Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie dziala tv satelitarna

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Nie dziala tv satelitarna

Zgłaszam dziś do orange brak tv satelitarnej,jakiś doradca na infolini powiedział mi że jest to spowodowane jakas usterka masowa.Pytanie brzmi czy brak tv satelitarnej może być faktycznie związany z tym problemem??Nie chce mi się w to wierzyć skoro internet jest to i chyba tv powinno działać?A po 2 satelitarna nie bierze sygnału z neta tylko z talerza n dachu.Moze mi ktoś jasno wytłumaczyć o co chodzi???

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nie dziala tv satelitarna

@Alicja18  powiem tak, gdyby usterka była masowa to byłoby o tym głośno, nie tylko w Orange, również w Canal+ więc to bzdura. Proponuję jeżeli masz możliwość sprawdzić ustawienia anteny, konwenter, kabel koncentryczny, dekoder jeśli jednak nie masz takiej możliwości trzeba wezwać instalatora sat .

Edit.

Mam pytanie, czy występowały u Ciebie opady śniegu? jeśli tak to śnieg zalegający na antenie może powodować zanik sygnału, wypadałoby oczyścić czaszę i konwenter.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Nie dziala tv satelitarna

@Alicja18 zdarzają się usterki w odbiorze tv sat,. ale najczęściej po stronie klienta. Osobiście to bym sprawdził antenę satelitarną, poziom sygnału, przewody, konwerter ustawienie. W przypadku TV SAT od Orange, net pełni funkcje autoryzacji/aktualizacji przy samym uruchomieniu dekodera. Później sygnał już leci tylko z satelity i internet nie ma żadnego wpływu na działanie TV, można nawet kabelek odłączyć, a TV powinna działać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53068
  • 610

Nie dziala tv satelitarna

@Alicja18  masz rację. TV sat jest niezależna od internetu w kwestii treści. Nawet jak nie ma netu, to najwyżej nie masz padła informacji czy opisów programu. Jeśli nie resetu jesz dekodwra i nie musi pobierać uprawnień, powinien działać. Ja mam sat i działa

 Problem był tylko przy intensywnych opadach bo satelita był niewidoczny. Przestało mocno padać, jest ok


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nie dziala tv satelitarna

@Alicja18  powiem tak, gdyby usterka była masowa to byłoby o tym głośno, nie tylko w Orange, również w Canal+ więc to bzdura. Proponuję jeżeli masz możliwość sprawdzić ustawienia anteny, konwenter, kabel koncentryczny, dekoder jeśli jednak nie masz takiej możliwości trzeba wezwać instalatora sat .

Edit.

Mam pytanie, czy występowały u Ciebie opady śniegu? jeśli tak to śnieg zalegający na antenie może powodować zanik sygnału, wypadałoby oczyścić czaszę i konwenter.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Nie dziala tv satelitarna

Wszytko jest ok sprawdzałam,padał śnieg ale już stopniał więc powinno być ok a nie jest.Antena na dachu niestety nie wlwze.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Nie dziala tv satelitarna

@Alicja18 jakj masz poziom i siłę sygnałh na dekoderze?

Wystarczy, że konwerter jest nie szczelny k nawet po stopionym śniegu nie będzie działała TV SAT. Jeżeli samemu nie poprawi się anteny, to zostaje wezwanie instalatora.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nie dziala tv satelitarna

@Alicja18  zrób jak mówi @ketrasaArtur , spróbuj również zresetować dekoder, napisz jaka siła i poziom sygnału. Podpytam jeszcze, czy może dekoder był przestawiany/poruszono kablem? warto sprawdzić czy kabel koncentryczny siedzi sztywno w złączu.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Nie dziala tv satelitarna

Juz działa,jednak warunki pogodowe,a w orange mi wmawiał ze dekoder zepsuty


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53068
  • 610

Nie dziala tv satelitarna

@Alicja18  czyli mieliśmy wczoraj to samo uszkodzenie masowe... Pogody 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Nie dziala tv satelitarna

@Alicja18 może mieć kabel uszkodzoną izolacje. Jak padał śnieg to dobrze namókł, a teraz wyschło. Jakiego koloru jest kabel będący na zewnątrz, jest biały czy czarny?