Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Switch blokuje dekoder TV


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Switch blokuje dekoder TV

► Temat ze względu na charakter omawianego zagadnienia został przeniesiony z kategorii Telewizja - Moderator Wiktor ◄

 

Witam, mam problem ponieważ, gdy do modemu funbox 3.0 mam podłączony switch i dekoder Samsung icu 100 (na światłowodzie) to przestaje działać telewizja, nie może nawiązać połączenia z modemen, natomiast jak odłączę switch to TV działa idealnie. Jest jakaś możliwość ustawienia tak aby działało jedno i drugie?

9 ODPOW. 9

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 71
  • 0

Switch blokuje dekoder TV

Rozumiem, że kablem RJ45 łączysz Funboxa z dekoderem, a nie switcha z dekoderem? W przeciwnym wypadku, jeśli podłączysz dekoder poprzez switcha to wiadomo że TV nie zadziała. Musisz kablem RJ45 połączyć Funboxa z dekoderem, a ewentualnie resztę komputerów dopiero łączysz poprzez switcha.

 

Jeśli natomiast łączysz Funboxa z dekoderem kablem RJ45, a niezależnie podpinasz switcha i wtedy Ci TV nie działa, to może oznaczać jakiś konflikt. Wtedy niezbędne będzie przekonfigurowanie switcha w taki sposób, aby nie kłócił się z Funboxem.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Switch blokuje dekoder TV

Dekoder jest podłączony bezpośrednio do funboxa, switch jest tak jak mówisz na pozostałe komputery. Co takiego dokładnie miałbym pozmieniać w ustawieniach aby się one nie klocily?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 71
  • 0

Switch blokuje dekoder TV

Na początku sprawdź jaki jest adres IP Funboxa oraz switcha. Nie powinny być takie same. Funbox ma najczęściej adres 192.168.1.1 i takim adresem otwierasz stronę logowania do urządzenia. Switch nie powinien mieć takiego samego adresu tylko inny, np: 192.168.0.1. Na początku sprawdź to i jeśli będą adresy takie same, to zmień najlepiej ten na switchu (w ustawieniach DHCP). Jeśli to nie pomoże to już może oznaczać konflikt urządzeń, a tutaj niestety zdalnie nie jestem w stanie pomóc. 😞


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Switch blokuje dekoder TV

@Szymon4042 Jest to switch zarządzalny czy nie ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Switch blokuje dekoder TV

@BORAX switch to tp link tl-sf1024d(un), nie mam pojęcia czy jest on zarządzalny, a jeśli tak to jak to zrobić?

Anonim

Nie dotyczy

Switch blokuje dekoder TV

Nie wiem czy poprawnie wpisujesz produkt na NO, tu masz poradnik > .tp-link.com/pl/download/TL-SF1024D..


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Switch blokuje dekoder TV

@Anonim tylko, że nie mogę tam znaleźć żadnych informacji jak to skonfigurować.

Anonim

Nie dotyczy

Switch blokuje dekoder TV


@Szymon4042napisał(-a)

@Anonim tylko, że nie mogę tam znaleźć żadnych informacji jak to skonfigurować.


To nie pomaga klik? 

By konfigurację przeprowadzić musisz kablem lan podpiąć TL-SF1024D do komputera i poprzez przeglądarkę wejść w ustawienia, teraz obstawiam domyślne ustawienia są i problem masz, bez zrzutów z ustawień czy obrazu sieci jaką masz, nie da się pomóc. W każdym razie do routera urządzenie musisz podłączyć i on ma DHCP zarządzać, nie ten TP-Link, jeśli ma taką opcję to trzeba to wyłączyć, przypisać mu adres z DHCP FB 3.0.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Switch blokuje dekoder TV

@Szymon4042 aby telewizja działała na dekoderze icu100 dobrze jest zakupić sobie zwykły Switch nawet 5 portowy ale musi być GIGABITOWY czyli 10/100/1000. Nie musi być zarządzany, taki 5 portowy kupisz nawet za 65 zł firma tp link wystarczy.... (switch tp link tl sg1008d - tylko ten jest 8 portowy, w zależności ile potrzebujesz gniazd) 

Mając taki switch można łączyć bez problemu dekoder z modemem, np jeśli masz puszczony kabel skrętkę 8 żyłową od modemu do dekodera, i teraz chciałbyś dołączyć do tego swoj smart tv zęby ten był po kablu, łączysz sobie Funbox ze switchem, switch z dekoderem, switch z telewizorem.

Zapewniam, że wszystko będzie działało. Dekoder ICU 100 jest właśnie tak zaprogramowany aby działał tylko z urządzeniami gigabitowymi.