Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Multiroom


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Multiroom

Witam,
Mam pytanie o Multiroom.
Mam 3 telewizory.
Jeden jest przy FunBoxie a dwa w innych pokojach.
Czy te dwa telewizory zadziałają na Wi-Fi?
Czy wszystko będzie działało poprawnie bez ścinania?
Poproszę o odpowiedzi użytkowników a nie z broszurek reklamowych 🙂

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Multiroom

@pietras5 najlepiej dekodery działają podłączone po kablu bezpośrednio do routera Orange. Jeżeli chcesz działać po WiFi, to musi być możliwie najmniejsza odległość między routerem, a dekoderem. W różnych lokalizacjach różnie WiFi działa, więc tu trochę trudno podpowiadać, czy będzie dobrze, to już testy na miejscu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Multiroom

Ok, wiem, że na kablu będzie ok.
Pytam o Wi-Fi bo nie mam jak położyć kabla 😞

Zasięg Wi-Fi przy tych dwóch telewizorach to około 50Mb/s.


Może odpowie ktoś kto ma telewizję po Wi-Fi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Multiroom

@pietras5 gdzieś na forum NO było podawane, żeby prawidłowo dekoder pracował potrzebna prędkość około 100Mbit/s.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Multiroom

Aż tak dużo chyba nie. Jak kiedyś podpatrywałem, nawet na kanale 4K przepływ był rzędu 25Mbps.

 

__EDIT__

... ale zaraz, wrrróć!

No ale to na jeden dekoder, a mowa o multiroom, plus może nagrywanie na dysk lokalny. Jeżeli przyjmiemy że max wynosi 4 strumienie multicastowe (bo gdzieś na forum było podawane że można oglądać 1 kanał plus 3 nagrywania), to by się rzeczywiście zsumowało do "aż do" 100Mbps. Uhhh...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Multiroom

@pietras5  odpowiadam. Nie zadziała. Jeśli jakimś cudem skonfiguruje aż dekodery, to nie ma szans na prawidłowe działanie usługi. Bardzo rzadko kiedy dwa działają po wifi. Zależy od tego jakie to są modele dekoderów, jak daleko są od modemu, jakie są przeszkody pomiędzy modemem, a dekoderami, ile osób korzysta z wifi i co tak naprawdę robią..od otoczenia sieciowego ( sąsiednie modemy czy Access pointy...)

Jeśli nie chcesz kabli to masz dwa wyjścia. Albo użyć transmitery sieciowe ( PLC) nowej generacji, lub założyć retransmiter od Orange. SWB naprawdę działa. Ma dwie potrzebne Ci opcję. Retransmitują sygnał do dekodera i ma wyjście ethernet do połączenia dekodera. Wybór po Twojej stronie. SWB łączy się po 5GHz, więc nie odczujesz...ale zasięg niestety skromniejszy niż 2,4

To jedyne rozsądne wyjście, ale zależy od warunków wifi w Twoim domu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Multiroom

@pirenej konkretnie to wyjaśniłeś..i to wszystko po wifi- może być słabo...