Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

O co chodzi z diodą PVR w ICU100?

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

O co chodzi z diodą PVR w ICU100?

Zauważyłem taką ciekawostkę przyrodniczą. Dekoder ICU100 ma kilka diod na frontowym panelu. Jedna z nich podpisana jest PVR i wydawało mi się, że sygnalizuje ona po prostu istnienie podłączonego do USB3 dysku do nagrywania. Mam dysk i dioda faktycznie zwykle się świeci 😕.

Ostatnio jednak zaobserwowałem sytuację jak w załączniku: dekoder co prawda "wyłączony" ale nagrywa coś na dysku, tymczasem dioda PVR się nie świeci. Dlaczego? Ktoś zaobserwował podobne zachowanie?

Acha, nagranie które tutaj się odbywało normalnie dało się później obejrzeć więc dekoder faktycznie działał jako PVR... tylko diody sygnalizującej nie włączył... Albo może ja źle rozumiem znaczenie tej diody?

vlcsnap-2021-05-06-22h46m38s974.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

O co chodzi z diodą PVR w ICU100?

OK, już widzę kiedy dioda się nie włącza, to jest bardzo specyficzny zestaw warunków. Nagranie jest zaplanowane. Następnie dekoder jest odłączony od zasilania. Po ponownym podłączeniu zasilania ale bez włączenia pilotem dioda się nie zaświeci dopóki dekoder nie zostanie włączony pilotem. Mimo to, jak napisałem, nagrywanie działa normalnie.

BTW, osobiście wolałbym żeby ta dioda sygnalizowała nagrywanie na dysku a nie sam fakt podłączenia dysku.

@agat13no zgadza się, "nienormalnie", ale ta anomalia mi nie przeszkadza, w przeciwieństwie do wielu innych idiosynkrazji tego dekodera, z których większość jest, według tej konwencji, "normalna". 🙂

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

O co chodzi z diodą PVR w ICU100?

Rozumiem, ze przy włączeniu dekodera dioda się normalnie swieci ? Zawiesiło się coś, uszkodzenie diody? Chyba najszybciej będzie, jak sam sobie przetestujesz, plus standardowe : wyłącz i włącz urządzenie -pomaga równie często jak śmieszy 😄 Jeden się uśmieje, drugiemu pomoże 👍


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

O co chodzi z diodą PVR w ICU100?

Nic się nie zawiesiło, ten dekoder tak działa normalnie. Dioda się zwykle świeci, tak jak napisałem, ale nie zawsze jak widać na załączonym obrazku. Ciekaw jestem co ona właściwie sygnalizuje. Sam sobie testuję. I zadaję konkretne pytanie poparte materiałem ilustracyjnym, z czystej ciekawości. Masz może taki dekoder?


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

O co chodzi z diodą PVR w ICU100?

@j131, zrób reset do fabryki, wszystkiego 😈🤣 !


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

O co chodzi z diodą PVR w ICU100?

@j131Właściwie działa nienormalnie, bo powinna świecić jak dysk jest podłączony. Myślę, że to taki dziwak softowy :). Reset nic nie pomoże...Myślę, że info już poszła w świat 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

O co chodzi z diodą PVR w ICU100?

OK, już widzę kiedy dioda się nie włącza, to jest bardzo specyficzny zestaw warunków. Nagranie jest zaplanowane. Następnie dekoder jest odłączony od zasilania. Po ponownym podłączeniu zasilania ale bez włączenia pilotem dioda się nie zaświeci dopóki dekoder nie zostanie włączony pilotem. Mimo to, jak napisałem, nagrywanie działa normalnie.

BTW, osobiście wolałbym żeby ta dioda sygnalizowała nagrywanie na dysku a nie sam fakt podłączenia dysku.

@agat13no zgadza się, "nienormalnie", ale ta anomalia mi nie przeszkadza, w przeciwieństwie do wielu innych idiosynkrazji tego dekodera, z których większość jest, według tej konwencji, "normalna". 🙂