Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU100 czy 4K Stream


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

ICU100 czy 4K Stream

@Kamas21 

Tak, mocno musiałem zmniejszyć kontrast i kolor w utawieniach TV..


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

ICU100 czy 4K Stream

Wracam do wątku w sprawie wyboru dekoderów ICU100 czy 4K Stream.. w moim przypadku jednak ICU100.

 

Po 8 miesiącach użytkowania dekodrka 4K Stream, jednak wracam do Samsunga ICU100, a wręcz już wróciłem, bo ICU100 już wczoraj otrzymałem ponownie.

 

Rezygnuję z 4K Stream ponieważ:

  • brakuje mi nagrywania  (to które posiada w chmurze, kilku kanałów nie można nazwać nagrywaniem),
  • brakuje mi normalnych, naturalnych kolorów  (za bardzo ten dekoderek "wali" kontrastem i nasycenem kolorów),
  • nie takiego Androida się spodziewałem, mimo, że menu podoba mi się, ale tylko tyle,
  • nie zapamiętuje listy ulubionych  (podwajają się kanały, "uciekają" z listy ulubionych).

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22054
  • 181

ICU100 czy 4K Stream

@jarmk 

Zgadza się wszystko co piszesz, choć do zauważenia i ewentualnego skonstatowania problemu z kolorami trzeba specyficznej konfiguracji sprzętowej. U mnie nie wywołuje to problemu, ale rozumiem że może wywoływać. A wystarczyłoby udostępnić HDR jako opcję.

Co do nagrywania: pełna zgoda, w dodatku nie wiadomo do końca dlaczego właściwie "nie"? Multinagrywarka to nie nagrywanie tylko rezerwacja.

Co do ulubionych to nie eksplorowałem jeszcze tego, ale na plus można policzyć znacznie czytelniejszy układ menu i dodatkową grupę kanałów "mój pakiet" - jak dla mnie może zastąpić listę ulubionych, szczególnie, że ekran EPG jest dużo lepiej wykorzystany. Niestety, to wszystko jednak nie wystarcza żeby interface był czytelny dla mojej mamy, ba nawet mojej żonie sprawia trudności. W dodatku aplikacja nie reaguje na polecenia głosowe, co jest zmarnowaniem gigantycznego potencjału jeśli chodzi o wygodę obsługi przez osoby nie do końca sprawnie posługujące się pilotem i systemem menu ekranowych.

 

Dodam aspekt niezwykle istotny dla posiadaczy systemów dźwięku przestrzennego: apka Orange TV dostaje i przekazuje tylko stereo, podczas gdy ICU100 dostaje i przekazuje dźwięk przestrzenny (DD). Zapewniam że robi to ogromną różnicę. Nie jest to problem dekodera jako takiego, bo z serwisów oferujących streaming (np. Netflix, Disney+, HBOMAX, Amazon Prime) Stream4k aka DV8555 odtwarza DD normalnie.

 

Natomiast na plus należy policzyć prostotę konfiguracji: w przeciwieństwie do ICU100, Stream4k można podłączyć do WiFi dowolnym AP, niekoniecznie tym wbudowanym w FB. Będzie też bez problemu działał w układzie kaskadowych ruterów. Podejrzewam, że nawet niekoniecznie wymaga do działania stałej obecności FB w sieci (ale to muszę jeszcze sprawdzić).

 

Podsumowując: IMHO znacznie sensowniej byłoby uwolnić samą aplikację i dać sobie spokój z wynajmowaniem sprzętu. Byłoby prościej, taniej i dla wszystkich wygodniej. Ale cóż, póki co nadal mamy "nie bo nie".


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 98
  • 335
  • 1

ICU100 czy 4K Stream

Nie zarobili by na wyjmie sprzętu. Pewnie to ich boli najbardziej. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22054
  • 181

ICU100 czy 4K Stream


@shevchenko_1987napisał(-a)

Nie zarobili by na wyjmie sprzętu. Pewnie to ich boli najbardziej. 


A kto broni obciążyć tą samą kwotą za dostęp do apki? Ja widzę same plusy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 98
  • 335
  • 1

ICU100 czy 4K Stream

Korpo często są ograniczone i wolno reagują na trendy rynkowe. Nic nie poradzisz. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22054
  • 181

ICU100 czy 4K Stream


@shevchenko_1987napisał(-a)

Korpo często są ograniczone i wolno reagują na trendy rynkowe. Nic nie poradzisz. 


Poradzę. Mogę to zignorować. Stać mnie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 98
  • 335
  • 1

ICU100 czy 4K Stream

Nie powiedziałem, że Cię nie stać tylko chodziło mi o to, że często przez nieudolność kilku ludzi i ich zacofanie trudno skruszyć korporacyjny beton 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22054
  • 181

ICU100 czy 4K Stream

@shevchenko_1987 

Po prostu 😉 przekomarzam się. Fraza "nie poradzisz" mi nie podchodzi. Jej pesymizm mnie nieco uwiera. Rozumiem co maiłeś na myśli, ale chciałem zasugerować że mogłem był nie zrozumieć, a nawet zrozumieć nieco inaczej (tak jakby oczekiwane było że sobie poradzę, a z jakiegoś powodu nie będę jednak mógł sobie poradzić).

Myślę że co do meritum mamy jednak konsensus.