Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 - dziwny wyświetlacz..


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Samsung ICU 100 - dziwny wyświetlacz..

Jak już wspomniałem ze dwa dni temu w innym wątku, po 8 miesiącach wróciłem do dekodera ICU 100.

Po wyjęciu z pudełka zwróciłem uwagę na matowy wyświetlacz, ale pomyślałem, że to pewnie folia i ściągnę ją przy okazji... dzisiaj z rana widząc, że cyfry kanałów i diody wyświetlają się nie wyraźnie, to postanowiłem zdjąć z wyświetlacza folię. Okazało się jednak, że jej nie ma.. potem zięć przyglądał się, próbował paznokciem wyczuć czy jest i też stwierdził, że nic na wyświetlaczu nie ma..

W dzień dziwnie to wygląda, może nie aż tak mocno nie wyrażnie jak na zdjęciu, ale jest.. wieczorem jakby lepiej.

 

Rozumiem, że dekoder jest już wiekowy i pewnie dostałem go z odzysku, ale wszystkie teraz te dekodery dają z takimi matowymi wyświetlaczami..? Spotkał się ktoś z takim..?

20230409_200331.jpg

 

 

21 ODPOW. 21

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Samsung ICU 100 - dziwny wyświetlacz..

Cześć @jarmk 

możesz masz włączony tryb oszczędzania energii czyli tryb Eco. Spróbuj wyłączyć oszczędzanie energii i sprawdz wyświetlacz. Możesz jeszcze wykonać reset do ustawień fabrycznych przyciski D-C-D i w menu infolinii wybierz opcje zresetować i naciśnij OK.  Jeśli to nic nie pomoże to zrób zgłoszenie na infolinii lub na Orange czacie o wymianę dekodera, że masz problem z wyświetlaczem na dekoderze.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Samsung ICU 100 - dziwny wyświetlacz..

@jarmk  trafiłeś na dziwny model. Normalnie powinno to być ostre wszystko, a nie rozmyte..

Jeśli Ci to przeszkadza, niepokoi - zgłoś wymianę na nieprawidłowe wyświetlanie ( nieostre) i tyle 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Samsung ICU 100 - dziwny wyświetlacz..

@Pablo5 

Nie, nie mam włączonego oszczędzania energi.

 

@agat13 

Właśnie, jakiś dziwny i się zastanawiam, czy znowu nie wymienić.. 

Przez kilka lat miałem ICU 100 z błyszczącym, czarnym i wyrażnym ekranem, a teraz jest matowy, szary i nie wyraźny..


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Samsung ICU 100 - dziwny wyświetlacz..

@jarmkto jedynie to co Ci zostało to zrobić zgłoszenie na wymianę dekodera. Może spróbować jeszcze raz wymienić na ten sam model co masz teraz czyli ICU 100. Może ten co wymienisz będzie miał lepszy wyświetlacz. Dekoder ICU 100 jest bardzo dobrym dekoderem. Ja obecnie posiadam dekoder IWU 200. Oceniam dekoder celujaco, bardzo dobrze działa. Polecam  🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11722
  • 52

Samsung ICU 100 - dziwny wyświetlacz..

@jarmk wyświetlacz nie wyrażny to wada kosmetyczna, jak kanały działają ok, to bym dekoder zostawił, mniej na uwadze że nowego dekodera przy wymianie nie dostaniesz, raczej używany i możesz trafi na taki z usterką w obrazie, co wyjdzie po czasie, ja bym się na twoim miejscu dobrze zastanowił, czy zgłaszać i wymieniać 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Samsung ICU 100 - dziwny wyświetlacz..

@jarmk jeśli bardzo zależy Ci na wyrazistym wyświetlaczu warto najpierw dowiedzieć się czy mają takowe, bo może się okazać że trafisz przy wymianie na taki sam "zaszroniały" i jeszcze z innymi usterkami technicznymi.

PS.

Według mnie faktycznie wygląda to byle jak...

Edyta:

Tak sobie jeszcze pomyślałem że trafiłeś na wybrakowany model bez tego gładkiego panelu wykończeniowego (nie został po prostu zamontowany/wklejony).


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7669
  • 31

Samsung ICU 100 - dziwny wyświetlacz..

pojawiały się narzekania, że świeci za jasno i  za ostro, to zmatowili, rozmyli, ale też źle. I jak tu dogodzić?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Samsung ICU 100 - dziwny wyświetlacz..


@pirenejnapisał(-a)

pojawiały się narzekania, że świeci za jasno i  za ostro, to zmatowili, rozmyli, ale też źle. I jak tu dogodzić?


 

Akurat ja mając ten dekoder przez kilka lat na jasność o świecenie na ostro nie narzekałem i wolałbym mieć taki jak miałem, a nie z jakimś przemalowanym na szaro, matowym, nie wyraźnym wyświetlaczem..

 

Jutro z rana zapytam na czacie o ICU 100, a dokładnie o ich wyświetlacze...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Samsung ICU 100 - dziwny wyświetlacz..

W dzień prezentuje się tak..

20230410_112142.jpg