Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sterowanie dekoderem icu100 a tv Android

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 53
  • 1

Sterowanie dekoderem icu100 a tv Android

Witam mam pytanie odnośnie sterowania pilotem od tv aby móc sterować dekoderem. Wcześniej miałem tv Samsunga i nie było takiego problemu. Podłączyłem dekoder przez HDMI z tv i pilot od tv sterował dekoderem teraz podłączyłem tv TCL C725 i niestety nie mam takiej możliwość dekoder nie reaguje na pilota od tego tv, ani mały ani duży pilot nie reaguje, oczywiście pilot od dekodera steruje dekoderem ale jakoś 3 piloty nie cieszą oka 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sterowanie dekoderem icu100 a tv Android

@AfGaN1939  wcześniej nie miałeś problemu bo dekoder icu 100 też jest firmy Samsung i dlatego mogłeś obsługiwać jednym pilotem, a w tej konfiguracji to nie zadziała chyba że sprawisz sobie jakiś uniwersalny pilot.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sterowanie dekoderem icu100 a tv Android

@AfGaN1939  wcześniej nie miałeś problemu bo dekoder icu 100 też jest firmy Samsung i dlatego mogłeś obsługiwać jednym pilotem, a w tej konfiguracji to nie zadziała chyba że sprawisz sobie jakiś uniwersalny pilot.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 53
  • 1

Sterowanie dekoderem icu100 a tv Android

Dzięki za odpowiedź, miałem jednak nadzieję że będzie ona innej treści 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sterowanie dekoderem icu100 a tv Android

@AfGaN1939 niestety taki urok tych dekoderów 🙁


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Sterowanie dekoderem icu100 a tv Android

@AfGaN1939ale skąd trzy piloty? Jeden do dekodera, drugi do TV a trzeci?

To jest faktycznie irytujące że w czasach euozłączy każde urządzenie podłączone do TV mogło go przynajmniej włączyć i wyłączyć, w zasadzie pilot od TV nie był potrzebny. Ale wraz z HD, HDMI, HDCP, CEC nadeszła era totalnej niekompatybilności. Nic już niczego nie musi sterować, każdy chce mieć swojego pilota.

Niektóre smartfony mają IR i nimi daje się praktycznie każdy odbiornik sterować. Tak ma np. Redmi Note 4 od Xiaomi. Ale to oczywiście półśrodek, nadal jest to n pilotów tyle że w jednym urządzeniu.

No i gdzie to sterowanie wszystkiego komendami głosowymi, przecież miało być standartem już w 2015...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 53
  • 1

Sterowanie dekoderem icu100 a tv Android

@j131 Trzy piloty bo dwa od tv TCL C725 i jeden od icu100. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Sterowanie dekoderem icu100 a tv Android


@AfGaN1939napisał(-a)

@j131 Trzy piloty bo dwa od tv TCL C725 i jeden od icu100. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.


Nadal nie łapię: masz TV i dekoder, dlaczego potrzebne są dwa piloty do jednego TV?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 53
  • 1

Sterowanie dekoderem icu100 a tv Android

Nie powiedziałem że są potrzebne @j131 jeden ma przyciski z numerami itp. a drugi jest ala Smart