Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Pytanie o WiFi w dekoderze jest ciekawe - jest gdzieś w menu opcja włącz/wyłącz bo szukam i nie widzę ?

Jest zdanie, że przy połączeniu kablem WiFi się wyłącza automatycznie i chyba tyle ?

Asus po kablu działa OK. Kable OK.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

@meico1234  Właśnie dobrze, że switche niezarządzalne są. Proponuję ustalić serwer DHCP Funboxa na 192.168.1.100 do 192.168.1.254. Routerowi ASUS nadać adres 192.168.1.2, kabel do LAN i wyłączyć DHCP.

Spróbować.

 

P.S. W dekoderze nie ma żadnych opcji od Wi-Fi, ale moim zdaniem przyczyna jest nie w sprzęcie, a konfiguracji.

Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

@meico1234  jeśli po kablu lan jest poprawny internet, bez zamuleń, to wi-fi chyba nie na 100% poprawnie ustawione, wrzuć ustawienia z wi-fi tego Asusa.

Ja ma tak to poustawiane...

1.jpg2.jpg


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Zrobiłem próbę którą sugerowałeś - niestety bez sukcesu. Przyznam tylko, że nie restartowałem wszystkich puszek po zmianach ustawień, ale obie puszki (FB i WHD 80) chyba tego nie wymagają.

Zgadzam się, że na moje wyczucie również problem leży w konfiguracji. Najciekawsze dla mnie jest to, że przycinane jest tylko WiFi Asusa, a gniazda kablowe pracują OK.

Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

@meico1234  router Asus ma najnowszy soft? Jak nie to wypada aktualizować. Reset FunBox do fabryki też można zrobić, nie zaszkodzi mu to, może jednak pomóc. Reset Asusa do fabrycznych zrób, też nie zaszkodzi a może pomóc. Jeszcze taka uwaga! po wprowadzeniu zmian w FunBox czy Asus wypada oba urządzenia wyłączyć i włączyć ponownie, ba jak grzebiesz w ustawieniach sieci, to wyłączasz po wszystkim, wszystkie i włączasz ponownie!


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Screen ustawień WiFi


1.JPG

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

screen WiFi


2.JPG

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Asus ma najnowszy firmware, a resety już chyba jutro.

Niezmiennie dziękuję za pomoc.

Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

@meico1234  dla wi-fi 5GHz też tryb ręcznie wybierz, kanał to według uznania, ale możesz przetestować różne kanały, warto jednak panować nad siecią wi-fi, zdawanie się na automat, czasem stwarza problemy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 25
  • 3

Sagemcom WHD 80 połączony kablem sieciowym poprzez switch z Funboxem 2.0 - problem.

Wydaje mi się, że problem jest podobny do tego w tym temacie: https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/IPTV-WIFI-na-własnym-routerze/m-p/139015#M11072

 

IPTV opiera się na transmisji multicast. Proste switche niezarządzalne (bez funkcji IGMP snopping) rozsyłają pakiety multicastu do wszystkich urządzeń podłączonych do przełącznika, w tym również do Asusa który rozsyła je dalej do wszystkich urządzeń podłączonych do Wi-Fi - dlatego wydajność sieci bezprzewodowej spada.

 

Niektóre access pointy mają możliwość wyłączenia rozgłaszania multicastu do wszystkich urządzeń w sieci bezprzewodowej. Należy szukać w Asusie w opcjach zaawansowanych opcji związanych z multicastem (coś w stylu "Wireless multicast forwarding", "IGMP snooping", "Multicast to unicast")

 

Drugą możliwością jest wykorzystanie switcha z funkcją IGMP Snooping, która powoduje że pakiety multicastu od TV są wysyłane tylko tam gdzie trzeba a nie na wszystkie porty. Obecnie coraz więcej zwykłych przełączników ma tę funkcję.