Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Korzystanie z usługi TV internetowej

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 359
  • 3

Korzystanie z usługi TV internetowej

Mam Orange Love z Funbox 6 na 300 Mb/s. W ustawieniach FB6 widzę, że TV jest aktywna i chcę z niej korzystać. Mam w związku z tym pytania:

1. jaki wybrać dekoder (mam odbiorniki TV 4K)

2. potrzebuję też dekodera multiroom

3. ile będzie kosztować rozszerzenie/miesiąc mojego pakietu o TV (chcę korzystać ze 136 kanałów)

4. czy istnieje możliwość przetestowania mojego przyłącza/streamingu z ww. urządzeniami

5. rozumem, że FB z dekoderami łączy się poprzez WiFi a dekodery z TV kablami HDMI

Inne rady też będą mile przyjęte.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22845
  • 190

Korzystanie z usługi TV internetowej

@Kris_Orng 

Sporo jest na ten temat w dziale o TV.

Ale oczywiście zawsze chętnie swoje trzy grosze wtrącę, jako że byłem postawiony przed podobnym do Twojego dylematem, jakiś czas temu. W tej chwili mam pakiet Love (czyli internet, VoIP, IPTV i komórka), przy czym TV z dwoma dekoderami (różnymi), w opcji "multiróm").

1). Uważam że wszystkie dekodery powinny być podłączone kabelkami eternetowymi do rutera FunBox, najlepiej każdy dekoder osobnym kabelkiem. W ten sposób unika się 99% wszystkich problemów z IPTV które mogą się pojawić.

2). Orange oferuje i mocno promuje opcję "nagrywania w chmurze" pod nazwą "Multinagrywarka". To działa tak, że niektóre programy można odtwarzać po czasie ich antenowej emisji. Programów tych jest wiele, ale nie co najmniej równie wiele albo nie ma tej opcji albo ma, ale w wersji okrojonej (np. bez możliwości przewijania). 

3). Prawdziwe nagrywanie jest możliwe tylko na dekoderze ICU100, jeśli zakupi się do niego własny, prywatny dysk (zwróć uwagę na podpięty na głónej stronie wątek w tej sprawie). Nagrania z tego dysku można odtwarzać tylko na dekoderze na którym były wykonane.

4). Ceny i możliwości zawarcia określonej umowy: to niestety operator bardzo indywidualnie dzieli i rządzi. Jedynie konsultant mający wgląd w Twoje dane będzie ci w stanie przedstawić wiążącą ofertę. Niekoniecznie musi to być takie proste jak Ci się wydaje, ale co do zasady oferta powinna spełniać Twoje założenia ekonomiczne.

5). Co do jakości. Miałem okazję w przeszłości oglądać jednocześnie na tym samym TV sygnał SAT z NC+ i IPTV z Orange i nie zauważyłem żadnych różnic. Jednak mój TV to stareńka plazma full HD, więc Twoje doświaadczenia mogą być inne. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kanałów w rozdzielczości 4k póki co w ofercie jest tyle co kot napłakał, praktycznie nie am czego oglądać. Od czasu tych porównań jakość sygnału IP TV poprawiła się (wrażenie subiektywne).

 

A, jeszcze w kwestii liczby nagrań. Rezerwacji w chmurze można zrobić nieograniczoną liczbę. ICU100 potrafi na raz nagrywać kilka programów w HD lub, IIRC, dwa 4k. Jednocześnie oczywiście można oglądać na nim co innego.

Dane TV nie liczą się do ogólnej przepustowości łącza: nawet oglądając dwa programy na dwóch dekoderach i przy jednoczesnym nagrywaniu trzech innych, speedtest nadal pokaże nominalne 300/50.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2057
  • 5650
  • 188

Korzystanie z usługi TV internetowej

1, Do wyboru masz ICU 100, IWU 200, Muti4K - ten ostatni na androidzie wszystkie 4K (tylko kanałów 4k Ubogo)

2. Multiroom dostępny jest IWU200, ICU100 każdy kosztuje - usługa 10 zł dzierżawa 5 zł czyli 15 zł za multiroom

3. około 145 zł + multiroom

4. Nie, chyba że bierzesz na odległość wtedy 14 dni na odstąpienie

5. Tak - choć zalecane jest połączenie kablowe z FB

 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 454
  • 3892
  • 20

Korzystanie z usługi TV internetowej

1. Jaki dekoder wybrać to tu mądrzejsi technicznie są na forum.

2. Koszt to 10 zł miesięcznie lub 20 zł (z zależności jaki dekoder wybierzesz.

3. Nikt nie napiszę ile nie wiedząc, ile teraz płacisz dokładnie za pakiet  (to też zależy jakie dekodery wybierzesz. Możesz sobie zobaczyć jak to wygląda w Mój Orange. Albo pogadać o ofercie z konsultantem. 

4. Taka zmiana wiąże się z zawarciem umowy na pakiet Orange Love 4U. Jak zawrzesz ją zdalnie to masz 14 dni na odstąpienie 

5. Z tego co wiem zalecane jest aby chodź jeden dekoder był połączony po kablu. Tak jak piszesz . Dekoder z funbox łączy się przez kabel/WIFI. Z telewizorem przez HDMI


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2057
  • 5650
  • 188

Korzystanie z usługi TV internetowej

@Kimiriko 

2. nie ma już multiroom za 10 zł WHD80 wycofane - teraz za 15 zł lub 20 zł


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 359
  • 3

Korzystanie z usługi TV internetowej

Dziękuję wszystkim za sugestie. Dla mnie ważny jest bilans kosztów. W tej chwili mam  TV Sat z Polsat Box (dekoder EvoBox PVR + dekoder multiroom HDR300) i płacę miesięcznie 75 zł za pakiet  ok. 140 kanałów.

Dzisiaj Orange kasuje mnie na ok.150 zł/miesiąc za 2. komórki i internet domowy/stacjonarny - łącze 300 Gb/sek. Do mojej sieci domowe (WiFi 2,4 GHz, WiFi 5,0 GHz, Ethernet + USB drukarka)j jest podłączonych 16 różnych urządzeń.

Jeśli koszt internet TV z Orange będzie tańszy, powiedzmy o 40% (35 - 40 zł/miesiąc), to wtedy będzie racjonalny powód przejścia na TV Orange. Ale chciałbym też sprawdzić sygnał TV co jego do jakości i ciągłości i porównać go z sygnałem satelitarnym z Polsat Box. Tych Pro i Contra jest więcej, na przykład jaka jest możliwość nagrywania programów z TV Orange, bo Polsat Box wykorzystuje technologie Unicable, która umożliwia jednoczesne nagrywanie 3 programów i oglądanie czwartego.

 

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w ww. sprawach?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22845
  • 190

Korzystanie z usługi TV internetowej

@Kris_Orng 

Sporo jest na ten temat w dziale o TV.

Ale oczywiście zawsze chętnie swoje trzy grosze wtrącę, jako że byłem postawiony przed podobnym do Twojego dylematem, jakiś czas temu. W tej chwili mam pakiet Love (czyli internet, VoIP, IPTV i komórka), przy czym TV z dwoma dekoderami (różnymi), w opcji "multiróm").

1). Uważam że wszystkie dekodery powinny być podłączone kabelkami eternetowymi do rutera FunBox, najlepiej każdy dekoder osobnym kabelkiem. W ten sposób unika się 99% wszystkich problemów z IPTV które mogą się pojawić.

2). Orange oferuje i mocno promuje opcję "nagrywania w chmurze" pod nazwą "Multinagrywarka". To działa tak, że niektóre programy można odtwarzać po czasie ich antenowej emisji. Programów tych jest wiele, ale nie co najmniej równie wiele albo nie ma tej opcji albo ma, ale w wersji okrojonej (np. bez możliwości przewijania). 

3). Prawdziwe nagrywanie jest możliwe tylko na dekoderze ICU100, jeśli zakupi się do niego własny, prywatny dysk (zwróć uwagę na podpięty na głónej stronie wątek w tej sprawie). Nagrania z tego dysku można odtwarzać tylko na dekoderze na którym były wykonane.

4). Ceny i możliwości zawarcia określonej umowy: to niestety operator bardzo indywidualnie dzieli i rządzi. Jedynie konsultant mający wgląd w Twoje dane będzie ci w stanie przedstawić wiążącą ofertę. Niekoniecznie musi to być takie proste jak Ci się wydaje, ale co do zasady oferta powinna spełniać Twoje założenia ekonomiczne.

5). Co do jakości. Miałem okazję w przeszłości oglądać jednocześnie na tym samym TV sygnał SAT z NC+ i IPTV z Orange i nie zauważyłem żadnych różnic. Jednak mój TV to stareńka plazma full HD, więc Twoje doświaadczenia mogą być inne. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kanałów w rozdzielczości 4k póki co w ofercie jest tyle co kot napłakał, praktycznie nie am czego oglądać. Od czasu tych porównań jakość sygnału IP TV poprawiła się (wrażenie subiektywne).

 

A, jeszcze w kwestii liczby nagrań. Rezerwacji w chmurze można zrobić nieograniczoną liczbę. ICU100 potrafi na raz nagrywać kilka programów w HD lub, IIRC, dwa 4k. Jednocześnie oczywiście można oglądać na nim co innego.

Dane TV nie liczą się do ogólnej przepustowości łącza: nawet oglądając dwa programy na dwóch dekoderach i przy jednoczesnym nagrywaniu trzech innych, speedtest nadal pokaże nominalne 300/50.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 359
  • 3

Korzystanie z usługi TV internetowej

@j131 Dzięki za użyteczne informacje

Ad1

Do każdego TV mam dociągnięty kabel Ethn, ale wykorzystuje te łącza do Internetu. Mam dwie opcje

  1. albo ciągnąć dwa dodatkowe kable do dekoderów do 2. oddzielnych pomieszczeniach z telewizorami - ale to będzie skomplikowane
  2. albo łączyć TV po WiFi a kable Ethn podłączyć do dekoderów - to trzeba by przetestować

Ad3 mam na "składzie" kilka dysków talerzowych i SSD, 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22845
  • 190

Korzystanie z usługi TV internetowej

@Kris_Orng 

Możesz też wstawić switch i zarówno TV jak i dekoder podłączyć do jednego kabelka. Tak mam zrobione i nie narzekam. Dzielenie się łączem między dekoderem a TV nie jest specjalnie ryzykowne, bo raczej obydwa urządzenia jednocześnie nie korzystają.

Z dekoderami po WiFi jest taki problem, że transmisja IPTV jest prowadzona w protokole multicast. Wpuszczanie go do WiFi jest pomysłem umiarkowanie dobrym. Mimo że IP TV w praktyce nie wymaga jakiejś ogromnej przepustowości.