Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Multiroom przez Wifi - czy mogę podłączyć 2 dekodery przez Wi-Fi?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 22
  • 0

Multiroom przez Wifi - czy mogę podłączyć 2 dekodery przez Wi-Fi?

Witam Szanowną Społeczność,

 

czy posiadacie wiedzę, czy jest możliwość połączenia dwóch dekoderów do Funboxa 6 poprzez wifi, czy jest to jakieś ograniczenie nie tylko słowne ale i techniczne ( pomijam fakt czy będzie chodziło płynnie jakoś itd) ze taka konfiguracja jest po prostu niemożliwa do osiągnięcia i tylko jeden dekoder może się łączyć bezprzewodowo, a reszta po kablu ?

 

 

 

__________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12916
  • 53078
  • 611

Multiroom przez Wifi - czy mogę podłączyć 2 dekodery przez Wi-Fi?

@grzes_io Błąd P031 to problem z komunikacją między telewizorem a dekoderem. Uruchom ponownie dekoder, sprawdź kabel HDMI (wymień go na chwilę na inny). Jeśli trzeba zerknij na innym TV czy ten dekoder będzie działał (zamień dekodery multiroomu).Postaraj się zweryfikować czy on w ogóle działa z FB6 

Możesz dekoder połączyć kablem z routerem pośrednim  i zweryfikować czy to wina wifi tego routera...ale według opisu-sprawdź linię TV-Dekoder

Jeśli to nic nie da, spróbuj wyczyścić ustawienia aplikacji. Wejdź do menu głównego dekodera (na pilocie ikona domek), później w Ustawienia (takie kółko zębate), Aplikacje (taka kostka Rubika), zakładka: Zobacz wszystkie aplikacje, znajdź Orane TV i naciśnij OK. Wybierz: Wyczyść dane i naciśnij OK.

Uruchom ponownie aplikację...

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12916
  • 53078
  • 611

Multiroom przez Wifi - czy mogę podłączyć 2 dekodery przez Wi-Fi?

@grzes_io Jest to niewskazane, ale jak najbardziej możliwe. Sprzęt spełnia wymogi dodania przez WPS obu dekoderów. Istotną rzeczą jest jakie to modele...Stare kartowe, bezkartowe ICU/IWU czy nowe 4K Stream

Wszystko zależy od otoczenia sieciowego, zakłóceń i problemów z zasięgiem wifi od modemu do obu dekoderów. Najlepiej chociaż jeden podłączyć po kablu ethernet. Mniej problemów. 

Chodzi o obciążenie wifi, bo to jednak transmisja strumieniowa i to przy niemożliwej korekcji...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2367
  • 9819
  • 83

Multiroom przez Wifi - czy mogę podłączyć 2 dekodery przez Wi-Fi?

Cześć @grzes_io 

W multiroomie masz do wyboru dekoder WHD80  oraz 4K Stream. Obydwa dekodery multiroom można podłączyć po WIFI choć WHD80 na małej odległości. Jeślibyś wybrał dekoder WHD 80 i miałbyś dłuższą odległość od modemu  to polecam go podłaczyć poprzez kabel Ethernet . Najlepszy i niezawodnym  rozwiązaniem bedzie podłączenie jednego dekodera kabelkiem Ethernet do modemu Funbox 6 a drugiego podłączenie bezprzewodowo poprzez WIFI, Jeśli oba dekodery podłączyłbyś poprzez WIFI to może powodować pewne zakłócenia w transmisji TV. Znalazłem taką informacje na stronie Orange Pomoc techniczna Jeśli korzystasz z kilku dekoderów, do Wi-Fi może być podłączony tylko jeden - w przeciwnym wypadku usługa nie będzie działała prawidłowo.

Więcej informacji w linku  Orange Pomoc techniczna Telewizja Multiroom - podłączenie i konfiguracja https://www.orange.pl/omnibook/telewizja-multiroom-podlaczenie-i-konfiguracja# 

Pozdrawiam 🙂

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 22
  • 0

Multiroom przez Wifi - czy mogę podłączyć 2 dekodery przez Wi-Fi?

Cześć @Pablo5 , cześć @agat13 

 

mój sprzęt to tak: Funbox 6, dekoder główny którym był i póki co jest IWU200 oraz do multiroomu dobrałem 4K Stream, do tego ustawiony w trypie AP router TP-LINK Router Archer AX10 4LAN WiFi AX1500. Do tej pory ( bez 4K Stream) miałem przez wifi połączony IWU200 z Funboxem. Teraz dokupiłem router i poprzez ethernet połączyłem go z Funboxem w trypie AP.  Router stoi na piętrze w jednym pokoju, a w pokoju obok ( dystans może 3-4m) stoi dekoder 4K Stream.  W opcjach tego 4k Stream bez niczego łączę się z siecią z siecią wifi z routera, działają wszystkie apki (netflix itp), jednak przy właczaniu Orange TV, widze jedynie listę programów, rozpiskę programu, ale przy wyborze konkretnego programu otrzymuje komunikat o błędzie w komunikacji dekodera z modemem ( kod błędu ATV-P031). Macie Panowie-koledzy wskazówki z czym ten błąd jest związany? czy faktycznie może chodzić o problemy z siecią wifi?

 

dodam ze do sieci tej z AP połączyłem się dekoderem IWU200 bez problemów ( tv działała ) - jedyną różnicą w stosunku do 4K Stream była znacznie bliższa odległość i brak drugiego dekodera który byłby w tym samym czasie połączony przez wifi

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12916
  • 53078
  • 611

Multiroom przez Wifi - czy mogę podłączyć 2 dekodery przez Wi-Fi?

@grzes_io Błąd P031 to problem z komunikacją między telewizorem a dekoderem. Uruchom ponownie dekoder, sprawdź kabel HDMI (wymień go na chwilę na inny). Jeśli trzeba zerknij na innym TV czy ten dekoder będzie działał (zamień dekodery multiroomu).Postaraj się zweryfikować czy on w ogóle działa z FB6 

Możesz dekoder połączyć kablem z routerem pośrednim  i zweryfikować czy to wina wifi tego routera...ale według opisu-sprawdź linię TV-Dekoder

Jeśli to nic nie da, spróbuj wyczyścić ustawienia aplikacji. Wejdź do menu głównego dekodera (na pilocie ikona domek), później w Ustawienia (takie kółko zębate), Aplikacje (taka kostka Rubika), zakładka: Zobacz wszystkie aplikacje, znajdź Orane TV i naciśnij OK. Wybierz: Wyczyść dane i naciśnij OK.

Uruchom ponownie aplikację...

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 22
  • 0

Multiroom przez Wifi - czy mogę podłączyć 2 dekodery przez Wi-Fi?

Dzięki bardzo @agat13 , dzisiaj wieczorem postaram się posprawdzać i naturalnie wrócę z informacją


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 22
  • 0

Multiroom przez Wifi - czy mogę podłączyć 2 dekodery przez Wi-Fi?

Sprawdzone - wymieniłem kabel HDMI na oryginalny ( ten dołączony do dekodera) i wszystko działa, nawet po podłączeniu dekodera 4K Stream do Wi-Fi z funboxa który jest na parterze ( dekoder jest na piętrze) nie wiem jak czytałem opis błędu - jak byk napisane że to problem z połączeniem dekodera z tv, a nie dekodera z modemem 🤔 niemniej @agat13 Wielkie dzięki 

@Pablo5 też dzięki za zainteresowanie