Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie prywatnego IWU200 do Funbox6


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Podłączenie prywatnego IWU200 do Funbox6

  1. Witam. Tak jak w temacie czy jest możliwość zakupu prywatnego IWU200 (brak karty abonenckiej w urządzeniu) naprzykład na Allegro i podłączenia go przez kabel Ethernet do funbox6 żeby oglądać telewizję? Czy to będzie współpracować? Bo drugiego IWU200 nie dostanę od Orange do multiroomu tylko 4k stream. A 4k stream to straszny złom mówiąc kulturalnie, mam już drugi egzemplarz i telewizji przez to nie da się oglądać takich zawiasów jeszcze nie doświadczyłem na żadnym innym urządzeniu.
13 ODPOW. 13

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Podłączenie prywatnego IWU200 do Funbox6

@balbina111  takiego sprzętu nie wolno sprzedawać jak również kupować gdyż jest on własnością operatora czyli Orange, a sprzedaż jego stanowi przestępstwo w świetle prawa, poza tym ten sprzęt nie będzie działał gdyż jest on przypisany do konkretnej umowy i posiada swój numer. Jeśli Ci nie pasuje dekoder 4K Stream to poproś o inny np. ICU 100 jako główny (wtedy IWU 200 jako multiroom) lub WHD 80 jako multiroom.

Telewizja Multiroom - podłączenie i konfiguracja | Orange Polska

 

slav72_0-1666179674179.png

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2182
  • 8058
  • 32

Podłączenie prywatnego IWU200 do Funbox6


@balbina111napisał(-a)
takich zawiasów jeszcze nie doświadczyłem na żadnym innym urządzeniu.

troszkę grypsujesz. Czy chodzi o to, że tnie, czy się zawiesza? Jeżeli problem się powtórzył na dwóch różnych egzemplarzach, może problem tkwi w Twojej sieci wewnętrznej?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Podłączenie prywatnego IWU200 do Funbox6

Tak myślałem ale skoro na portalach aukcyjnych są dostępne takie dekodery to wolałem się upewnić. W takim razie co mam zrobić żeby móc w spokoju pooglądać telewizję? Bo to też jest częścią umowy z której Orange się nie wywiązuje. Umowa od maja 2022 na 2 lata i od początku problemy z dekoderem 4k stream myślałem że to naprawią aktualizacjami nic bardziej mylnego było coraz gorzej aż w końcu 3 tygodnie temu padł i wymieniłem na nowy. Nowy wariuje od początku bardziej jak ten poprzedni (wyłączą się sam, resetuje się, dźwięk się spóźnia często ale nie zawsze, sterowanie głośnością żadko kiedy możliwe, nie reaguje na niektóre komendy z pilota itd.) No ale nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Podłączenie prywatnego IWU200 do Funbox6

@balbina111   jeszcze takie pytanie mi się nasuwa, próbowałeś może zamienić dekodery miejscami tzn. 4K Stream jako główny, a IWU 200 jako multiroom?, jeśli jednak nic nie pomaga to wymieniać do skutku albo tak jak pisałem wyżej zamówić inny dekoder do usługi multiroom.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Podłączenie prywatnego IWU200 do Funbox6

Wszystko i tnie i zawiesza. Raczej sieć jest w porządku. IWU200 w innym pokoju działa raczej normalnie. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2182
  • 8058
  • 32

Podłączenie prywatnego IWU200 do Funbox6


@balbina111napisał(-a)

IWU200 w innym pokoju działa raczej normalnie. 


to je zamień i sprawdź


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29470
  • 270

Podłączenie prywatnego IWU200 do Funbox6

@balbina111  następne pytanie, czy 4K Stream jest połączony kablem ethernetowym czy po wifi? bo jeśli po wifi to sieć bezprzewodowa może stanowić problem, spróbuj na chwilę podłączyć dekoder kablem i sprawdź czy dalej są błędy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13564
  • 55455
  • 663

Podłączenie prywatnego IWU200 do Funbox6

@balbina111 Potwierdzę opinie kolegów. Sprzęt jest własnością operatora i nie podlega sprzedaży. 

Nawet jakbyś kupił IWU200, to ze względu na to, że jest bezkartowy, czyli autoryzacja sprzętu i przypisanie do multiroomu odbywa się na poziomie softu i przypisania do systemu, nic nie osiągniesz, bo takie "lewe" przypisanie absolutnie jest niewykonalne 🙂 Nici z pomysłu kupienia na wolnym rynku.

Co zaś się tyczy działania usługi, to mam szereg pytań: jak ten dekoder jest podłączony do modemu? Czy w modemie masz rozdzielone sieci wifi (jeśli nie, to na testy to zrób)? Jaki jest zasięg wifi w miejscu dekodera, jeśli po kablu eth, to czy fabryczny, czy wykonywany samodzielnie?

To na początek, bo twierdze, że w każdej usterce jest najważniejszym, aby znaleźć jej przyczynę


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Podłączenie prywatnego IWU200 do Funbox6

Obydwa dekodery są podłączone po kablach ze wtykami zakutymi fabrycznie