Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dekoderem 4k - dźwięk

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

Problem z dekoderem 4k - dźwięk

witam. 

Od jakiegoś czasu mam problem z dekoderem do tv. Jeżeli ściszę głos pilotem do dekodera, to zdarza się że nie mogę go ponownie "uruchomić". Na tv widać, że graficznie zmienia się głos (widzę że mogę zmniejszać lub zwiększać wielkość), ale nic za tym nie idzie. dźwięku nie ma. Pomaga dopiero wyłączenie dekodera i jego ponowne uruchomienie. Kabel HDMI jest dobry. 

W czym może być problem?  

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Problem z dekoderem 4k - dźwięk

@Profundis  wykonaj reset do fabrycznych, jak na filmiku, jak to nie pomoże zgłoszenie i wymiana IWU 200 pozostaje, bo jakiś bug w oprogramowaniu jest lub usterka.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problem z dekoderem 4k - dźwięk

@Profundis 

Jaki to model dekodera?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z dekoderem 4k - dźwięk

@Profundis Próbowałeś kliknąć MUTE? Coś zmienia? Podaj typ dekodera i oznaczenie TV. Może jest jakaś zależność


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

Problem z dekoderem 4k - dźwięk

Dekoder to Sagemcom IWU 200. Właśnie MUTE tutaj jest problemem. Po jego naciśnięciu i ponownym włączeniu głosu (tym samym lub przyciskami głośności) nic się nie dzieje. 

Ponowię jednak stwierdzenie, że nie zawsze się tak dzieje. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z dekoderem 4k - dźwięk

@Profundis  wykonaj reset do fabrycznych, jak na filmiku, jak to nie pomoże zgłoszenie i wymiana IWU 200 pozostaje, bo jakiś bug w oprogramowaniu jest lub usterka.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problem z dekoderem 4k - dźwięk

@Profundis 

Jeśli dekoder rejestruje polecenie (IIRC powinien jakoś reagować na kody pilota choć nie jestem pewien bo tam jest w końcu tylko jedna gigantyczna dioda) ale jej nie wykonuje to dekoder jest zepsuty. Jeśli nie rejestruje polecenia to pilot jest zepsuty albo ma słabe baterie.

IMHO fakt że zdarza się to tylko czasami, bez wyraźnego wzorca, świadczy o nieprawidłowości sprzętowej. Jak wygląda kwestia temperatury? Sprzęt się czasem nie przegrzewa, ma dobrą wentylację?

 

Prewencyjnie wymieniłbym baterie w pilocie (swoją drogą strasznie tandetne te piloty), a jeśli reset do ustawień domyślnych (D-C-D, reset, po resecie może być potrzebny kod do usługi telewizyjnej) nie pomoże, to wymiana: do zgłoszenia przez BOK.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

Problem z dekoderem 4k - dźwięk

Na razie zrobiłem restart dekodera. działa. jak długo ? zobaczymy. Sprzęt ma dobrą wentylację. jednakże zdarzało się, że sprzęt nie zareagował na żądane polecenie. no cóż, jeszcze jeden taki błąd i do serwisu