Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

Witam!

 

Jak w temacie - po ostatniej aktualizacji firmware do wersji SAMSUNG_ICU100_stbdak_03.17.40 przestał działać tryb 'Eco'. Pomimo restartu oraz wyłączenia \ włączenia na wyświetlaczu cały czas jest godzina, a czerwona lampka Eco nie świeci się. Przed aktualizacją było OK.

 

Prośba do innych użytkowników o sprawdzenie, czy macie tak samo.

 

pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Ekspert AMA
  • 37
  • 124
  • 36

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

Zostało przywrócone poprawne działanie trybu eko w Dekoderach ICU100 😊. W niektórych przypadkach konieczny będzie restart dekodera do zaczytania nowej konfiguracji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

53 ODPOW. 53

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

@ptr1  tak, zmiana lampek i niedziałanie. To efekt aktualizacji. Pracują nad tym


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 227
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

Potwierdzam, ale u mnie tryb Eco przestał działać jeszcze przed aktualizacją.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

@w4ld @ptr1  Jeśli nie działa ECO W ICU100, to na 100% nie jest wynik aktualizacji.. Zerknij czy nie masz zaplanowanych nagrań, i spisz nr softu. Trzeba próbować go uśpić  i powinno być ok. Zawsze można spróbowac wyczyścić ustawienia i zerkać. Może warto zerknąć na defaultowe ustawienie trybu- 4 godziny


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

Cześć @ptr1 i @w4ld 

spróbujecie zresetować dekoder do ustawień fabrycznych. Na pilocie wciśnij po kolei przyciski: D-C-D

Pojawi się ekran, na którym za pomocą  przycisków góra, dół na pilocie,wybierzcie opcję Zresetować i wciśnij przycisk na pilocie OK. Dekoder uruchomi się ponownie i będziecie mogli zobaczyć czy tryb Eco działa na dekoderze 🙂

Przesyłam linka dotyczącego pomoc techniczna Orange Dekoder Samsung ICU 100  https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-samsung-icu-100# tam na samy dole jest pytanie i odpowiedz Jak działa tryb oszczędzania energii?

Kiedy wyłączysz dekoder, po 20 minutach przejdzie on w tryb oszczędzania energii:

  • Zegarek jest niewidoczny, świeci się jedynie czerwona dioda.
  • Dekoder uruchamia się dłużej, ale dzięki temu oszczędza energię.
  • Jeżeli chcesz wyłączyć lub włączyć tryb oszczędzania energii, to wejdź kolejno: Menu dekodera > Moje konto > Ustawienia > Oszczędzanie energii.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 227
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

@Pablo5 resetowałem 4 razy. Nic to nie pomogło. Jak działa ten tryb doskonale wiem, bo używałem go odkąd pojawił się na dekoderach. @agat13 to, że to nie jest wina aktualizacji to już wiem, bo tryb przestał działać jeszcze przed ostatnią aktualizacją. Nagrań nie mam zaplanowanych, ale widać, że po wyłączeniu dekodera dysk cały czas pracuje (miga dioda). Jak można spróbować go uśpić?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

@w4ld Może spróbuj odłączyć na jakiś czas dysk i wtedy zerknij Eco?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

A ja powiem inaczej, skoro kolega @ptr1  twierdzi że to wynik ostatniej aktualizacji, a kolega @w4ld  że jednak nie to tak czy tak należy zgłosić ten bug na infolinii i czekać na łatkę softu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

Zgodnie z sugestią zgłoszone na infolinię.

 

@agat13 Trochę się pogubiłem, bo na początku napisałeś, że jest bug w oprogramowaniu (efekt aktualizacji) a kilka postów niżej, że to nie wina oprogramowania. To jak w końcu jest?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

@ptr1 Ja też zbieram informacje i w miarę ich aktualizowania coś się rysuje. Aktualizacja była, to pewne. Czasem podczas coś się zmienia i nie tylko to, co było planowane. Z opisów różnych użytkowników rysuje się obraz tego, że prócz zmian są i buble...Dlatego jeśli nie ma konkretnych info (zasłyszanych) co się zmieniło, każdy z kolejnych objawów wskazuje na to, że coś się nie udało. Procent takich sytuacji jest zapewne znikomy, ale przecież tu nie zbieramy info o sukcesach, a o problemach. To co się więc wydaje oczywiste na pierwszy rzut oka, wcale nie musi być w rzeczywistości prawdziwe