Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa umowa - wymiana dekodera i modemu


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

Coś takiego już mi żona powiedziała... 🙂 ... powiedziała, "weź im zapłać te 126 zł. i niech ci wymienią, albo sam sobie coś kup jakiś porządny sprzęt"... 🙂

Ale nie o to chodzi, wkurzyłem się i spróbuję jeszcze powalczyć.. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

Pytanie ile reklamacyjne ugrasz bo tak naprawdę nie mają obowiązku zmiany sprzętu. Jeśli to nie przejdzie to odstąpienie od odstąpienie od obecnej umowy. Dopiero potem rezygnacja z miesięcznym terminam. Potem jakoś z głową to zrobić żeby rozdzielić Lova  utrzymać numer. Przy nowym pakiecie w zależności od możliwości może być również opłata aktywacja. I trzeba się wtedy liczyć z przerwą w dostępności usług stacjonarnych. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@slav72  uważasz, że zdanie "nie wyciągasz więcej po wifi na tym Samsungu nie z winy telefonu a modemu" jest poprawne? To czemu ja wyciąga na FB3 650Mb/ sek?

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

Tak przewrotnie ... napiszę 🤣

Jak ktoś chce max speed w internecie, to celuje w taki router https://www.tp-link.com/pl/home-networking/wifi-router/archer-ax6000/ , można na raty kupić, będzie na lata i sprosta każdemu wyzwaniu, FB 3.0 do szuflady wtedy, oczywiście jak nie masz Orange TV @jarmk  😉

2 majętnych znajomych kupiło go do światłowodu Orange 1Gb/s i są mega zadowoleni z tego routera 😎

Ja mam ciut tańszy obecnie https://www.tp-link.com/pl/home-networking/wifi-router/archer-ax73/ ale też daje radę przy 1Gb/s światłowodzie 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21526
  • 173

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk 

Co prawda żony bezpieczniej jest słuchać, ale w tym wypadku te 126 PLN to IMHO wyrzucanie pieniędzy. Jedyne co zyskujesz wymieniając FB3 na FB6 to nieco lepsze WiFi. Znacznie lepszy efekt w tym zakresie osiągniesz kupując własny AP (tu szanowna małżonka ma rację), jeden lub nawet kilka jeśli masz rozległy dom. Nominalnie WiFi FB6 jest oczywiście lepsze niż w FB3, ale nadal jest to modem z wewnętrznymi antenami i raczej z niskiej półki więc te nominalne osiągi to może wystarczą na małe mieszkanie i niewielkie wymagania. Kilka metrów i parę ścian i o nominalnych osiągach możesz zapomnieć.

Tak że nie za bardzo widzę po co właściwie chcesz się użerać z operatorem o wymianę modemu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?


@agat13napisał(-a)

@slav72  uważasz, że zdanie "nie wyciągasz więcej po wifi na tym Samsungu nie z winy telefonu a modemu" jest poprawne? To czemu ja wyciąga na FB3 650Mb/ sek?


@agat13  widziałeś test z linka? i teraz to co pisze @jarmk o swoich osiągach na tym telefonie za pomocą FB 3.0, w jaki sposób to wytłumaczyć? Chyba że (przyszło mi do głowy), ten test był robiony na starej umowie z prędkością 300 🤔


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

Panowie,

mając umowę na 300 Mb/s wyciągałem po WiFi Galaxy S22 ultra 320 Mb/s.

Mam teraz umowę na 600 Mb/s i wyciągam max. 400 Mb/s.

 

Godzinę temu pewien pan na infolinii sprawdzał i niby mam 600 i jest wszystko ok. A jeżeli chcę mieć te 600 to zaproponował mi łączenie kablem i będę miał... 🙂

Ja mu na to, że mamy XXI wiek, mam taki sprzęt i nie po to wydałem tyle kasy, żeby teraz łączyć się, przesyłać pliki, filmy, itd. kabelkami... 🙂

 

Puściłem reklamacje, zobaczymy co odpiszą.

Jakby co, to będę pytał jaki kupić sprzęt.. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@slav72 wiesz, że swoje wypowiedzi staram się opierać na sprawdzonych źródłach, a w tym przypadku, na własnych wielokrotnych pomiarach 

Moj guru mawiał, że aby osiągnąć rzetelny wynik potrzebny jest nadajnik i odbiornik tej samej klasy,  a net szybszy od ich wydolności. 

Dlatego mierzyłem na FB3 i SWB wraz z netem 1Gb/ sek.

@

Mogę zaręczyć, że skoro wszystkie FB3 msja takie same nadajniki, to nadają z prędkością 650Mb/sek.

Co odbierają poszczególne odbiorniki, to widzimy na forum, ale nadajnik ( oczywiście sprawny technicznie) z netem powiedzmy nawet 600Mb/sek będzie wysyłał te 600Mb/sek

@jarmk  masz niewłaściwe podejście do wifi. Prawdziwa prędkość usługi  określa się po kablu.  I to jest jedynie sluszny pomiar do reklamacji. Znam odpowiedź  na Twoja reklamację: usługa działa prawnie. Zapytam: jakbyś stał 30m od domu też byś oczekiwał 400Mb/sek na pomiarze? Nie, bo wiesz, że im dalej, tym wolniej na wifi, do całkowitej utraty sygnału...

Skoro nadajnik  nadaje max 650 ( w Twoim przypadku 600), a odbiornik odbiera 430, to co warto sprawdzić?

Zakładam, że modem jest sprawny, ale to kwestia  sprawdzenia po kablu...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21526
  • 173

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?


@jarmknapisał(-a)

...

Puściłem reklamacje, zobaczymy co odpiszą.

...


Pobawię się we wróżkę: reklamacja zostanie odrzucona bo parametry łącza są nominalne. Operator gwarantuje tylko parametry łącza, nie gwarantuje niczego w LAN (poza sprawnością wypożyczanego sprzętu).


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@agat13  nie mam zamiaru kwestionować Twojej wiedzy i umiejętności, chodzi mi o to że telefon kolegi @jarmk  jest sprzętem który powinien spokojnie odbierać max z wifi czyli te 600 (dlaczego tak się nie dzieje? nie wiem być może w ustawieniach samego telefonu trzeba coś zmienić 🤔).

@jarmk  dopytam, a na laptopie po wifi ile pokazuje?