Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 367
  • 1528
  • 3

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

Sprawdziłem u siebie jeszcze to Eco i popytałem u siebie w domu czy zauważyli coś z tymi lampkami i ta lampka świeciła dopóki nie pojawiła się zapewne aktualizacja z numerkiem 03.17.40 u mnie to było 3 stycznia 2023 także tak do końca roku było ok z tym, przynajmniej mogę tak przypuszczać. Nie zwracałem uwagi nawet, że coś nie jest tak.

Więc to nie jest wina użytkownika bo co by mogła narobić taka osoba, żeby przestało działać, albo dekodera jako urządzenia tylko tego softu zapewne. No chyba, że czerwona dioda się spaliła 😂 ale to by było dziwne, że u tylu osób jednocześnie w tym samym czasie.

 

Jak ktoś będzie wiedział konkrety to niech da znać czy trzeba coś robić czy czekać na aktualizację kolejną i może wtedy będzie ok.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 233
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

@Luki555 ja upieram się przy tym, że to nie wina ostatniej aktualizacji. Tak jak pisaliśmy w Twoim wątku o aktualizacji: w sobotę na moim dekoderze był soft 03.11.40 (kwiecień 2022), a już kilka dni nie działał tryb Eco. Natomiast w niedzielę zauważyłem,  że mam już nowszą wersję 03.17.40 (styczeń 23). Także w moim przypadku na pewno nie jest to wina aktualizacji. Przy okazji zauważyłem, że data przy numerze softu to pewnie data powstania oprogramowania, a nie fizycznej instalacji na dekoderze.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 367
  • 1528
  • 3

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

To jest ciekawe co w takim razie spowodowało, że nie chce świecić ta lampka, że jest tryb Eco włączony. Ja też nie będę upierał się przy swoim bo nie wiem kiedy był 1 dzień kiedy przestała świecić bo nie zwracałem na to żadnej uwagi. U mnie w październiku na pewno jeszcze świeciła dekoder dostałem pod koniec września co do grudnia tu nie dam 100% pewności bo może rzeczywiście soft, który podałem nie przyczynił się do tego. Jakby to chodziło o 1 osobę to może dekoder by się psuł, ale tu chodzi o większą ilość osób, które dostały te dekodery w różnym czasie a sytuacja z tą opcją Eco w jednym czasie wystąpiła.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2638
  • 10838
  • 100

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

@Luki555 @ptr1 @w4ld zgłoście ten problem z trybem Eco  na infolinii Orange *100  lub 510 100 100 lub na Orange czacie  Mój Orange. Może Orange poprawi ten błąd z niedziałaniem trybu Eco wysyłając na dekodery  nowszy soft 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 233
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

Dlatego nie ma co dywagować,  tylko zgłaszać to na infolinię, bo pewnie Orange nie wie o problemie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 116
  • 421
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

Ja już zgłosiłem problem na Infolinię, ale najlepiej jak pozostałe osoby zrobią to samo. Im więcej zgłoszeń, tym szybciej zostanie to załatwione.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 367
  • 1528
  • 3

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

Zgłosiłem przez czat zgłoszenie zostało przekazane dalej oczywiście zaznaczyłem, że dekoder sprawuje się dobrze tylko z tą opcją Eco jest coś nie tak i nie tylko u mnie to występuje. Podczas rozmowy przekazałem też linka tutaj do tego tematu, żeby się zaznajomiły osoby z orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 233
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

Po zgłoszeniu problemu na infolinii, dostałem sms mówiący o błędnej konfiguracji dekodera i wysłaniu resetu do ustawień fabrycznych na dekoder, zrobienu restartu prądowego dekodera i modemu. Po ponownej konfiguracji dekodera tryb Eco oczywiście nie działa.  A podkreślałem w zgłoszeniu, że robiłem reset kilkakrotnie.  I to by było na tyle. Dajcie znać jak tam u Was.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

@w4ld Z tego co kojarzę twój reset to nie ten sam, który robi infolinia ze swojego poziomu. Infolinia robi "pełniejszy", więc jeśli ten zrobili i nie działa, to....może faktycznie coś się......


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 233
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

@agat13 Też tak mi się wydawało i miałem nadzieję, że to pomoże. Widocznie to jakaś grubsza sprawa.