Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 - poziom i jakość dźwięku żenua...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

Samsung ICU 100 - poziom i jakość dźwięku żenua...

Jeśli Orange nie wprowadzi nowszego dekodera do telewizji, który by poprawnie odtwarzał dźwięk, to chyba będę musiała pożegnać z tą telewizją i przeprosić się z Canal+. Przełączając dźwięk z dekodera na telewizor (Netflix, Player itp.) można ogłuchnąć - nie wspominam już o jakości dźwięku. Temat był poruszany już chyba w 2017 roku - niestety, nic od tego czasu się nie zmieniło. Totalna olewka firmy. Czekam końca umowy - i jak się nic nie zmieni to "bye-bye!" Orange...

13 ODPOW. 13
Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - poziom i jakość dźwięku żenua...

@Misiabeta  jak połączony jest iCU100 z telewizorem czy kinem domowym?,  Po HDMI nie powinno być kiepskiego dźwięku, może to kwestia ustawień, mam kino domowe Pioneer i da się je ustawić, że dźwięk jest jednakowo wzmacniamy, bez za głośnego czy cichego wzmocnienia, procesor kina to uśrednia 😎

Tak na marginesie, jak 4k nie używasz to IWU200 jest też w ofercie, może ten ci spasuje 😊


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Samsung ICU 100 - poziom i jakość dźwięku żenua...

Proponuję ustawić dźwięk w telewizorze na poziom np. Netflixa z Twojego Smart TV, a potem na dekoderze dopasować poziom dźwięku za pomocą pilota z dekodera. 
Co do jakości dźwięku z dekodera to porównując dźwięk z Mi Boxa 4K nie widzę za bardzo różnicy choć korzystam tylko z głośników z telewizora.  


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

Samsung ICU 100 - poziom i jakość dźwięku żenua...

Tu jest cały wątek na ten temat - rok 2017. Do tej pory NIC w tej sprawie nie zrobiono.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

Samsung ICU 100 - poziom i jakość dźwięku żenua...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

Samsung ICU 100 - poziom i jakość dźwięku żenua...

Jest połączony z tv. IWU 200 mnie nie interesuje, nie ma możliwości nagrywania na dysk, tylko na multinagrywarkę - a nie wszystkie programy, które mnie interesują mają taką możliwość. Ten problem występuje od 2017 roku. Nic w tej sprawie nie zrobiono. Tutaj link: https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Poziom-d%C5%BAwi%C4%99ku-TV-z-dekodera-Samsung/td-p/34266

 

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - poziom i jakość dźwięku żenua...

@Misiabeta  nie wszyscy narzekają na ICU100, może masz wadliwy egzemplarz, wymień go 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

Samsung ICU 100 - poziom i jakość dźwięku żenua...

Zapomniałam wspomnieć, że sprzęt został wymieniony w salonie😊. Niestety, nic się nie zmieniło...

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - poziom i jakość dźwięku żenua...

@Misiabeta  jeśli ICU100 by był wadliwy, cała seria, to by go Orange wycofał, aktualizacje były i powinny większość problemów usunąć, jeśli u ciebie coś nie tak z dźwiękiem, kiepska jakość, to może sprzęt odtwarzający fonie coś nie tak ma, zdalnie nie zgadnę, ja mam Kino Domowe za 15k zł i telewizję internetową, jakość dźwięku na wysokim poziomie, brat ma stary dekoder Orange i za 2k zł Kino Domowe, dźwięk jest dobry, ale dekoder operatorów to nie sprzęt z wysokiej półki, nie oczekuj cudów 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

Samsung ICU 100 - poziom i jakość dźwięku żenua...

Problem występuje nie tylko na głośnikach zewnętrznych, ale również z poziomu telewizora. A jeżeli operator nie zainwestuje w lepszej jakości dekodery, to straci klientelę. Jakoś Canal+ może sobie z tym poradzić. I jeśli sytuacja się nie poprawi, to wracam do Canal+.