Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Strumieniowanie do ICU 100


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Strumieniowanie do ICU 100

@IreneuszCD Filmy nie są uszkodzone. Świadczy o tym fakt, że moje komputery odtwarzają je bez żadnego problemu. Jak napisałem wyżej dekoder odtwarza je z pendrive'a, ale przy wykorzystaniu funkcji dekodera "Moje multimedia", która pobiera materiał do odtworzenia z biblioteki "Universal Media Server" już się buntuje i generuje komunikat jak wyżej. Natomiast, jeżeli odpalę film z menu kontekstowego Windows 10 wykorzystując funkcję "Rzutuj do urządzenia" film staruje bez problemu. W tym sposobie dekodowanie następuje już po stronie W10, więc dekoder jest tylko mostem pomiędzy źródłem a odbiornikiem. Tym sam obalam teze, że pliki są uszkodzone.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

Strumieniowanie do ICU 100

@Dawid_Paris  dekoder operatora to kiepski odtwarzacz 😎

Kiedyś filmy puszczałem z komputera, ale tuner sat odgrzebałem i odtwarza nawet lepiej, niż laptop z Windows 11 😆


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5476
  • 22050
  • 180

Strumieniowanie do ICU 100


@Dawid_Parisnapisał(-a)

...

z menu kontekstowego Windows 10 wykorzystując funkcję "Rzutuj do urządzenia" film staruje bez problemu. W tym sposobie dekodowanie następuje już po stronie W10, więc dekoder jest tylko mostem pomiędzy źródłem a odbiornikiem.

...


Jasne że nie są uszkodzone. Ale z taką interpretacją byłbym ostrożny. Nie do końca jest jasne co się dzieje przy tej funkcji. To zależy od... no właśnie do końca mi wiadomo (może w dokumentacji protokołów "rzutowania" coś o tym jest), ale jeśli np. "rzutuję" z telefonu na chromecast podłaczony czy wbudowany w TV czy KD, to nie telefon dekoduje, tylko chromecast. Telefon można nawet wyłączyć po rozpoczęciu transmisji. ICU100 w tej roli jeszcze nie sprawdzałem, nie wiedziałem w ogóle że ta funkcjonalność jest już dostępna.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2079
  • 7645
  • 31

Strumieniowanie do ICU 100

jeżeli mitrężenie odpalenia filmu trwa dłużej niż ten film, to lepiej dać sobie spokój. Książkę poczytać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Strumieniowanie do ICU 100

@pirenejPrzewaga książek, które czytam, nad filmami, które oglądam, jest ogromna. A co do mitrężenia odpalenia filmu, to ja po prostu nie lubię nie wiedzieć dlaczego tak a nie inaczej się dzieje. I choć nie zajmuje to pełni mojego czasu wolnego, to nadal tkwi w paru neuronach.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Strumieniowanie do ICU 100

Sobotni wątek bez precedensu.

Filmy, które do wczoraj nie startowały, racząc mnie znanym już komunikatem, dzisiaj rano wystartowały bez jakichkolwiek problemów. Zaznaczam, że nic nie czyniłem odnośnie konwersji na inne formaty. Dekoder nie otrzymał w nocy żadnej aktualizacji. Po prostu wrócił mu humor; może otrzymał jakąś "cyfrową benzodiazepine". Jednym zdaniem,ICU100 spowodował u mnie kompletną entropie wśród synaps. Nice... 

Dawid_Paris_0-1670676190793.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Strumieniowanie do ICU 100

@Dawid_Paris  a co mi tam..Tu też napiszę o mocach nadprzyrodzonych i sile sprawczej przypadku...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Strumieniowanie do ICU 100

Coś nowego w kontekście "samowolki" dekodera, a o czym nie wiedząc dlaczego, zapomniałem...

Otóż relatywnie często zdarza się sytuacja, gdy ICU100 przy próbie odpalenia jakiegoś materiału z pozycji „Moje multimedia” wyświetla następujący komunikat „Błąd uruchamiania. Wystąpił błąd przy uruchamianiu multimediów". Sytuacja dotyczy wyłącznie odtwarzania treści zapisanych na dysku komputera i udostępnianych przez „Universal Media Server” oraz wybrania z menu mozaiki pozycji „Moje multimedia". Samo wyłączenie i włączenie dekodera nie przynosi pozytywnego skutku. Dopiero odłączenie zasilania i ponownie podpięcie DC przywraca sprawność dekodera w tym aspekcie. Cóż, ICU100 po prostu nie daje o sobie zapomnieć...