Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550  jestem zwolennikiem wynajmu. Tylko dlatego, że wiem jak to działa. Opcja SMART i kompatybilność z FB3. Około 750Mb/ sek na korespondencji modem-swb po wifi ( warunki idealne) i dwa porty eth. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550, z treści wątku wynika, że najprawdopodobniej masz uszkodzony dekoder. Najpierw ogarnij ten problem, masz jeszcze szansę na HBO w Sylwestra. Czy spróbowałeś przenieść dekoder do pokoju komputerowego i sprawdzić go w połączeniu przez kabel? Nie dostrzegam, czy przeprowadziłeś tę próbę. Jeżeli przy komputerze masz monitor z HDMI, nie jest to trudne zadanie.

 

Odnośnie rozmieszczenia sprzętu (o ile rysunek odzwierciedla rzeczywisty stan) powinieneś przesunąć FB bliżej ściany, przy której narysowałeś komputer. W obecnym ustawieniu sygnał wifi ma do pokonania ścianę balkonową (nośną?) pod ostrym kątem (a więc do pokonania dłuższa drogę poprzez mur), plus dodatkowo okno balkonowe (lub ściana, w której jest osadzone). Gdy będzie to bliżej ściany "komputerowej", sygnał będzie miał do pokonania tylko jedną ścianę (działową?) i na dodatek pod większym kątem (czyli na krótszej drodze).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

TV podłączony po kablu z dekoderem działa bez problemu tylko nieszczęsne wifi nie chce załapać. FB jest kierunkowy ? Mam go obrócić konkretnie w stronę ściany ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550 FB ma wbudowane anteny w polaryzacji poziomej. Przysuń go tylko do ściany i ewentualnie postaw pioniwo- myślę, że nic to nie da,..jeśli by Ci się udało dekoder podłączyć do innego tv, to może dekoder uda się do fabryki przywrócić...


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


@KUBA1550napisał(-a)

TV podłączony po kablu z dekoderem działa bez problemu tylko nieszczęsne wifi nie chce załapać.


A jak działa przez wifi, gdy oba urządzenia są w tym samym pomieszczeniu?

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


@KUBA1550napisał(-a)

TV podłączony po kablu z dekoderem działa bez problemu tylko nieszczęsne wifi nie chce załapać. FB jest kierunkowy ? Mam go obrócić konkretnie w stronę ściany ?


chyba miales na mysli podlaczony dekoder po kablu z routerem 😁


wg mnie to po pierwsze ale dekoder nie jest polaczony z routerem (pomijam zasieg wifi)
po drugie orange tv to tylko po kablu!!!


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Właśnie dekoder z routerem 🙂

Zamiast na szafce to położyłem router na parapecie maksymalnie blisko ściany. Włączyłem dekoder i złapał sygnał. Na szafce pod TV też dałem dekoder bliżej lewej strony i jakoś działa. Na początku dekoder był postawiony pionowo z lewej strony TV ale udało mi się go umieścić pod TV i od tamtej pory zaczęły pojawiać się problemy z wykrywaniem wifi. Wniosek 50cm różnicy robi kolosalną różnicę w wifi u orange miedzy dekoderem a FB. Zobaczę jutro jak po ponownym uruchomieniu zadziała. To że teraz działa nie znaczy że jutro też tak ładnie będzie 😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550  te 50 cm to dla propagacji wifi naprawdę wiele. Wystarczy wyjąć zza lub spod tv dekoder, a różnica kolosalna. Sądziłem jednak, że tego typu ruchy dekoderem czy modemem dawno już wykonałeś czy zgodnie z radą zmierzyłeś na wifianalyzerze zasięg modemu. Są podstawowe zasady postępowania w takich przypadkach i skoro wiemy, że sprzęt jaki jest taki jest, zawsze można trochę mu pomóc, a analiza problemu to podstawa. Jeśli okaże się, że to kwestia zasięgu i można ją było poprawić od razu zamiast kombinować, to warto poćwiczyć dalej z ustawieniami sprzętu według ścian w mieszkaniu, a może nawet rozważyć ułożenie kabla...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Dekoder się mocno grzeje. Cała szafka jest ciepła pod nim więc na noc go wyłączam z tyłu przyciskiem on/off. Dzisiaj włączam dekoder i TV to dekoder czarny żadnej reakcji oprócz migającej kropki przy użyciu pilota. Wyjąłem wtyczkę zasilania z modemu i po podłączeniu pojawił się napis Init i niebieski ekran. Dekoder kaput 😶 Co za szmelc 🙄


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550 

zgłoś reklamację na dekoder opisując problemy z wifi i to, że się mocno grzeje na czacie https://www.orange.pl/view/kontakt#

 

Zaznacz, że wymienisz w salonie i poproś o weryfikację najbliższego czy dekodery są dostępne