Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

Przyznam szczerze, że umknął mi moment kiedy pojawiła się wspomnina kontrolka.🙄🤔


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

@HeniekL próbujemy dalej:

 

Account: Orange.gprs
Security: off
IP Address: 192.168.006.102:8080

lub 192.168.006.102:80

lub 192.168.006.102:9201
Data Type: Conn.Oriented
Start Page: google.com/wml
Show Images: on

Account: orange.gprs
Data Mode: GPRS
User ID: wap
Password:wap
DNS:194.204.159.1
APN: wap
IP Address:
Authentication: normal

 

Mam nadzieję, że system przewiduje dodatkowe znaki w IP Adress. Daj znać co wyszło, w każdym przypadku.

 

Poza tym, problemem może być samo połączenie w standardzie GPRS - to ok max 30kbit/s, czyli bardzo, bardzo wolno. Niektóre strony mogą zbyt długo się ładować i przeglądarka nie zdąży pobrać wszystkich danych. Druga sprawa to przeglądarka. Modele 9-3 są sprzed 2010, a 10 lat w internecie to szmat czasu. Przeglądarka może być za słaba na nowoczesne strony naćkane bajerami i reklamami. I stąd błędy.

 

Aha, czy jest możliwość wprowadzenia adresu bez rozpoczynania sesji? w sensie że wpisujemy adres i dopiero później klikamy "go" i system uruchamia internet zgodnie z profilem.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

Witam ponownie,

Odpisuję dopiero teraz, gdyż niestety dzień spędzony w pracy nie pozwolił na wzmożone eksperymenty z przeglądarką.

Bardzo dziękuję za kolejne wskazówki... Niestety sprawa nie posunęła się do przodu.

W adresie IP system nie przewiduje dodatkowych znaków. Adres IP ograniczony jest do 12 cyfr.

Pozostałe parametry zmieniłem wg powyższych wskazówek.

Co do tego, czy jest możliwość wprowadzenia adresu bez rozpoczynania sesji do końca nie jestem w stanie stwierdzić. Jedynym wskaźnikiem wyszukiwania adresu strony jest "obracające się kółeczko" na dole ekranu, po zatoczeniu pełnego obrotu na ekranie pojawia się błąd, o którym mowa w poprzednich postach. Istnieje możliwość odświeżenia strony, które można uznać za ponowne rozpczęcie sesji, jednak nie wiem czy o to właśnie chodzi. Wskaźnik transmisji danych po wybraniu dowolnej strony świeci się już cały czas i znika po zamknięciu przeglądarki.

Na samym początku moich działań, kiedy otworzyłem ustawienia przeglądarki żadna z pozycji zawierających dane nie była wypełniona. Po wypełnieniu rubryk, jednak nie wiem czy już podczas pierwszej próby pojawił się wskaźnik transmisji danych, natomiast poza tym nie nastąpił żaden progres.