Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13747
  • 56541
  • 668

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

@slav72Z tego co wiem, to ten VoIP z modemu może być wpisany do bramki zewnętrznej czy telefonu VoIP. Jedynie mnie zastanawia podłączenie jednego urządzenia zarówno do POTS-a jak i VoIP-a..


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19200
  • 55459
  • 750

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

Osobiście nie spotkałem się, aby usługę VoIP skonfigurowaną w FunBox-ie dało się wyciągnąć do zewnętrznej bramki. Teoretycznie tak powinno się dać, ale trzeba znać parametry konfiguracji, login i hasło. Czy Orange udostępnia te dane? 

Usługa Neofon była specjalnie kierowana do bramki zewnętrznej bądź aplikacji na kompie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13747
  • 56541
  • 668

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

@ketrasaArturKiedyś dostałem te dane mimo tego, że mam VoIP na FB2. Miałem problem z wgraniem softu dla mojego modemu do tej usługi...Nie próbowałem tego użyć na niezależnej bramce, ale chyba się pokuszę o testy...Ktoś tu jednak pisał o równoległym działaniu, stąd moja informacja


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19200
  • 55459
  • 750

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

@agat13 @adzia1 jeżeli miało by być równoległe działanie dwóch linii (numerów) to ja bym VoIP z FunBox-a zostawił bez zmian, podłączył jako analog, a dodatkowo pokombinował z konfiguracją Neofonu jako bramki VoIP do innego numeru.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 189
  • 287
  • 0

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

Wszystko w umowie, oczywiście hasło odrębnie na SMS. Jedna próba połączenia z serwerem udana.

Wstyd dla Orange że nie posiada pracowników którzy nie ogarniają tematu w dzisiejszych czasach.

Najłatwiej postawić znak "zakaz ruchu" czytaj nie wspieramy nie ma takiej usługi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13747
  • 56541
  • 668

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

@adzia1Znaczy, że działa?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 189
  • 287
  • 0

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

Gdyby działało to bym napisał, ale nie działa. Zalogowałem się do serwera neofon tylko raz ale połączenia telefonicznego nie uzyskałem, po podniesieniu słuchawki telefon głuchy .

 

Podaję link do konfiguracji urządzenia Gigaset:

https://www.orange.pl/kid,4002234815,id,4002235407,title,Neofon-na-aparacie-Gigaset-C470IP,helpartic...

 

Poprzedni link dotyczył konfiguracji innych urządzeń.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

@adzia1: a próbowałaś/eś skonfigurować klienta SIP na Androidzie? To powinno zadziałać, jeśli zadziała to i Gigaset powinien. BTW: analogowy telefon podłączony do FB korzysta z tego samego konta VoIP ale ponieważ wolno Ci skonfigurować pięć różnych urządzeń jednocześnie zalogowanych to nie powinno to w niczym przeszkadzać. Z tego trzy urządzenia mogą prowadzić rozmowy. Nie ma nawet ograniczenia na to z jakiej sieci właściwie łączysz się z VoIP - możesz z SIP na androidzie korzystać np. łącząc się z internetem przez aero2 - sprawdziłem, to działa.