Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

Witam mam internet mobilny na kartę w routerze z orange ale mam problem gdy próbuję się połączyć z siecią wifi na laptopie to mam komunikat ograniczony dostęp ale siła jest doskonała i też pisze  sieć niezidentyfikowana ( sieć publiczna)  co może być tego przyczyną? i jak to naprawić ? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba  ty chyba lubisz sobie utrudniać życie, tym bardziej że nie ogarniasz podstaw sieci, masz modem LTE, to od niego te routery ustaw w tryb Punktu Dostępu, będzie jedno DHCP, tam ustawiasz stałe IP dla kamer i tyle, wi-fi na każdym routerze inna nazwa i hasło, musi to działać, czytając twoje tematy mętlik w głowie mam, jest tyle poradników na Youtube że każdy poradzi sobie sam 😎

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

31 ODPOW. 31

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba tylko na jednym  laptopie? A jak na innych urządzeniach?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@agat13  zapomniałem dopisać próbowałem połączyć się poprzez wifi z punktem dostępu nanostation loco m2 i pisze ograniczony dostęp i sieć niezidentyfikowana a siła jest znakomita z pozostałymi swoimi sieciami wifi łącze się bez problemu na laptopie a na smartfonie jest tak samo jak w przypadku laptopa ten sam schemat.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba zerstartuk Nano stadion.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@agat13  restart loco m2 i to  naprawi problem? a jak łącze np. kamerę w trybie hotspot to żeby się do niej połączyć to muszę być na smartfonie z tą właśnie siecią wifi połączony?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba  jasne. Chcąc się połączyć z urządzeniem  w danej sieci musisz mieć adres  tej samej sieci 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@agat13 i pewnie muszę być ze smartfonem przy samym urządzeniu czyli loco m2 żeby się połączył ? jeśli chodzi o loco m2 to tam w konfiguracji był domyślnie ustawiony statyczny adres dhcp i tego nie zmieniałem a te 3 kamery mają statyczny adres ip tak ustawiłem. Ale wiesz z 1 loco mam problem nawet tej sieci nie widzi w laptopie i przez to nie mogę się dostać do panelu i nie wiem jak to naprawić ale kamera jest bez problemu połączona z tym loco może wiesz jak to naprawić?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba  najpierw sprawdź czy ustawienia się przy tych trzech routerach nie dublują. Muszą być inne i najlepiej sprawdź czy zasięgi się nie pokrywają.  Przed połączeniem do tego wadliwego czyść dane przeglądarki. 

Anonim

Nie dotyczy

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie


@Januszbbanapisał(-a)

Witam mam internet mobilny na kartę w routerze z orange ale mam problem gdy próbuję się połączyć z siecią wifi na laptopie to mam komunikat ograniczony dostęp ale siła jest doskonała i też pisze  sieć niezidentyfikowana ( sieć publiczna)  co może być tego przyczyną? i jak to naprawić ? 


To trzeba sprawdzić hasło i szyfrowanie na routerze, najlepiej nowe hasło ustaw i połącz sprzęt po wi-fi, bywa że trzeba reset do fabrycznych zrobić, bo router buga złapie, na urządzeniach usuń tą sieć i ponownie zapisz.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21548
  • 173

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba 

Domyślam się (bo nie byłeś łaskaw tego napisać, mimo wielokrotnych prób przekonania Cię żebyś to zrobił), że masz następującą konfigurację swoich sieci:

 

Sieć 1:

kamera1-wifi-loco1-kabel-poe-ruter1-internet mobilny

 

Sieć 2:

kamera2-wifi-loco2-kabel-poe-ruter2-internet mobilny

 

Sieć 3:

kamera3-wifi-loco3-kabel-poe-ruter3-internet mobilny

 

WiFi na ruterach 1-3 jest wyłączone? Czy konfiguracja wszystkich trzech sieci jest sprawdzona pod kątem łączności pomiędzy trzema elementami (kamera, loco, ruter)?

Żeby to sprawdzić podłącz laptop do rutera kabelkiem eternetowym i zobacz czy widać wszystkie urządzenia (powinny być cztery: kamera, loco, ruter i laptop, każde ze swoim numerem IP, każde powinno odpowiadać na ping). W obrębie jednej sieci każde urządzenie musi mieć inny adres. Dodatkowo, w każdej sieci loco musi mieć inny identyfikator WiFi. Zacznij od sprawdzenia podstawowych elementów po kablu i, przede wszystkim, napisz co zrobiłeś, co działa a co nie. Pytanie "jak to zrobić" bez podania kontekstu nie naprowadzi nikogo na właściwą podpowiedź i nic nie zyskasz, tylko nerwy stracisz.

 

Komunikat który tak Cię niepokoi świadczy o braku połączenia z internetem, o niczym więcej. Być może ruter feralnej sieci nie nawiązał połączenia z internetem (brak zasięgu, błędna konfiguracja rutera?) a być może sieć ta w ogóle nie jest ciągła (np. loco nie łączy się z ruterem bo źle zacisnąłeś wtyczkę albo masz antenę loco skierowaną "w kosmos", to oczywiście spekulacje niepoparte żadnymi przesłankami).

 

PS. W tak skomplikowanej konfiguracji losowe czy systematyczne resetowanie elementów pomoże tyle samo co naprawianie telewizora młotkiem.