Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 - nie działa na starym telewizorze

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 17
  • 0

Samsung ICU 100 - nie działa na starym telewizorze

Chciałem sobie podłączyć pod stary 7-mio letni tv LG 32 cale, który mam w piwnicy i zobaczyłem tylko logo orange przy uruchamianiu a później czarny ekran brak sygnału . A na tv Philips 4k działa . Co jest nie tak ?

 

 

_______________

*Post wydzielony z tematu "dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Samsung ICU 100 - nie działa na starym telewizorze


@ikcyzornapisał(-a)

Ani na telewizorze ani na monitorze nie działa. W ustawieniach dekodera on sam wybiera rozdzielczość bo nie ma możliwości ustawienia ręcznie. Monitor i telewizor działają z laptopem oraz Chromecastem bez problemu.


Jeśli liczysz na pomoc to musisz być precyzyjniejszy. Prosiłeś o radę w sprawie oglądania IPTV Orange na "starym" telewizorze. Teraz piszesz o "telewizorze i monitorze". To bardzo utrudnia mi zrozumienie na czym właściwie Twój problem polega i zmniejsza szanse że wpadnę na jakiś przydatny dla Ciebie pomysł.

Rozumiem jednak, że sprzęt na którym chcesz oglądać IPTV jest sprawdzony i sprawny. To bardzo dobrze.

Teraz druga strona: dekoder ICU100 był/jest podłączony do telewizora 4k (o którym tu w zasadzie nie rozmawiamy), i dawało się oglądać IPTV - popraw mnie jeśli się mylę.

Próbujesz zrobić coś takiego: odłączasz jeden koniec kabelka HDMI (tego którym idzie sygnał z ICU100) od telewizora 4k i podłączasz ten koniec do "starego" telewizora? Tak? Potem włączasz ICU100 oraz "stary" telewizor i na ekranie widzisz przez chwilę logo Orange a potem ekran gaśnie/jest czarny?

Pytanie pierwsze: czy dekoder ICU100 został w celu połączenia ze "starym" TV przemieszczony w inne miejsce niż był poprzednio? Jak jest połączony dekoder z modemem (FunBoxem)?

Pytanie drugie: czy sprawdziłeś w menu serwisowym jakie są w dekoderze ustawienia rozdzielczości (na TV 4k)? Pisałem poprzednio jak to zrobić, ale byłem zbyt nieprecyzyjny, przepraszam. Kolega @angust podpowiedział dokładniej. W razie gdyby to nie wystarczyło pozwolę sobie rozwinąć nieco tę podpowiedź. Na pilocie trzeba wcisnąć kolejno trzy klawisze (D-C-D):

IMG_20210508_145139.jpg

W menu które pokaże się na ekranie po lewej stronie trzeba klawiszami strzałek (góra/dół) najechać na pozycję audio/wideo:

j131_0-1624401460914.png

I upewnić się że rozdzielczość nie jest manualnie ustawiona poza zakresem obsługiwanym przez "stary" telewizor. Po naciśnięciu przycisku "1" na pilocie powinna wyświetlić się lista rozdzielczości które ICU100 sądzi że mogą być obsługiwane przez podłączony TV, np. coś takiego:

j131_1-1624401667762.png

Z tej listy wybrałbym dla pewności coś takiego, z czym wiedziałbym że "stary" telewizor nie będzie miał problemu.

 

Napisz czy udało się to sprawdzić.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie


@ikcyzornapisał(-a)

Chciałem sobie podłączyć pod stary 7-mio letni tv LG 32 cale, który mam w piwnicy i zobaczyłem tylko logo orange przy uruchamianiu a później czarny ekran brak sygnału . A na tv Philips 4k działa . Co jest nie tak ?


Coś jest zepsute 😁

Serio to trzebaby jakąś diagnostykę przeprowadzić. Osobiście najpierw na tym działającym TV sprawdziłbym ustawienia dekodera w zakresie ustawien HDMI (D-C-D i odpowiednia pozycja z menu), czy przypadkiem nie jest na sztywno 4k ustawione. Przestawiłbym na rozdzielczośc wspieraną przez stary TV. Poza tym upewniłbym się że stary TV działa podpinając do niego inne źródło sygnału. Jeśli tak to podłączyłbym jeszcze raz z dekoderem (nie przemieszczając dekodera z miejsca gdzie działał OK z nowym TV) i zresetował (ON-OFF) dekoder.

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 17
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Ani na telewizorze ani na monitorze nie działa. W ustawieniach dekodera on sam wybiera rozdzielczość bo nie ma możliwości ustawienia ręcznie. Monitor i telewizor działają z laptopem oraz Chromecastem bez problemu.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 27
  • 0

Samsung ICU 100 - nie działa na starym telewizorze

Można ręcznie ustawić rozdzielczość
Na pilocie wybieramy niebieski, żółty, niebieski potem Audio/wideo potem 1


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Samsung ICU 100 - nie działa na starym telewizorze


@ikcyzornapisał(-a)

Ani na telewizorze ani na monitorze nie działa. W ustawieniach dekodera on sam wybiera rozdzielczość bo nie ma możliwości ustawienia ręcznie. Monitor i telewizor działają z laptopem oraz Chromecastem bez problemu.


Jeśli liczysz na pomoc to musisz być precyzyjniejszy. Prosiłeś o radę w sprawie oglądania IPTV Orange na "starym" telewizorze. Teraz piszesz o "telewizorze i monitorze". To bardzo utrudnia mi zrozumienie na czym właściwie Twój problem polega i zmniejsza szanse że wpadnę na jakiś przydatny dla Ciebie pomysł.

Rozumiem jednak, że sprzęt na którym chcesz oglądać IPTV jest sprawdzony i sprawny. To bardzo dobrze.

Teraz druga strona: dekoder ICU100 był/jest podłączony do telewizora 4k (o którym tu w zasadzie nie rozmawiamy), i dawało się oglądać IPTV - popraw mnie jeśli się mylę.

Próbujesz zrobić coś takiego: odłączasz jeden koniec kabelka HDMI (tego którym idzie sygnał z ICU100) od telewizora 4k i podłączasz ten koniec do "starego" telewizora? Tak? Potem włączasz ICU100 oraz "stary" telewizor i na ekranie widzisz przez chwilę logo Orange a potem ekran gaśnie/jest czarny?

Pytanie pierwsze: czy dekoder ICU100 został w celu połączenia ze "starym" TV przemieszczony w inne miejsce niż był poprzednio? Jak jest połączony dekoder z modemem (FunBoxem)?

Pytanie drugie: czy sprawdziłeś w menu serwisowym jakie są w dekoderze ustawienia rozdzielczości (na TV 4k)? Pisałem poprzednio jak to zrobić, ale byłem zbyt nieprecyzyjny, przepraszam. Kolega @angust podpowiedział dokładniej. W razie gdyby to nie wystarczyło pozwolę sobie rozwinąć nieco tę podpowiedź. Na pilocie trzeba wcisnąć kolejno trzy klawisze (D-C-D):

IMG_20210508_145139.jpg

W menu które pokaże się na ekranie po lewej stronie trzeba klawiszami strzałek (góra/dół) najechać na pozycję audio/wideo:

j131_0-1624401460914.png

I upewnić się że rozdzielczość nie jest manualnie ustawiona poza zakresem obsługiwanym przez "stary" telewizor. Po naciśnięciu przycisku "1" na pilocie powinna wyświetlić się lista rozdzielczości które ICU100 sądzi że mogą być obsługiwane przez podłączony TV, np. coś takiego:

j131_1-1624401667762.png

Z tej listy wybrałbym dla pewności coś takiego, z czym wiedziałbym że "stary" telewizor nie będzie miał problemu.

 

Napisz czy udało się to sprawdzić.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Samsung ICU 100 - nie działa na starym telewizorze

@ikcyzori jak tam, udało się znaleźć rozwiązanie?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Samsung ICU 100 - nie działa na starym telewizorze

@ikcyzor , masz na TV ustawione odpowiedne wejście SCAT lub HDMI ?? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Samsung ICU 100 - nie działa na starym telewizorze

@ikcyzor  też stawiam na to że podłączając dekoder pod tv lub monitor trzeba wybrać nie tylko odpowiednie wejście lecz również oznaczyć je jako docelowe w menu tv/monitora.

Anonim

Nie dotyczy

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Monitor nie nada się do dekodera, więc tą konfigurację odpuść, co do TV, to jaką rozdzielczość ma, lub podaj model TV, bo w ciemno to nie pomożemy, Laptop jest bardziej ustawny niż dekoder i rozdzielczość można dobrać, nawet niestandardową.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Samsung ICU 100 - nie działa na starym telewizorze

@ikcyzorNajpierw zadałeś intrygujące pytanie, a następnie zniknąłeś. Może przesadą byłoby napisać że tęsknimy, ale byłoby miło gdybyś napisał coś więcej w tym temacie.