Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

Czy są plany zaimplementowania funkcji HDMI CEC w dekoderze Samsunga?

Pozwoliło by to na sterowanie tv i systemami audio innych producentów (niż Samsung) przy użyciu wyłącznie pilota od dekodera.

 

Jakiś czas temu Vectra dodała taką opcję do swoich dekoderów i działa to świetnie.

Np. używając tylko przycisku power na pilocie od dekodera, włącza mi się automatycznie telewizor i kino domowe oraz na kinie domowym automatycznie zostaje wybrane odpowiednie wejście hdmi (wskazujące na dekoder).

 

W tej chwili z dekoderem samsunga muszę użyć 3 pilotów, żeby zacząć oglądać telewizję... 😞

Wprowadzenie tej funkcji byłoby dużym ułatwieniem i też dobrze wygląda marketingowo 😉

 

17 ODPOW. 17
Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

Tymczasowo uniwersalny pilot z Allegro, obsłuży wszystko co masz, co do dekodera to czat i porusz ten temat, na Forum też myślę twoją propozycję rozważą, może @Artur to poruszy 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 20
  • 0

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

Dołączam się do pytania.

Irytujące jest to, że potrzebuje 2 pilotów, tylko po to, żeby wyłączyć TV

Co więcej nie wiem jak u Was, ale jak ja włączam dekoder to mam włączone menu, można to jakoś ominąć?

I jeszcze temat wyszukiwarki. Zamiast wysukiwać kanału, filmu i/lub programu, to tylko przeszukuje VoD - To jakiś żart.

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

Nie wiem jak tam w dekoderze ICU 100 jest, większość sprzętu co mam to sterowanie po HDMI ma, włączam tuner satelitarny to TV i kino domowe się włącza, podobnie z wyłączaniem, mogę tak ustawić wszystko, różne kombinacje, może Operator coś z tym zrobi, pewnie w niebrandowanym sprzęcie to jest.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 20
  • 0

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

No wlasnie mialem wczesniej prostrzy, starszy dekoder i sam wlaczal telewizor i nawet przelaczal na AV, a tutaj wszystko ręcznie 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

Zapytałem się naszego specjalisty od TV i z tego co powiedział, to problem nie leży w software, a wynika z tego, że Samsung w swoich pilotach nie implementuje funkcji pozwalającej obsługiwać urządzenia innych producentów (i raczej tego nie zrobi, bo zależy im na tym aby kupować ich telewizory i kina domowe).

Pozostaje więc nam korzystać z dwóch pilotów, albo kupić w jakimś elektro-markecie pilot uniwersalny z możliwością obsługi kilku urządzeń.

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

@zbigniewwJa mam TV Samsung UE40ju6740 i steruje każdym urządzeniem z pilota od TV jak kino domowe, dekoder, odtwarzacze Blu-ray. Wszystkie urządzenia innej marki 

20180811_101238.jpg20180811_101259.jpg20180811_101315.jpg

 

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów


@zbigniewwnapisał(-a)

Zapytałem się naszego specjalisty od TV i z tego co powiedział, to problem nie leży w software, a wynika z tego, że Samsung w swoich pilotach nie implementuje funkcji pozwalającej obsługiwać urządzenia innych producentów (i raczej tego nie zrobi, bo zależy im na tym aby kupować ich telewizory i kina domowe).

Pozostaje więc nam korzystać z dwóch pilotów, albo kupić w jakimś elektro-markecie pilot uniwersalny z możliwością obsługi kilku urządzeń.


Obsługa po HDMI to już standard, co to za specjalista jak pisze że soft ok, dekoder 4K i okrojony z ważnej funkcji sterowania po HDMI, dla mnie to nie do zaakceptowania.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

Dla waszego dobra, zmieńcie specjalistę 🙂 Prawdą jest jedynie to, że faktycznie ta opcja nie jest zaimplementowana bezpośrednio w pilocie. Telewizory Samsunga od wielu lat mają dodatkowy nadajnik podczerwieni, który komunikuje się z pozostałym sprzętem. W tym przypadku sterowanie odbywa się pilot->telewizor->nadajnik->sprzęt innej marki. Tę opcję trzeba  skonfigurować na telewizorze tak jak pokazał @Anonim.

Wątek dotyczy jednak innej funkcji (hdmi cec), która mogła by być zaimplementowana w dekoderze icu 100. Wtedy komunikacja odbywa się pilot od dekodera->dekoder>kabel hdmi->sprzęt innej marki. 

W Vectrze (z której zrezygnowałem na rzecz Orange), funkcja ta pojawiła się wraz z którąś aktualizacją firmware dekodera.

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

@cpA jaki masz TV ? czy słyszałeś o Anynet+ (HDMI-CEC) ?