Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WHD 80

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 1

WHD 80

Witam

Dekoder połączony z fb.2 przez wi fi , antena sat też ale ciągle info brak dostępnych kanałów?

W informacjach  technicznych "wi fi podłączone" Czy zielona dioda ma świecić cały czas - u mnie nie.

Dekoder na czestotliwości 11278,503 MHz. 

Może ktoś coś podpowie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 1

WHD 80

Konsultacje z pomocą techniczną nie były potrzebne.

Po resecie i wprowadzeniu wszystkiego od początku pełen sukces wszystko śmiga. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

WHD 80

@klak7  dla upewnienia, poza połączeniem z routerem/modemem potrzeba do dekodera włożyć kartę... sprawdzającą uprawnienia. No i co równie ważne podpiąć kabel do (dobrze ustawionej) anteny satelitarnej. Ponadto trzeba wprowadzić - w dekoderze - "numer identyfikacyjny usługi", następnie PIN - to wszystko jest na wyciągu z umowy... później ustala się pin kontroli dla zamawiania usług VOD i kontroli dla dorosłych (o ile dobrze pamiętam opisy)... po wprowadzeniu wszystkich "zabezpieczeń", przy odbiorze z satelity, trzeba kilka minut poczekać na weryfikację uprawnień... jest tam mowa coś o "kanałach" - robi się to przy dekoderze włączonym na kanale 1.. chociaż sam dekoder ma na kanale 998 (albo 999) opis "odbiór uprawnień do kanałów" (albo podobnie)...  


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 1

WHD 80

Wszystkie kroki uruchomienia zrobiłem  przy połączeniu przez kabel niestety kabel do anteny mam w innym pokoju, więc połączylem wi fi i podłączyłem satelitę sygnał ok. program kanały w menu pokazuje ale podglądu nie ma. Spróbuję zresetować i zrobic wszystko od nowa. Dekoder uruchamiałem jakiś czas temu antenę dopiero wczoraj. Jeszcze jednio mnie zastanawia czy dioda wi fi ma cały czas świecić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

WHD 80

@klak7  rozumiem, że pytasz o diodę na dekoderze... nie wiem czy świadczy ona o połączeniu WiFi (do instrukcji dawno nie zaglądałem, a i tak nie mam pewności czy jest w niej opis znaczenia tej diody). Z tego co widzę u siebie świeci cały czas, raczej na czerwono gdy dekoder nie jest aktywny i nie podaje sygnału do telewizora... ale to tak tylko na "zdaje się mnie" bo usługę mam (w opcji "kablowa") ale rzadko korzystam z Orange TV... natomiast gdy oglądam coś przez ten dekoder to chyba jest zielona.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 1

WHD 80

Sygnał dochodzi ale cały czas brak dostępnych kanałów.

JAk bede u rodziców połącze sie z czatem mają pomóc


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

WHD 80

@klak7 czat to jest dobry pomysł, ale odpowiedz mi tylko na pytanie, czy wprowadzałeś wszystkie identyfikatory, PINy i ustanawiałeś PINy do kontroli dla zamawiania i dla dorosłych?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 1

WHD 80

Wszystko wprowadziłem, mogę poruszać się po menu, mam program tv.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

WHD 80


klak7 napisał(-a):

Wszystko wprowadziłem, mogę poruszać się po menu, mam program tv.


@klak7 czy dobrze rozumiem, że możecie już oglądać programy TV udostępniane przez dekoder? 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 1

WHD 80

Nie na żywo kanałów nadal brak


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

WHD 80

@klak7  to może jeszcze problem być po stronie niezbyt dokładnego ustawienia talerza, konwertera...