Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa umowa - wymiana dekodera i modemu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13500
  • 55213
  • 659

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@slav72  nie idzie o kwestionowanie, bo nie myślę,  abyś sądził inaczej niż ja, ale o naprowadzenie na właściwy sposób pojmowania  zjawiska wifi..I zależności płynących że sprzętu 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@slav72 

Na laptopie mniej więcej to samo, w zakresie 390 - 410 Mb/s.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk  pytałem o wyniki na laptopie gdyż też mam łącze 600/100 i u mnie na lapku z wifi6 wyniki po wifi to średnio 610-650/110-150, podobne wyniki na Samsungu S20 i trochę niższe na Samsungu A52s 5G.

Może to kwestia ustawień wifi w FB 3.0 🤔 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2160
  • 7970
  • 32

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk, tak będziesz mitrężył te reklamacje, zerwania umów, czy co tam jeszcze, a wszystko tylko dla ścigania speedtestu. Tymczasem internet będzie Ci działał wystarczająco dobrze, a żaden z szajsungów w normalnym codziennym użyciu nie będzie ciągnął z netu więcej niż 10% swoich możliwości. Poza sytuacjami, oczywiście, gdy będziesz ślepił w speedtest. Ale i to Ci się znudzi, tak mniej więcej po miesiącu, a internet, jak działał dobrze, tak dalej będzie działał dobrze.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

W nawiązaniu do poprzedniej dyskusji i kończąc wątek..

Tak jak pisałem wcześniej, przedłużyłem umowę Orange Love zwiększając prędkość internetu z 300 na 600 Mb/s i chcąc wymienić FunBox 3.0 na Funbox 6 odmówiono mi tego.

Na FunBox 3.0 na abonamencie z prędkością 600, wyciągałem max. po WiFi  w laptopie i komórkach 390-410 Mb/s.

Konsultanci na infolinii odsyłali mnie jeden do drugiego, rzucając różnistymi argumentami, np. że na obu modemach uzyskujemy identyczne prędkości, że te modemy są tylko dla nowych abonentów, a nawet jeden zaproponował, żebym połączył sobie kablami cały sprzęt i też będę miał 600 Mb/s..

Wystawiono mi już nawet zlecenie wymiany każąc jechać wymienić do salonu Orange, jednak gdy pojechałem, to tak, była w systemie wymiana, ale okazało się, że FunBoxa 3.0 na 3.0... 

 

Opisałem te wszystkie "przeboje" z konsultantami, wycieczki do Orange oraz załączyłem skren ze strony Orange:

 

skren.png

 

Dorzuciłem też linki do warunków wymiany, a także link do filmiku z osiągami swojego posiadanego w domu sprzętu.. no i złożyłem reklamacje, którą rozpatrzono POZYTYWNIE.

Dziś przyszedł FunBox 6 i oto wynik tak na szybko oczywiście po WiFi:

 

Screenshot_20220428-193503_Edge.jpg

 

Także u mnie na komórkach i na laptopie różnica między FunBox 3.0 a FunBox 6 to ok. 250 Mb/s oraz jest duuuuużo lepszy zasięg w innych pokojach.

Pozdrawiam.

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

To fajnie że masz upragniony sprzęt FB6 @jarmk 😆

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa - wymiana dekodera i modemu

Wynik testu lepszy niż wcześniej, ale nadal wolniej niż można x FB6 uzyskać.

Skoro jednak umowa na 600Mbs, to ok i fajnie że zadowolony jesteś 😎