Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

d80e7da98cd9aNarysowałem jak to mniej więcej wygląda. Czerwona linia to światłowód. Komputer jest połączony z modemem kablem ethernet. Dekoder umożliwia oglądanie TV jak chwyci sygnał ale najgorszy jest problem że bardzo ciężko mu go chwycić połączenie wifi. Obecnie dekoder reaguje tylko na pilot i pojawia się zielona kropka. A tak to jest cały na czarno. Czasem się pojawi boot lub init czy coś takiego. FunBox jest postawiony na szafce na wysokości 1 metra. Dlaczego później nie zrywa połączenia skoro tak ciężko mu się połączyć z wifi ?

 


ROOM.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550 dziwię się, bo plan mieszkania nie wskazuje na jakieś problemy. No, chyba, że ściana jest nośna, a balkon ( elewacja) i obłożona metalowymi płytami. Możliwości jest kilka: uszkodzony nadajnik wifi modemu, odbiornik wifi dekodera, zakłócenia w paśmie 5GHz...co ja bym zrobił? Wywiercił otwór w ścianie i przeciągnął kabel ethernet do dekodera, ale najpierwej przestawił FB bliżej ściany dzielącej pokój z salonem. Tuż pod samą ścianę. 

Zainstaluj na telefonie wifiAnalyzer i sprawdź zasięg sieci 5GHz przy samym dekoderze. Wystaw dekoder bardziej w stronę modemu ( wyjmij z szafki, spod tv itp)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Balkon nie jest żadnymi metalowymi elementami obłożony. Ciekawe dlaczego ten szmelc dekoder w ogóle nie startuje. Żeby chociaż się zawiesił podczas łączenia czy coś. Po włączeniu do sieci nic się nie wyświetla tylko jakieś kropki mrugają jak się pilotem naciska guziki. Telewizor wyświetla komunikat brak sygnału. Zmieniałem połączenia hdmi w TV, włączałem i wyłączałem dekoder. Jeszcze kilka dni temu chodził a teraz ten szmelc jest martwy. Dekoder leży centralnie pod telewizorem więc nic go nie blokuje. To jest kpina aby tak to działało. Modem działa bez problemów ale dekoder to porażka. Tandeta.


66579263a8bb5


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550  na mój gust to dekoder do wymiany


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@PARANOJA a i owszem 🙂

@agat13 na mój gust również, ale...

@KUBA1550  jeśli masz możliwość sprawdzenia tego dekodera na innym tv, nie Samsungu, to warto by to było zrobić... jeśli na innym tv (nawet starego typu ale z HDMI, bądź masz kabelek 3xChinch Jack) pojawi się obraz to może to znaczyć, że jest jakiś problem z Tym TV którego używałeś dotychczas... (bądź jest to problem z dekodowaniem tzw. HDCP o którym nie będziemy na razie pisać).

 

Aczkolwiek wymiana dekodera na nowy model (najlepiej w TELEpunkcie Orange - bezpłatnie) jest najlepszym wyjściem. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@_PT_OPL_i_OA_ kilka dni temu pracował..teraz nawet zegara nie pokazuje. Skoro wifi na innych urządzeniach działa, zacząłbym od dekodera. Warto jednak sprawdzić zasięg analyzerem dla pewności


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Święta zleciały i nawet nie miałem okazji skorzystać z darmowego HBO. Idę jutro z tym dekoderem zobaczymy co powiedzą. A ten wzmacniacz wifi to jak się łączy kablem do modemu czy kablem do dekodera ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550 sparować po wifi z modemem, przenieść w pobliże dekodera i z portu eth we wzmacniaczu połączyć z tym dekoderem..będzie jakby proteza kablowego połączenia


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Ja "wynająłem" od Orange "Smart WiFi" (10 zł miesięcznie), sparowałem go z routerem do którego podpiąłem kablem dekoder i TV.  Tu masz filmik jak go sparować z FunBox.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

10zł miesiąc x 24 wychodzi 240zł Lepiej wynająć czy zakupić nowy na własność ? Na allegro nie ma konkretnie tego modelu co w orange ale są inne i tańsze. 😎