Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

 @Adam112 ,  @MS_  zdaje się że u Was problem może być podobny jak w tym temacie Dekoder iwu200 4k obraz fioletowy - Nasz Orange , z tym że w Waszym przypadku objawia się całkowitym brakiem obrazu, podejrzewam że problem ustąpi po wymianie dekodera na inny model ICU 100 lub 4K Stream. Jeśli zdecydujesz się na taki krok (wymiana) pamiętaj że czeka Was opłata comiesięczna za najem sprzętu (określa ją nowy regulamin).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@slav72 to może być rozwiązanie (jak i w tamtym przypadku), ale to skrót. Ważne, aby dojść co jest powodem tych dwóch sytuacji z SB. Znaleźć lekarstwo, a nie od razu na stół operacyjny 🙂

@MS_ pytanie, czy masz możliwość połączenia dekodera i SB po optyce?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@agat13  moim skromnym zdaniem to problemem jest jakaś ostatnia aktualizacja softu, która została "skopana" przez pomarańczową inżynierkę i to oni powinni pochylić się nad sprawą wydając odpowiednią łatkę, my tu chyba za wiele nie zdziałamy, niestety.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@agat13 No własnie niestety mój telewizor (5 letni Sony) nie do końca chce współpracować z soundbarem. Nie udało mi się uzyskać dźwięku z soundbara inaczej niż przepuszczając sygnał przez soundbar do telewizora, więc tu nie pomogę. Dekoder ma chyba tylko wyjście HDMI, podłączony bezpośrednio do TV działa normalnie. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@MS_ 

To w takim razie przepraszam, że zadam idiotyczne pytanie: co ten "soundbar" robi? Do czego on jest potrzebny?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@j131 Gra 😉 Może nie za precyzjnie opisałem sytuację. Soundbar ma opcję pass-through czy jakoś tak, która pozwala na przepuszczenie przez niego sygnału. Wtedy dźwięk idzie z soundbara, a obraz jest na ekranie podłączonym do soundbara. Można go też podłączyć jako urządzenie wyjściowe (kablem hdmi albo optycznie), tak że jest widziany jako zestaw audio przez TV. I u mnie ta druga opcja nie działa, dlatego puszczam cały sygnał przez soundbar. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@MS_ 

😉

Wydaje mi się że dla starszych TV to jedyna opcja: lepiej niech nowszy sprzęt zajmie się dekodowaniem audio, a sygnał wideo po prostu prześle dalej. Nic w tym nie widzę szczególnie problematycznego. Mam zupełnie podobnie podłączone KD do jeszcze dużo starszego TV (TV jest tak stary, że nie ma w nim żadnego tunera cyfrowego telewizji naziemnej) i nie narzekam, wręcz przeciwnie.