Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przypadłość dekodera 4K stream


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Przypadłość dekodera 4K stream

witajcie, mam taki problem z wymienionym dekoderem, że wszystko działa świetnie, ale aplikacja od Orange do oglądania TV to nie działa zbyt dobrze. 

Problem taki, że po uruchomieniu wyświetla się opis kanału, ale jest czarny ekran, nie ma dźwięku. 

Działa normalnie jak się odepnie od zasilania, albo jak otworzę inną aplikację taka jak Netflix. Netflix normalnie odtwarza video, nie ma czarnego ekranu. Wracając do aplikacji Orange działa wtedy normalnie. Dzieje się tak co wieczór, od dawna, ale dopiero teraz zauważyłem, że jest takie miejsce, więc proszę o poradę.

 

Zapomniałem dodać, że dekoder jest podłączony po kablu, ale też sprawdzałem po wifi i jest tak samo.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Rafał

13 ODPOW. 13

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 567
  • 2

Przypadłość dekodera 4K stream

Podobny problem widziałem u mojego znajomego, ale tam pojawiał się czarny ekran i później wracał obraz. Ja też mam ten dekoder ale takich problemów nie doświadczyłem, aczkolwiek rzadko go używam. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Przypadłość dekodera 4K stream

Mogę nie mieć tyle cierpliwości, maksymalnie czekałem z pół minuty. Sprawdzę to, ale korzystając codziennie, to może i tak być kłopotliwe.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9661
  • 82

Przypadłość dekodera 4K stream

Cześć @Denys4k 

Przesyłam ci linka do tematu rozwiązanego który jest na forum Nasz Orange Dekoder 4K Stream - brak obrazu, czarny ekran https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Dekoder-4K-Stream-brak-obrazu-czarny-ekran/td-p/337304

Rozwiązaniem były dwie możliwosci:

Źle wykreowana usługa po stronie operatora lub uszkodzony dekoder.

Jak już wejdziesz do menu dekodera przywróć ustawienia fabryczne. Kolejnym testem będzie później podłączenie innym kablem Ethernet do modemu I wymiana kabla HDMI, oraz przełączenie do innego portu w TV. Jeśli to nic nie da, zgłoś uszkodzony dekoder na czacie I wymień w salonie. Będzie najszybciej. Weź potwierdzenie zdania sprzętu...

Warto jednak jednocześnie zgłosić niedziałanie na czacie, bo może to być wariant pierwszy, kreowanie usługi

Zerknij do tego linka.

Może Ci ten link coś pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Przypadłość dekodera 4K stream


@Denys4knapisał(-a)

Mogę nie mieć tyle cierpliwości, maksymalnie czekałem z pół minuty. Sprawdzę to, ale korzystając codziennie, to może i tak być kłopotliwe.


To jest ewidentnie usterka w oprogramowaniu i ja bym proponował zgłoszenie zrobić i go wymienić 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przypadłość dekodera 4K stream

@Denys4k  pierwszy krok to reset routera do ustawień fabrycznych

Drugi to rozdzielenie sieci wifi i podmiana kabla ethernet na fabryczny. I na końcu reset dekodera do fabryki.

Ostatni to wymiana dekodera, bo faktycznie jak te poprzednie kroki nic nie dadzą, to tylko wymiana sprzętu, bo wyczerpiesz dostępne warianty testów do wykonania  we własnym zakresie


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Przypadłość dekodera 4K stream

@agat13  przecież on ma dekoder po LAN spięty z FunBox, niech tak pozostanie, bo Wi-Fi to kiepskie połączenie 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przypadłość dekodera 4K stream

@IreneuszCD  nie wiemy jaki to LAN. Wiele razy spotkaliśmy się z przypadkami, gdzie problemem był kabel samodzielnie wykonany

Testy więc należy wykonać i tak i tak 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 567
  • 2

Przypadłość dekodera 4K stream

Napisz @Denys4k jaki masz tv. Bo tak mnie to zastanawia czy to nie jest jakiś problem ze ten dekoder nie lubi się z niektórymi tv. Mój dekoder działa z tv Sony i żadnych problemów nie ma, a u kolegi na Samsungu już te problemy występują. Moze to głupie ale jakoś wydaje mi się że może coś w tym być.

 

 ________________
* Usunąłem pusty spoiler – moderator Michał


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Przypadłość dekodera 4K stream

Dziękuje wszystkim za komentarze. Rzeczywiście mam telewizor Samsunga, a masz zrobioną aktualizację z netflixem? bo to od niej zaczeły się moje problemy. Mam podłączonego na kablu i robiłem reset do ustawień fabrycznych.