Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Dekoderem 4K Stream

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 27
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

Cześć ma do was pytania otóż mam lekkie problemy z dekoderem 4k stream. Stoi dosłownie obok Funboxa i jest po WiFi. Działa bez żadnych problemów do momentu kiedy nie wyłączy go się na dłużej na przykład na noc. Po ponownym uruchomieniu rozłącza się z WiFi i gdy chce się wpisać jeszcze raz hasło do neta to kilka razy wywala komunikat że hasło nieprawidłowe (mimo, że prawidłowe jest wpisywane) i dopiero za którymś razem załapuje. Wiem, że mogę podłączyć go kablem ale w planach jest żeby stał w innym pokoju już dalej od Funboxa. Zastanawiam się czy jest możliwość, że ten dekoder 4k stream ma może uszkodzoną kartę sieciową 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5461
  • 184

Problem z Dekoderem 4K Stream

Moim zdaniem jak będzie stał dalej od Funboxa to będzie ok. Nie będzie gubił sieci.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5461
  • 184

Problem z Dekoderem 4K Stream

Moim zdaniem jak będzie stał dalej od Funboxa to będzie ok. Nie będzie gubił sieci.

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Bartek-13  zrób test i przestaw go dalej, wtedy sprawdź co się dzieje, daj znać.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 27
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

Wpadłem jeszcze na pomysł żeby ustawić mu po prostu statyczny adres IP i to samo w Funboxie ustawić. Może to pomoże 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Bartek-13  warto spróbować wszystkiego, łącznie z resetem dekodera, tylko testy fizyczne doprowadzą do prawidłowego rozwiązania problemu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Problem z Dekoderem 4K Stream


@Bartek-13napisał(-a)

Wpadłem jeszcze na pomysł żeby ustawić mu po prostu statyczny adres IP i to samo w Funboxie ustawić. Może to pomoże 


Bardzo wątpię żeby to miało pomóc. Nawiązanie połączenia WiFi jest warunkiem żeby jakikolwiek IP zaczął funkcjonować. Jeśli nie ma połączenia to posiadanie adresu IP nic nie pomoże.

Co do meritum to pewnie faktycznie stoją za blisko siebie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 14
  • 74
  • 1

Problem z Dekoderem 4K Stream

U mnie też stoi praktycznie w odległości 30 cm i działa jak trzeba (ps wyłączyłem od razu sieć 2,4) i zmieniłem nazwę sieci oraz klucz do niej. Co prawda ostatni post jest z przed miesiąca,ale nie widziałem zaznaczenia zakończenia tematu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z Dekoderem 4K Stream

@GustawPol  na forum tematy pozostają otwarte, co najwyżej autor tematu lub moderacja może oznaczyć rozwiązanie, co nie oznacza że nie można dopisywać kolejnych postów w tematach.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Problem z Dekoderem 4K Stream

@GustawPol Przy 30cm odległości większy problem może być z transmisją po wifi niż niesmak estetyczny związany z podłączeniem po brzydkim kablu. To zbyt mała odległość zarówno dla nadajnika jak i odbiornika. Dodając to, że kolejne niepotrzebnie obciążające sieć wifi urządzenie pracuje w pobliżu nadajnika, generuje ruch w sieci. Dalsze urządzenia ze słabszym zasięgiem będą musiały walczyć nie dość, że o transfer to i kolejkę w ruchu sieciowym. Ogólnie dość opisałem, ale im mniej urządzeń, tym ruch płynniejszy. Tym bardziej, że dla transmisji np 4K to nie tylko 25Mb/sek i ciągły strumień transmisji...to znacznie więcej

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Dekoderem 4K Stream

@GustawPol  połączenia 30 cm to tylko kablem LAN, można tak krótkie kupić, połączenie wtedy 2x stabilniejsze i szybsze 😉