Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TV Philips i 4K Stream, czy zadziała obsługa jednym pilotem obu urządzeń?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 1

TV Philips i 4K Stream, czy zadziała obsługa jednym pilotem obu urządzeń?

Dzień dobry. W starszym TV Samsunga miałem tak, że pilotem od TV obsługiwałem i TV i dekoder WHD80.

Po wymianie TV na Philipsa straciłem tą możliwość. Wyczytałem, że oba urządzenia muszą obsługiwać HDMI-CEC. Dekoder 4k Stream takowe posiada. Pytanie, czy po wymianie dekodera zadziała na Philipsie (jeden pilot). Model tv 55oled706. Z góry dziękuję

 

 

_____________________

*Doprecyzowanie nazwy tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 1

TV Philips i 4K Stream, czy zadziała obsługa jednym pilotem obu urządzeń?

Zadziałało!!!

02.01.2023 r. zamontowano mi w końcu światłowód. Dostałem nowy router oraz rzecz jasna dekoder 4kStream. W dekoderze włączyłem wszystkie suwaki CEC łącznie z regulacją głośności, w TV easylink był włączony. Oba piloty działają w obie strony ;), czy to od TV czy dekodera. Wyłączają i włączają oba urządzenia jednocześnie.

Jedyny mankament jest to, że po "wyłączeniu" nocnym, i ponownym włączeniu TV i dekodera jest brak dźwięku lub dźwięk jest przytłumiony. Rozwiązaniem jest wyłączenie i ponowne włączenie a także naciśnięcia przycisku MUTE i odciśnięcie. Wtedy działa.

Poza tym wszystko śmiga jak najlepiej.

Pozdrawiam wszystkich.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5700
  • 23120
  • 197

TV Philips i 4K Stream, czy zadziała obsługa jednym pilotem obu urządzeń?

@bayrt1 

Mało prawdopodobne żeby ktoś z identyczną konfiguracją trafił na NO i jeszcze chciał się podzielić. Chyba najszybciej się dowiesz jak sprawdzisz empirycznie. Jeśli się zdecydujesz, koniecznie napisz jak poszło.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13500
  • 55213
  • 659

TV Philips i 4K Stream, czy zadziała obsługa jednym pilotem obu urządzeń?

@bayrt1 Zadziała, albo i nie. Jeśli chodzi o CEC, to nie ma reguły... Z obserwacji wychodzi, że może zachowywać się różnie z różnymi TV, bo tu nakładają się zachowania CEC z dekodera i CEC z TV. Co producent to własne rozwiązania...zostaje tylko weryfikacja na placu boju 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 1

TV Philips i 4K Stream, czy zadziała obsługa jednym pilotem obu urządzeń?

Zadziałało!!!

02.01.2023 r. zamontowano mi w końcu światłowód. Dostałem nowy router oraz rzecz jasna dekoder 4kStream. W dekoderze włączyłem wszystkie suwaki CEC łącznie z regulacją głośności, w TV easylink był włączony. Oba piloty działają w obie strony ;), czy to od TV czy dekodera. Wyłączają i włączają oba urządzenia jednocześnie.

Jedyny mankament jest to, że po "wyłączeniu" nocnym, i ponownym włączeniu TV i dekodera jest brak dźwięku lub dźwięk jest przytłumiony. Rozwiązaniem jest wyłączenie i ponowne włączenie a także naciśnięcia przycisku MUTE i odciśnięcie. Wtedy działa.

Poza tym wszystko śmiga jak najlepiej.

Pozdrawiam wszystkich.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

TV Philips i 4K Stream, czy zadziała obsługa jednym pilotem obu urządzeń?

@bayrt1  no i SUPER 👍, teraz oznacz swój dzisiejszy post jako Rozwiązanie aby był pomocny dla potomnych 🙂