Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy dekoder do multiroomu w FTTH - 4K Stream


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Nowy dekoder do multiroomu w FTTH - 4K Stream

Witam, to raczej opcja ze strony TV ze włącza inne sprzęty obstawiałbym na wychwytywanie sygnału pilota przez tv który ma włączoną opcje sterowanie sprzętem i to on właśnie włącza kino czy dekoder. Ja za to mam inny problem z tym dekoderem, mianowicie podłączony do HDMI1 odpala się na 3 sekundy, do HDM2 na 15sekund, później przełącza się na inne źródło (chyba ostanie uruchomione) zaś na HDMI3 wyświetla obraz na może minute po czym brak sygnału i kilka sekund później sygnał jest ponownie (tylko na HDMI3). Diody od włączenia do wyłączenia przeze mnie nie sygnalizują niczego nadzwyczajnego, czerwona off, biała on 😉 Dekoder został wymieniony w salonie, sytuacja nadal się pojawia. Xbox podłączony pod ten sam kabel HDMI nawet "nie jęknie". Pacjent wyświetlający obraz to Xiaomi LED TV P1. Miał ktoś podobnie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 14
  • 74
  • 1

Nowy dekoder do multiroomu w FTTH - 4K Stream

Napisz jak włączyć ten dekoder przez sygnał HDMI. Bardzo mi się przyda ta opcja.

Co do TV i jego problemami z dekoderem to nie wiem. Mam podobnie z ICU 100 na Samsungu.

Tam nie zwróciłem uwagi, że HDMI są opisane i podpięcie do innego niż PC powodowało brak sygnału.

W opcjach TV powinno też być sterowanie zachowaniem TV i ja bym poszukał opcji automatycznego przełączania na źródło sygnału (nie napiszę jak i gdzie, bo nie znam menu Xiaomi) - i oczywiście wyłącz to, to tV będzie słuchał tego źródła, które mu ustawisz.

Sprawdź również czy nie masz np ustawionego na sztywno 1080P 60Hz a TV obsługuje 720P itp (to tylko przykład)


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Nowy dekoder do multiroomu w FTTH - 4K Stream

Nie koniecznie będę się upierał ze dekoder da rade tak włączyć ale konsole tak włącza chyba że mylę temat i to konsola włącza tv 😛 tego ustawienia ze źródłem też nie mogę znaleźć ale jak będę miał chwile to na pewno poszukam, dzięki za podpowiedź.
EDIT.

  • CEC - Consumer Electronics Control – rozszerza możliwości naszego sprzętu o sterowanie sobą nawzajem. Gdy np. uruchomimy telewizor, ten może automatycznie uruchomić dekoder lub odtwarzacz blu-ray. Interfejs CEC umożliwia również sterowanie różnymi urządzeniami spiętymi kablami HDMI przy pomocy jednego pilota. Np. regulując głośność na pilocie telewizora, automatycznie zwiększy się ona na soundbarze podpiętym do niego.

Do funkcji CEC trzeba się przyzwyczaić i albo się z niej korzysta albo kategorycznie się ją wyłącza. Np. gdy chcemy posłuchać radia przy pomocy amplitunera – uruchamiamy go, a ten automatycznie włącza nam telewizor. Gasimy wówczas telewizor, bo nie chcieliśmy by się świecił, a ten automatycznie gasi nam amplituner. Ze słuchania radia nici.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 56
  • 0

Nowy dekoder do multiroomu w FTTH - 4K Stream

Wcale nie trzeba kabla ethernet pracuje bardzo dobrze pod wfii , na funboxie 6,0

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 56
  • 0

Nowy dekoder do multiroomu w FTTH - 4K Stream

Ja dzisiaj odebralem i jestem zadowolony.Zapatrzylem sie w grabber sprzęt mi hula na laptopie jako drugi dekoder.Tak ze jak komputer nie wychodzi z domu to taka opcja jest lepsza niz orange go.Bo sa wszystkie kanaly jakie mam w ofercie.Nawet kanaly Premium. Polecam z czystym sumieniem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Nowy dekoder do multiroomu w FTTH - 4K Stream


@Mariusz141napisał(-a)

...

Zapatrzylem sie w grabber sprzęt mi hula na laptopie jako drugi dekoder.

...


Nie rozumiem. Mógłbyś napisać szerzej o tej konfiguracji? Sygnał z dekodera oglądasz na laptopie z kartą przechwytującą obraz? Z wejścia HDMI? Dobrze zrozumiałem? Czy po prostu się zapatrzyłeś w grabber sprzęt firmy Mi Hula na swoim laptopie i ten sprzęt przypomina Ci jako żywo drugi dekoder?

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 56
  • 0

Nowy dekoder do multiroomu w FTTH - 4K Stream

Jest to karta do przechwytywania video grabber hdmi-usb kupiona na Allegro a pracuje to na bezpłatnym programie OBS studio


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nowy dekoder do multiroomu w FTTH - 4K Stream

@j131  wtrącę swoje "pięć groszy": hula - potocznie: funkcjonuje bez żadnych problemów (za Słownikiem SJP).


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 56
  • 0

Nowy dekoder do multiroomu w FTTH - 4K Stream

Oczywiście pracuje bez problemu 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 56
  • 0

Nowy dekoder do multiroomu w FTTH - 4K Stream

Oprócz dekoderów sprawdzałem na tej karcie xboxa który też działa.