Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

Dzień dobry.

Mam problem od jakiegoś tygodnia dekoder IWU200 nie przesyła obrazu poprzez soundbar JBL.

Po resecie dekodera do fabrycznych przez chwilę jest obraz potem komunikat że format obrazu nie jest obsługiwany.

Wcześniej nie było problemu. Podpięty pod TV działa. Była jakaś zmiana formatu obrazu o co chodzi?

Pozdrawiam.

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13268
  • 54429
  • 637

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@Adam112 Zpaytam: jaki masz obecnie soft na dekoderze? Może była jakaś aktualizacja i trzeba zmienić ustawienia? Jaki to SB i TV?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

Soft na dekoderze sprawdzę a sounbar JBL Bar 3.1.

Anonim

Nie dotyczy

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@Adam112  jakieś inne urządzenie podłącz do JBL Bar 3.1 i sprawdż czy przesyła obraz na TV, bo ja obstawiam że ten JBL coś ma nie tak z HDMI lub konfiguracją rozdzielczości obrazu wysyłanego na TV.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

Dzień dobry, mam u siebie identyczny problem z JBL 5.1 i IWU 200. Wymieniłem już dekoder na inny egzemplarz, ale nic to nie zmieniło. Próbowałem wymieniać kable itp ale też bez zmian. Udało się jakoś rozwiązać problem? Pozdrawiam

Anonim

Nie dotyczy

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@MS_  ten sprzęt jakiś felerny jest, lub go ustawić nie potraficie, jak są porty HDMI, to musi przesyłać obraz i dżwięk do TV, jak tego nie robi, to reklamacja JBL, skoro wymiana dekodera nic nie daje, ewentualnie poszukać fachowca co to ogarnie, bo zdalnie tego nie ogarniemy, nikt w temacie nie wrzuca fotek z ustawień, lakoniczne pisanie że obrazu nie ma, nic nie rozjaśnia tematu, szklanej kuli nie mamy na forum.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@Anonim Dzięki za odpowiedź. Też mi się wydaje, że nie ma filozofii w podłączaniu HDMI 😉 U mnie konfiguracja z soundbarem działała do zeszłego tygodnia, obstawiam że do jakiejś aktualizacji. Przez soundbar podłączałem dla sprawdzenia inne urządzenia (laptop, MiStick) - wszystko śmiga bez problemu. Co więcej, po włączeniu na kanał chyba 900 (radio) obraz się pojawia - ale statyczny. Kanał 46 też działa - to jakiś kanał Orange. W ustawienia dekodera też udało mi się wejść. Obraz się sypie na normalnych kanałach.  Tak jak opisane w pierwszym poście, przy włączaniu dekodera, tak długo jak się nie zbootuje to też normalnie to wygląda. Reasumując, nie sądzę że to kwestia połączenia, a coś zmienione w ustawieniach systemowych dekodera. Wiesz może czy jest jakiś sposób, żeby wrócić do poprzedniej wesji softu? I czy jeśli to nic nie da, to jest opcja zmiany dekodera na inny model?  Z góry dzięki za pomoc. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13268
  • 54429
  • 637

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@MS_ Zmień na czas testu kabel HDMI z własnego na ten dołączony do zestawu. Powiedz czy się coś zmieniło


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@agat13 Od tego zacząłem testy. Niestety nic się nie zmienia, niezależnie od kabla.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5549
  • 22476
  • 185

Od tygodnia IWU200 nie przesyła obrazu przez soundbar JBL.

@MS_ 

Jest już kilka tematów na NO z których wynika, że ostatnie aktualizacje popsuły współpracę IWU200 ze sprzętem z którym poprzednio współpracował on bez problemu. Nie ma na to rady, "aktualizacji" nie da się powstrzymać, nie sądzę też żeby problem mógł być szybko naprawiony. To co można (i należy) w tej sytuacji zrobić, to zgłaszać problem (najlepiej przez czat po zalogowaniu na MO) do BOK. Skutecznym obejściem jest wymiana na inny model dekodera. W grę wchodzi ICU100 albo Stream 4k.