Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU + amplituner Denon X2200W = komunikat o niezgodności


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Samsung ICU + amplituner Denon X2200W = komunikat o niezgodności

Dzień dobry,

 

Szukam sposobu na rozwiązanie problemu. Mam dekoder ICU 100 + FunBox 3.0 + amplituner Denona X2200W + telewizor Toshiba Regza, jako jedyny w tym zestawie nie obsługujący HDCP 2.2.

 

Gdy dekoder jest podłączony bezpośrednio pod telewizor - wszystko działa. Gdy próbuję go podłączyć za pomocą amplitunera (obojętnie jakim przewodem i z którego wejścia HDMI in i którego wyjścia HDMI out) dostaję komunikat o niezgodności z HDCP 2.2.

 

Czy jest jakieś rozwiązanie pozwalające na to, żeby to połączenie zadziałało? Pomysły typu podłączenie dekodera bezpośrednio itp odpadają - centrum domowej rozrywki jest amplituner i nie ma szans, żeby było inaczej 😉

 

Miał ktoś podobny problem? Pomoc techniczna Orange nie pomogła, na serwisanta czekam drugi tydzień 😉

17 ODPOW. 17

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Samsung ICU + amplituner Denon X2200W = komunikat o niezgodności

Czy w amplituner masz jakieś opcje związane ochroną treści szyfrowanych/kodowanych?
Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU + amplituner Denon X2200W = komunikat o niezgodności

Amplituner ma 2 wyjścia HDMI, skorzystaj z tego 2 (bez HDCP 2.2), niestety ze wsparciem HDCP 2.2 jest problem, stare sprzęty tego standardu nie mają, nowe też nie wszystkie, dekoder jak brużdzi to w ustawieniach też możesz nieco pokombinować.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Samsung ICU + amplituner Denon X2200W = komunikat o niezgodności

Według tego manuala http://manuals.denon.com/AVRX2200W/EU/PL/download.php?filename=/AVRX2200W/EU/PL/pdf/AVRX2200W_EU_PL.... nie ma tam podziału na HDCP 2.2 i zwykłe. Są dwa porty out, jeden wspierający ACR, drugi bez. Ale z tego co rozumiem z instrukcji, reszta pozostaje bez zmian.

 

W ustawieniach nie widzę nigdzie opcji związanych z kodowaniem. Nie testowałem tego na TV z 4K, bo ta moja Regza to staroć ledwo obsługujący 720p, o full HD czy 4K nie wspominając. Inne urządzenia podpinane pod amplituner działają: PS3, kablówka jednej i drugiej firmy (Inea i East & West z Poznania), dekoder naziemny, komputer itp.

 

Tylko ten dekoder Samsunga nie jest chętny do współpracy. I teraz pytanie - czy zmiana na któryś z poprzednich modeli to mocny downgrade? Chodzi mi tutaj przede wszystkim o dostęp do serwisów streamingowych.

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU + amplituner Denon X2200W = komunikat o niezgodności


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Samsung ICU + amplituner Denon X2200W = komunikat o niezgodności

Tak, to wszystko próbowałem, ale moje TV nie wspiera HDCP 2.2. Podłączony dekoder bezpośrednio pod TV działa, podłączony poprzez amplituner nie działa. Mimo, że podłączam je tym samym kablem. Obydwa wyjścia w amplitunerze są HDCP 2.2, wszystkie wejścia w amplitunerze są HDCP 2.2. Używam tego samego kabla - dołączonego do zestawu z dekoderem z Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU + amplituner Denon X2200W = komunikat o niezgodności

Tak z ciekawości zapytam, te kable HDMI co masz to HDMI 2.0 firmowe czy no name za 10zł, może połączenie HDMI dekoder <> amplituner złe, tak poza tym masz ustawienia w dekoderze vs HDMI to testuj, tak samo w amplitunerze, nie wierzę że to nie działa bo nie kompatybilne, musi działać.

HDMI 2.0.

Edit:
W dekoderze wyłącz sterowanie po HDMI i wszystkie inne opcje, podobnie w amplitunerze,
przy podłączeniu dekodera do amplitunera nie ma wizji i foni? Co się dzieje bo nie piszesz (pomijam komunikat coś przytoczył.
Jakieś zdjęcia z ustawień amplituner/dekoder by się przydały (może te które są teraz/gdy komunikat o niezgodności jest sprzętu), tak na koniec wszystkie ustawienia ponad standard zbędne skoro TV nie 4k.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Samsung ICU + amplituner Denon X2200W = komunikat o niezgodności

Jest głos, obrazu brak. Obraz pojawia się tylko w chwili uruchomiania sprzętu, to kontrolne logo Orange, czyli pewnie preboot systemu.

 

Podłączałem różne warianty, różne ustawienia w Denonie sprawdzałem, nic się nie zmienia. Głos jest, na ekranie komunikat o niezgodności TV ze standardem HDCP 2.2

 

Kable za stówę 😉

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU + amplituner Denon X2200W = komunikat o niezgodności

Z tego co piszesz puszczasz 4k poprzez Denon na TV, amplituner musi mieć ustawienia HDMI na zgodne z TV, jak tego nie ogarniasz to prosta opcja, dekoder do TV a optykiem fonia do amplitunera.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Samsung ICU + amplituner Denon X2200W = komunikat o niezgodności

Fonia działa, obraz nie. Ustawiałem dedykowaną rozdzielczość. Nie pomaga. Opcja podłączenia bezpośrednio do TV odpada, ponieważ posiada on tylko jedno wejście HDMI.