Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Wtyczkę wyjąłem z dekodera miało być 😂
Umowa i dekoder był odbierany w salonie więc pójdę później i zareklamuję.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@agat13  Z tego co pamiętam, to dekodera do fabryki nie uda się zwykłemu użytkownikowi przywrócić.
Może to zrobić PT za pośrednictwem specjalnego SMSa CPE RSTB reset STB i tam podaje nr seryjny STB(dekodera), bądź może zrobić to pracownik ichniejszej infolinii technicznej.
za pośrednictwem pilota i wciskania niebieski żółty niebieski tam też jest reset ustawień niby fabrycznych ale różni się on trochę od tego resetu przez robionego przez ten sms.

 

w każdym razie...
Tak jak pisałem wcześniej, gdyby był to dekoder IWU 200 bądź WHD80 to byłaby możliwość połączenia dekodera z modemem za pośrednictwem fali 2.4GHz, która to działa na większą odległość. ICU 100 ma do dyspozycji jedynie WIFI 5GHz oraz kabel ETHERNET. Więc jeśli chcemy aby ICEK działał na dalsze odległości to albo kabel, albo smart wifi box przyjdzie tu jak najbardziej z pomocą.

 

A jeśli chodzi o grzanie się dekodera ICU100 to jest to jak najbardziej normalna sprawa. Niektórzy dodatkowo stawiają na nim modem przez co jeszcze bardziej się grzeje.

Pozdrawiam


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@_PT_OPL_i_OA_  myślałem właśnie o "niebieski-żółty-niebieski" przyciskach na pilocie. Użytkownik innej możliwości nie ma.. zawsze odświeży soft. Lepsze to niż nic. Z tego co jednak pamiętam to tylko 80-ka pracuje na 2,4GHz. Zresztą nie o to idzie. Kwestia czy się grzeje czy przegrzewa, bo to istotne. Podniesiona temperatura sprzętu ( oczywiście jeśli ma dobrą wentylację) wskazuje na problemy

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

grzanie czy nawet przegrzanie wynika z medium transmisyjnego, w tym przypadku to oczywiście światłowód. internet tak śmiga ze urządzenia nie wytrzymują.
nie raz usłyszałem od ludzi ze jak podłącza sobie światłowód to im komputery wybuchną!
jakiś czas temu widziałem jak zrobiono przyłącze do budynku ftth, na drugi dzień na tym budynku nie było już dachu. szyb w oknach i drzwi z ościeżnicą!

wiec jak widać nawet chałupę ftth może spalić  🤣🤣🤣


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

inne dekodery działające na "światłowodzie" się tak nie grzeją 

 

@PARANOJA niezłe trolololo Ci się włączyło 😛 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@_PT_OPL_i_OA_  Ty sie śmiej
Twoi kumple po fachu nie takie rzeczy opowiadali 😜


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

ok... do _PT_OPL_i_OA_ możecie już nie pisać 🙂 bo to ja 😉 a właśnie udało się wrócić do poprzedniego nicka ;)) 

 

@PARANOJA niestety PT opowiadają różne dziwne rzeczy, sam jak jestem na montażach to moi koledzy po fachu mnie zaskakują skąd takie niestworzone informacje posiadają o tym czy owym na temat działania usług czy urządzeń. Ktoś im zazwyczaj przekaże jakąś głupotę a potem wszystkim innym chcą im wmówić, że to prawda. tak, że tego... wiem o czym mówisz ;]


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@CyberMycha szkoda tylko, że tych poprawnych info nie przekazują..warto, aby nawet tu zajrzeli, a nauczą się sporo...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@agat13 cóż mogę napisać... niektórych się nie da nauczyć... a inni nie mają czasu i wolą gadać bzdury... a jak się im zwraca uwagę to się obrażają... i dalej gadają bzdury... inni znów myślą, że pozjadali wszystkie rozumy... a wiadomo, że każdy przecie może się pomylić... "a nie myli się tylko ten, co nic nie robi"

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@CyberMycha wiadomo, to nie lekarz ani saper..ale jak się pracuje w technice, to trzeba troszkę nadążać za nowinkami, a i trafi się klient znający się bardziej, a gadanie takich bzdur fachowcowi to obciach....z drugiej strony świadomy klient to podstawa. Ja nie lubię jak mi laik udowadnia, że czarne jest czarne....bo on u brata raz neo widział....i właśnie taki kompetentny powinien być technik. Jak czegoś nie wie, to się uczy i słucha. Po to, aby później przekazać dalej i po prostu wiedzieć...