Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z 2 dekoderami uhd 88


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Problemy z 2 dekoderami uhd 88

Witam 🙂  mam 2 tego typu dekodery ale inne problemy na 1 dekoderze po włączeniu dekodera na pilocie obraz się zatrzymuje i muszę wyjąć wtyczke od zasilania i włączyć ponownie dzieje się to bardzo rzadko ale jednak i czasami gdy dekoder jest wyłączony i pokazuje zegar  to nagle pokazują się dziwne wzorki chwilę to trwa  i potem znowu pokazuje się godzina a na 2 dekoderze bardzo rzadko pokazuje się komunikat żeby włozyć kartę dostępu a karta jest dobrze włożona czemu tak się dzieje?

9 ODPOW. 9

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9830
  • 84

Problemy z 2 dekoderami uhd 88

Cześć @Januszbba 

próbuj oba dekodery zresetować do ustawień fabrycznych naciśnij przyciski D-C-D i za pomocą strzałek wybierz: Zresetuj ustawienia i wciśnij OK. Najpierw jeden spróbuj a pózniej drugi.  Dekodery zresetują się. Poczekaj chwilę aż się uruchomi.  @Januszbba  a jaki błąd pokazuje ci się na tym dekoderze co masz problem z kartą jaki kod błędu 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Problemy z 2 dekoderami uhd 88

@Pablo5  I to rozwiąże problem ? 🙂 kurcze z tym kodem błędu to teraz Ci nie powiem bo narazie działa wszystko 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9830
  • 84

Problemy z 2 dekoderami uhd 88

@Januszbbamasz tutaj linka z forum Nasz Orange gdzie też był taki problem

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Dekoder-UHD88-czasami-zawiesza-si%C4%99-przy-starcie/td-p/...

Reset do ustawień fabrycznych albo musisz zgłosić na Orange czacie aby zrobili twardy reset dla tego pierwszego a dla drugiego musisz wyjąc  kartę z dekodera, w celu "zrestartowania" się czytnika wyczyścić styki karty, zrobić procedurę "restartu" dekodera do ustawień fabrycznych Jeśli nadal będą częste problemy odczytu, wtedy do salonu w celu wymiany zestawu. Jeżeli problem nadal będzie występował to musisz skontaktowac się z Orange czat aby zrobili ci odświezenie uprawnień albo musisz kartę Viacess wymienić. Prześle ci stronę z Orange pomoc techniczna dotycząca dekodera UHD 88 https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-sagemcom-uhd-88#

Jeśli to nic nie pomoze to tak jak pisze @agat13  Orange zrobi ci zgłoszenie i  musisz wymienić dekodery w salonie.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Problemy z 2 dekoderami uhd 88

@Januszbba  jeśli po resecie będzie to samo, to zawsze warto sprawdzić zamieniając je miejscami...

Jeśli to będzie dalej na jednym, do wymiany...

Jeśli chodzi o ten dekoder gubiący kartę, to warto ją wyjąć, wyczyścić i włożyć ponownie. Jeśli to się będzie powtarzalo, to wina najprawdopodobniej zasilacza, bo takie między sobą nnymi daje objawy. Zamień zasilacze ze sobą i testuj oba. Jak błąd karty pokaże się w drugim, to zasilacz do wymiany. Jednak po zgłoszeniu musisz wymienić cały komplet. Jak się zdecydujesz napisz, to powiem jak weryfikować dekoder który otrzymasz z salonu...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Problemy z 2 dekoderami uhd 88

@Pablo5  Dzięki dam znać jak cos 🙂 narazie temat będzie nie rozwiązany 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9830
  • 84

Problemy z 2 dekoderami uhd 88

@Januszbba  a kiedy w tych dekoderach robiłeś reset do ustawień fabrycznych 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Problemy z 2 dekoderami uhd 88

@Pablo5  Nie robiłem 🙂 @agat13  dam znać 🙂 pojutrze może  tym się zajmę 🙂 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problemy z 2 dekoderami uhd 88

@Januszbba 

Skoro to się dzieje tylko czasami, to wygląda na usterkę sprzętową. Ja bym na twoim miejscu po prostu wyłączał wszystko na noc. Taki restart (nie reset) dobrze starszym sprzętom od czasu do czasu zafundować. Jeśli to jednak zasilacze szwankują, to problem będzie się pogłębiał i wcześniej czy później konieczna będzie wymiana. Ja tam bym resetu do fabryki nie robił jeśli zwykle działa OK.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Problemy z 2 dekoderami uhd 88

@Pablo5  Zresetowałem 2 dekodery do ustawień fabrycznych , wpisałem kod 4 cyfrowy i zrobiłem  test  na 2 dekoderach na kanale 998 i na obu dekoderach test wypadł  pomyślnie wszędzie zielone ptaszki , więc poczekam jakiś czas czy znowu pojawią się te problemy które opisałem.