Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

Mam Panasonica, ma funkcję hdmi-cec (dość ubogą), ale mogę sterować  np. głośnością w amplitunerze. Nie mogę w ten sposób za to zmieniać kanałów na dekoderze.

Jakbym miał tv Samsunga to pewnie bym nie zakładał tego wątku, bo wszystko by działało Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Hdmi cec na dekoderze jest fajne, bo możliwe jest wtedy włączenie jednym przyciskiem zarówno dekodera, tv jak i audio oraz automatyczne przełączenie na odpowiednie wejście hdmi. 

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

@cp do kilku sprzętów mam aplikacje na telefon, po wi-fi fajnie się steruje, gro mojego sprzętu ma takie aplikacje i jak w zasięgu wi-fi jestem to sterowanie działa, pilot do tego się nie umywa, może coś takiego kiedyś ICU 100 dostanie, mniej fatygi niż modyfikacja softu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

@Anonim do innych sprzętów też mam aplikacje, ale do icu takiej nie ma Emotikon: LOL i ciekawe czy będzie. Marzy mi się taka aplikacja która by sterowała każdym sprzętem po wifi, ale chyba jeszcze trochę będę musiał poczekać. 

Z pilotem chodzi mi o prosty przypadek. Chcę coś oglądnąć: biorę pilot od dekodera naciskam power i już wszystko śmiga. Mając kilka aplikacji, nie osiągnę tego samego tak szybko i prosto. 

 

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

Sterowanie po HDMI załatwia najważniejsze, resztą aplikacje sterują, w ogródku muzyczką steruję z KD Pioneer, normalny pilot na nic się zda w takim wypadku, wi-fi mam w domu i na ogródku.

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

Możesz zobaczyć jak sterować urządzeniami przez taką apke  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smadav.remote.control.forall


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

@Anonim apka może być spoko, ale mało który telefon ma teraz podczerwień. Mój nie ma, więc odpada

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

@cpSą tez apki po IP 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Samsung ICU 100 - HDMI CEC, automatyczne sterowanie tv/audio innych producentów

aż mi się nie chce wierzyć, że najlepszy dekoder orange nie ma obsługi cec...myślałem ze to u mnie coś nie gra z philipsem 6561, ale soundbar lg łączy się i włącza automatycznie po właczeniu tv i nie mogłem zrozumieć co jest nie tak z dekoderem, gdzie w CP nawet najtańsze sztuki obsluguja cec ;//