Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom dźwięku TV z dekodera Samsung


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Poziom dźwięku TV z dekodera Samsung

Witam. Mam pakiet Love z telewizja światłowodową.dekoder Samsung. Dekoder podłączony jest do Tv poprzez Hdmi. Mam problem z poziomem głośności z dekodera. Jest on znacznie niższy niż z innych urządzeń podpiętych do tv czy telewizji naziemnej. Przełączając między nimi muszę zawsze regulować poziom dźwięku. Proszę o pomoc co zrobić żeby te dźwięk z dekodera Orange był mocniejszy. Bo po prostu jest za cichy. 

54 ODPOW. 54
Anonim

Nie dotyczy

Poziom dźwięku TV z dekodera Samsung

@MikulMasz na pilocie dekodera klawisz glośności do regulacji?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Poziom dźwięku TV z dekodera Samsung

No pewnie. Cały czas na maksa.  Iekawym jest tez fakt ze jak dam na min to dźwięk niewiele się ścisza. A powinien do 0


vdsl2 napisał(-a):

@MikulMasz na pilocie dekodera klawisz glośności do regulacji?


 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Poziom dźwięku TV z dekodera Samsung

Poziom dźwięku z Samsunga ICU-100 jest słabiutki, przy ustawieniu jego głośności na maksimum.

Co więcej, wydaje się, że dekoder po HDMI czy SP/DIF wysyła jedynie sygnał stereo (mono ???), niezależnie od ustawień w menu, gdzie można wybrać albo stereo, albo kino domowe.

Przełączyłem się z dekodera vectry, gdzie sygnał w standardzie kina domowego był poprawnie dekodowany przez mój zestaw audio-video, z Samsungiem działa środek, natomiast prawy/lewy/tyły - duży przydźwięk i ledwo słyszalne bardzo zniekształcone audio.

Obecnie dekoder ma soft 01.22.40, nie wiem, czy ten sam problem był na poprzednim oprogramowaniu 01.17.41.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Standard dźwięku z dekodera Samsung ICU-100

►Połączono dwa tematy ze względu poruszaną w nich problematykę - Moderator Wiktor◄

▬▬▬

Mam wrażenie, że Samsung ICU-100 ma problem z formatem dźwięku cyfrowego po HDMI / złączu optycznym.

W menu dekodera można wybrać format stereofoniczny lub kina domowego (auto lub bezpośrednio) - wg moich testów nie ma to wpływu na to, co wychodzi z dekodera.

Używam zestawu audio 5.1 (bez subwoofera), z dekodera vectry wszystkie 5 kanałów było dekodowanych.

Z Samsungiem ICU-100 pracuje tylko środek, L/P oraz L-tył/P-tył emitują tylko dość głośny przydźwięk - jak przyłożyć ucho do głośników, można ledwo co dosłyszeć bardzo zniekształcone audio.

Albo mam wadliwą sztukę, albo to kolejny problem z oprogramowaniem (mam nadzieję, że nie sprzętowy).

 

Czy ktoś mógłby przetestować u siebie i podzielić się spostrzeżeniami?

Anonim

Nie dotyczy

Poziom dźwięku TV z dekodera Samsung

@shc73 Czy nie można napisać tutaj tylko zakładać kolejny temat https://nasz.orange.pl/t5/Pozosta%C5%82e-urz%C4%85dzenia/Standard-d%C5%BAwi%C4%99ku-z-dekodera-Samsu...

@Mikul @shc73Jaki masz sprzęt audio ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Standard dźwięku z dekodera Samsung ICU-100

.Jest podobnie. Przód jest ściszony a tylne głośniki to jakiesz szmery. Wystarczy przełączyć między dekoderem a tv naziemna. Na tym samym kanale i różnica jest dla byle laika widoczna. Nie wiem co tu robić. Wymiana dekodera pewnie niewiele da. Ale chyba presja na Orange jest konieczna

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Poziom dźwięku TV z dekodera Samsung

@Anonim może i można.

 

Onkyo SR-606, jeśli Ci coś to powie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Standard dźwięku z dekodera Samsung ICU-100

@Mikul dzięki 🙂

 

Widać, że to nie tylko u mnie problem. A to już spora wpadka... mam nadzieję, że w firmware a nie hardware.

 

Panie i Panowie Inżynierowie z Orange. Pilnie potrzebne ustosunkowanie się do zgłaszanego problemu! I równie pilnie potrzebna poprawka oprogramowania.

Anonim

Nie dotyczy

Poziom dźwięku TV z dekodera Samsung


shc73 napisał(-a):

@vdsl2 może i można.

 

Onkyo SR-606, jeśli Ci coś to powie.


@shc73Po  testuje niebawem w Miasteczku Orange. A firmware chyba robi Samsung może coś wie na ten temat @Remi ?