Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z ręki".

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki  jak normalnie funkcjonuje to jest sprawny, nagrywanie to bonus i trzeba się pogodzić, że nagrywa, albo nie nagrywa, może kolejna aktualizacja to poprawi, jak oczywiście takowa będzie, ten dekoder jest dla klientów co tylko oglądają, nie dla wymagających klientów.

Odnośnie resetu to ustawienia fabryczne, restart to wyłącznie i włączenie 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

Reset też nie pomógł, więc dzisiaj dysk poszedł do formatowania na PC (Windows 10). Pomogło, po podłączeniu TVBox raczył go "zauważyć" i poprosił o sformatowanie. Oczywiści nagrania które tam wcześniej był szlaq trafił... No masz rację @IreneuszCD - szrot. Ale czy ja jestem jakiś wymagający klient?

Ciekawe, czy dało by radę z pendrivem 512GB albo większym, to nie są już takie drogie rzeczy a prądu mniej ciągną:
https://www.x-kom.pl/p/564947-pendrive-pamiec-usb-sandisk-512gb-ultra-dual-drive-luxe-usb-type-c-150...

tylko czy ten szrot to zaakceptuje - próbował ktoś?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22058
  • 181

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki 

A nie prościej dysk SSD podłączyć? Też prądu bierze mało a wytrzyma dłużej niż pendrive.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki Pendrive nie służy do takich celów, wykończyć go można szybko, lepsza opcją, to tani SSD dysk, teraz są już bardzo tanie i mało prądu zjadają 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

Może i SSD lepszy, tylko w ciemno szkoda mi te 300-400 wydawać, jeśli przyczyną problemów nie jest pobór prądu... Mogłem od razu kupić SSD to jeden problem może byłby z głowy 😉

Za dużo niewiadomych, dlatego pytam czy ktoś już tak próbował i jakie ma doświadczenia.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki kto ci każe tak drogi dysk kupować SSD, ja po kosztach kupuję, sam dysk i kontroler co tylko doń wspinasz 😃

Obudowy są nie praktyczne i droższe, gotowych dysków przenośnych w obudowie, nie kupiłem dawno, podpinam sobie pozostałe z modernizacji u klientów dyski i służą jako archiwum filmów i innych śmieci 😎

  • Screenshot_20230605-182111.png
  • Screenshot_20230605-181802.png

    Ten dysk to przykładowy, można ciut drożej 1TB kupić 😃


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 85

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniakinajlepiej kup sobie dysk SSD tak jak radzi Ci @IreneuszCD  np. z Goodram lub firmy WD. Musi to być dysk który ma conajmniej 500GB lub więcej.  Zostanie sformatowany i  będziesz miał możliwość nagrywania 

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę


@IreneuszCDnapisał(-a)

@bluesmanniaki kto ci każe tak drogi dysk kupować SSD, ja po kosztach kupuję, sam dysk i kontroler co tylko doń wspinasz 😃

Obudowy są nie praktyczne i droższe, gotowych dysków przenośnych w obudowie, nie kupiłem dawno, podpinam sobie pozostałe z modernizacji u klientów dyski i służą jako archiwum filmów i innych śmieci 😎

  • Screenshot_20230605-182111.png
  • Screenshot_20230605-181802.png

    Ten dysk to przykładowy, można ciut drożej 1TB kupić 😃


Ja ani elektronik ani nie utylizuję, więc wolę zapłacić 300 za eleganckie urządzenie 😉

Tzn. wolałbym, gdybym wiedział że to ma sens, że przyniesie skutek... 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki taki zestaw prosty w montażu i efektownie wygląda, ale to moje zdanie i kto ci broni mieć inne, ja jako informatyk, takie minimalistyczne zestawy lubię 😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

Osobiście z kolei się zastanawiam czy aby zmiana na taki czy inny dysk coś pomoże...mi się zdaje że raczej nie. Tu dekoder sam w sobie (a może raczej jego soft) stanowi problem.

Edyta:

Do 4K Ultraboxa+ podłączam obojętne jaki dysk i każdy śmiga "bez zgrzytów".