Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

@fenomenR  przyjmuje zakłady, że jak podłączysz modem z dekoderem po długim i dobrym ( jakościowo) kablu eth to pikseloza zginie. Ważne, abyś również i od ONT do modemu dał sprawdzony patchcord.

Kto się zakłada?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

ONT z modemem połączony jest przewodem, który dołączony był do modemu (czerwone końcówki). 

Przewód eth puszczony jest w podwieszanym suficie i częściowo w ścianie gipsowej aby nie był widoczny tak więc jego wymiana jest raczej niemożliwa. Mogę przetestować na innym eth, ale po wstępnych oględzinach ciężko będzie go położyć tak, aby był całkiem niewidoczny. Dlatego tak zależy mi na "ratowaniu" obecnego połączenia i zachowaniu wysokiej sprawności WIFI. 

Teraz opiszę co nowego ustaliłem:

1. Pominąłem gniazdko i zarobiłem wtyczkę na przewodzie, sprawdziłem miernikiem i po podłączeniu brak poprawy

2. Coś mnie tknęło po wypowiedziach poprzedników aby sprawdzić przewód światłowodowy z gniazda do ONT. Miałem dwa od FB i od ONT. Poprzednio był podłączony biały z zielonymi końcówkami i zamieniłem go na żółty z niebieskimi końcówkami sugerując się kolorem slotów w gniazdku i ONT i...... To chyba rozwiązało problem. Jeszcze testuję, ale to chyba pomogło. Kolory końcówek raczej mają znaczenie nie tylko wizerunkowe albo przewód był gdzieś uszkodzony. Na tę chwilę internet działa jak wczesniej, ale TV (oby tak zostało) nie zawiesza się. Dam znać jak dłużej wieczorami pooglądam.

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

@robertmiliard15 Niestety jakość patchcordów dołączanych do zestawów jest wątpliwa. Kiedyś się uparłem i sprawdziłem na kamerze inspekcyjnej. Żaden nie był czysty. Nie wiem, z odnowy z drugiego obiegu je dają? To niestety dość delikatne wtyki....pobrudzą gniazdo w modemie i klops...

Może ten pierwszy był złamany?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

Z przyjemnością stwierdzam, że problemy z "pikselozą", zanikaniem obrazu i chwilowym brakiem dostępu do kanałów rozwiązała wymiana przewodu światłowodowego łączącego ONT i gniazdo światłowodowe. Dziękuję za zaangażowanie i liczne odpowiedzi osobom udzielającym się pod tym tematem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

@robertmiliard15 Brudny, albo uszkodzony...dobrze, że miałeś zapasowy z drugiego zestawu. Uszkodzenie bardzo rzadko spotykane...