Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dekoderem IWU 200


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Problem z dekoderem IWU 200

Witam, od wczoraj posiadam dekoder IWU 200 z orange. Podczas korzystania z tv występuje dziwny problem mam podłączony soundbar Creative Stage V2 i podczas korzystania z pilota od tego dekodera gdy naciskam zmianę programu na + to dodatkowo na soundbarze zmienia sie źródło dźwięku a gdy naciskam na zmianę programu na - to dodatkowo ściszam dźwięk na soundbarze. Jest jakiś sposób żeby rozdzielić ten sygał czy jakoś wymieniać dekoder u orange ?

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5709
  • 23154
  • 197

Problem z dekoderem IWU 200

@zbigi88to bardzo dziwne zjawisko raportujesz. Interferencja jest w obie strony? Tzn. pilot od Creativa też steruje IWU200? Czy tylko w jedną stronę? Chyba bez zaklejenia odbiornika w Creativie nie zapobiegniesz tej interferencji...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Problem z dekoderem IWU 200

Problem jest tylko w jedna stronę gdy używam pilota od dekodera, używając pilota od creativa dekoder nie reaguje.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Problem z dekoderem IWU 200

@zbigi88  chyba jedyna rada to przestawić w inne miejsce dekoder.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18805
  • 53877
  • 739

Problem z dekoderem IWU 200

@zbigi88 kod przycisku z pilota IWU 200 odpowiada niektórym funkcjom SoundBara. Przeprogramować się nie da, bo to producenci sprzętu ustalają kody pilotów. Najczęściej tak ustawiane są kody pilotów TV i innych urządzeń, aby się nie pokrywały. Może niestety pokrywać się z urządzeniami dodatkowymi, jak w Twoim przypadku.

Trzeba zmienić jedno z urządzeń. Moim zdaniem najprościej by było zmienić dekoder na ICU 100.

 

@slav72 przestawienie dekodera nie pomoże. Musiała by być kierunkowa wiązka sygnału podczerwieni z pilota, a jest rozproszona. Może nastąpić odbicie i SoundBar również wychwyci.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13507
  • 55240
  • 659

Problem z dekoderem IWU 200

@zbigi88 ciekawe czy piloty IWU i ICU są kompatybilne w działaniu podstawowych opcji? Masz jak sprawdzić testem krzyżowym oba dekodery? Np ten od ICU działa z poprzednimi 80-ką i 88-ką, to wiem na 100%, z IWU też.. 

Pytanie czy przeszkadza Twojemu sprzętowi?? 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5709
  • 23154
  • 197

Problem z dekoderem IWU 200

@zbigi88no cóż, chyba pozostaje nie używanie tych dwóch przycisków... Zapamiętaj numery i wbijaj je bezpośrednio, możesz też przechodzić przez listę ulubionych, do szybszych zmian jest jeszcze klawisz "poprzedni"... Wiem, mega bez sensu ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jeśli interferencja nie jest krzyżowa to może użycie jakigoś pilota uniwersalnego, który mógłby zastąpić obydwa rozwiązałoby sprawę? Niektóre smartfony mają IR i wtedy jest dla nich apka która pozwala to w miarę wygodnie ogarnąć - np. Xiaomi redmi note 4 ma takie cóś, inne pewnie też.