Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 - bez zmian. Brak działania kontroli rodzicielskiej na programach 16+.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Samsung ICU 100 - bez zmian. Brak działania kontroli rodzicielskiej na programach 16+.

Nie sądzę, żeby oto cokolwiek dało, ale dla zasady jednak napiszę.

 

Dziś mój dekoder zassał kolejną aktualizację oprogramowania. Na oko - żadnej różnicy nie widzę. Także w tym, w czym POWINIENEM widzieć różnicę.

 

A konkretnie: kontrola rodzicielska dalej nie działa. mam ustawiony kod, mam ustawione, że kod jest wymagany przy programach 16+, programy 16+ włączają się normalnie, nie wymagając kodu.

 

Przypomnę tylko, że już kiedyś o tej sprawie pisałem. Wtedy (i parę razy później) zgłaszałem to do BOK Orange. Na forum pisałem wtedy:

 

"Jestem po rozmowie z miłą panią z BOK. Okazuje się, że "problem jest znany" od dłuższego czasu, "pracują nad nim" i sprawa powinna się rozwiązać przy aktualizacji oprogramowania dekodera. Niestety panie nie była w stanie powiedzieć jednoznacznie, czy chodzi o najbliższą aktualizację… Pożyjemy - zobaczymy."

 

Pisałem to w kwietniu… 2017 r.

 

TRZY I PÓŁ ROKU TEMU.

 

Naprawdę przez TRZY I PÓŁ ROKU nie da się załatwić tak prostej poprawki w oprogramowaniu?

 

Przykro mi to mówić, ale to jest dobra ilustracja tego, jakie Orange ma podejście do klientów…

 

 

 

________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Samsung ICU 100 - bez zmian.

@Janhalb po aktualizacji resetowany był dekoder? Być może dopiero reset pomoże, ale trzeba pamiętać, że na nowo będzie trzeba aktywować dekoder po przywróceniu do fabryki.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Samsung ICU 100 - bez zmian.

@Janhalb Podaj numer softu jaki masz obecnie. Skąd wiesz czy aktualizacja która miała być ostatnio dotyczy akurat Twojego dekodera? Informował o pobraniu nowego softu?

Jak radzi @ketrasaArtur  zresetuj do fabryki, tylko znajdź id i pin do dekodera ( w umowie)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Samsung ICU 100 - bez zmian.

A tryb oszczędzania energii nie działa lepiej? To chyba miała być główna zmiana.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Samsung ICU 100 - bez zmian.

1. Jaki mam "numer softu" nie ma znaczenia - aktualizacja, która odbyła się wczoraj, na pewno dotyczyła mojego dekodera, bo po pierwsze ją pobierał, po drugie instalował, po trzecie - jak się dobrze przyjrzeć - to pewne zmiany jednak są (poza lekko zmienionym trybem trybem oszczędzania energii, o którym pisze Piotrekk85, niewielkie zmiany zaszły także w… wyglądzie "plansz" informujących, że danego kanału nie ma w moim pakiecie i mogę go sobie dokupić. To niewątpliwie niezwykle istotna zmiana).

 

2. …A nawet, gdyby go nie dotyczyła - chcesz mi powiedzieć, że nie dotyczyła go ŻADNA z aktualizacji przez ostatnie trzy i pół roku?

 

3. Resetowanie do ustawień fabrycznych robiłem już wcześniej wiele razy, po kolejnych aktualizacjach. Nigdy nic to nie dało (jak w starym dowcipie: byłem 14 dni na diecie i straciłem… dwa tygodnie). Dlaczego inne zmiany po prostu się "robią" (tryb oszczędzania energii, zmiana wyglądu niektórych elementów etc.), a akurat kwestia kontroli rodzicielskiej miałaby się włączać akurat po resecie?… Przecież to bez sensu.

 

Spójrzmy prawdzie w oczy: po prostu nikt się tą kwestią nie zajmuje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Samsung ICU 100 - bez zmian. Brak działania kontroli rodzicielskiej na programach 16+.

@Janhalb Do tego między innymi służy forum. Myślę, że kilka takich informacyjnych postów odniosło skutek, bo przecież i ludzie z techniki Orange czytają. Myślę, że dobrze, iż na to zwróciłeś uwagę. O soft pytałem dlatego, że to jest również info dla Orange. Zobaczymy efekty...coś mi się zdaje, że będą😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Samsung ICU 100 - bez zmian. Brak działania kontroli rodzicielskiej na programach 16+.

Ano, zobaczymy…


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Samsung ICU 100 - bez zmian. Brak działania kontroli rodzicielskiej na programach 16+.

A dlaczego nie chcesz podać wersji softu, taka tajemnica...? 

Wszyscy mają wersję 02.09.46 puszczoną w październiku 2019 r. o której jest tu na forum mowa w kilku wątkach i wszyscy taką mają. A Ty jako jedyny dostałeś teraz jakąś aktualizację ...? Coś nie tak..


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Samsung ICU 100 - bez zmian. Brak działania kontroli rodzicielskiej na programach 16+.

Nie wszyscy mają taką samą wersję. Trwają różnorakie testy.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Samsung ICU 100 - bez zmian. Brak działania kontroli rodzicielskiej na programach 16+.

Skoro nie wszyscy mają tą samą, to tym bardziej powinien podać, bo tak jak napisał agat13ludzie z techniki Orange też czytają to forum oraz jeśli już udziela się na ogólnym forum, to nie rozumie tajemnic przed resztą użytkowników posiadających ten dekoder, a nie nie powiem, bo nie..