Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Przepraszam ale co to ma do usterki czy pomocy niszczenie sprzętu należącego do operatora ? Bo teraz zamiast nowego najprawdopodobnie grzywna będzie i inne skutki 🤷


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

A czy tu ktokolwiek cokolwiek zniszczył? Ludzie, ogarnijcie się! Więcej luzu i czytajcie ze zrozumieniem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Po podłączeniu nowego dekodera faktycznie pilot nie działał ale za którymś razem restartu załapał i dokończyłem kalibrację dekodera. Możliwe że znalazłem przyczynę bo na poprzednim dekoderze jak była pierwsza kalibracja wybrałem opcję tryb oszczędzania gdzie dekoder się dłużej uruchamia ale za to niby mniej prądu ciągnie. Teraz w drugim dekoderze wyłączyłem opcję oszczędzania i dekoder już kilka dni chodzi bez problemu. Ani razu nawet się nie zawiesił. Telewizja działa bezprzewodowo. Samo uruchomienie dekodera to z 5 sekund i od razu można oglądać TV. Chciałem wziąć smart box ale widać jest zbędny. Teraz najlepiej trzeba by mieć poprzedni dekoder i wyłączyć w nim opcję oszczędzania energii wtedy jak by działał to to było by problemem. Ale że już go oddałem nie mam jak sprawdzić czy to była wina tego trybu czy dekodera 😊 Grunt że działa przynajmniej kilka filmów na HBO obejrzałem 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

 

@KUBA1550 widzisz...doszedłeś do rozwiązania sam...przy naszym maluteńkim wsparciu...grunt, że działa. Zdementuj proszę te info o brutalnym traktowaniu urządzeń, bo cześć forumowiczów się denerwuje na samą myśl o dewastacji urządzeń operatorskich 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

I pewnie byłoby miło gdybyś wycofał swoje niezasadne pretensje wobec Orange. 

Orange w zakresie TV jest za co krytykować (sam to zresztą robię) ale Twoje dość ostre zarzuty akurat były nietrafne. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550No to pochwal się czy zmiany wyszły na lepsze, czy dalej IPTV kuleje? Ciekawski jestem...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Od trzech tygodni nie oglądam w ogóle TV bo nie działa. Dziwne wcześniej sygnał łapał i trzymał nawet kilka godzin oglądania. Teraz dekoder dalej stoi w tym samym miejscu ale sygnał za chiny nie chce załapać. Dwa metry odległość między dekoderem a routerem i tylko jakieś 10cm ściana z cegły i zonk nie łapie sygnału. Teraz trzeba z 20 razy wyłączyć klawisz na dekoderze ON/OFF i za jakimś czasem wyświetli się komunikat BOOT, a później INIT i załapie sygnał. Ale co z tego jak po około 15 minutach sygnał znika i wszystko na dekoderze także. To jest mój drugi dekoder więc raczej to nie jego wina. Jeżeli dekoder umieszczę 50 cm od routera to sygnał łapie bez problemu. Widać technologia bezprzewodowa w tych urządzeniach to najtańszy chiński badziew. Nie mam możliwości podłączenia kablem i zostaje tylko wifi. Chciałbym zakupić urządzenie SMART WIFI Box tylko kosztuje ono aż 10zł miesięcznie. Ja chciałbym go kupić na własność a nie bulić w nieskończoność bo po kilku latach wartość wynajmu przekroczy wartość urządzenia 😂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550  dopytam jaki to modem i dekoder? Nie masz możliwości połączenia po kablu? Sprawdzałeś możliwość rozdzielenia sieci wifi i sparowania sprzętu ponownie?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@agat13  z tego co czytam kolega ma podobny problem co @Woody2 , niech tylko poda więcej szczegółów.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550Dwa metry powietrza i 10 cm cegły to nie jest powód żeby WiFi nie działało. Nawet w FB3. Zgłosiłeś problem do serwisu? Co odpowiedzieli tym razem? Patrząc na historię Twoich postów musisz mieć u nich niezłą kartotekę...