Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

@HeniekL dzięki za obrazki, kombinujemy dalej 🙂

sprawdź adres wap.onet.pl - czy pojawi się komunikat o gatewayu? a może coś innego - co?

 

Ewentualnie możesz zmienić DNS na 194.204.152.34 (czyli ten który miałeś na początku)

 

Jakie są opcje do wyboru pod pozycją Data Type?

 

Czy adres strony startowej da się wpisać bez http?

 

Pamiętaj, aby po każdej modyfikacji restartować system.

Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

@HeniekL  tak z ciekawości po co ci WAP, to tylko do przeglądarki potrzebne, nawigację to aktualizuje się z płytki DVD, jeśli się nie mylę, do działania nie potrzebuje dostępu do WAP.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18465
  • 52798
  • 713

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

Sporo serwisów WAP nie jest już dostępnych, a obecne strony są na tyle ciężkie, że zanim zostaną załadowane nastąpi time out. W WAP jest za mała prędkość na obecne czasy.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

Chciałem z czystej ciekawości zobaczyć czy działa. To działania hobbystyczne 😊. Uzupełniłem wyposażenie fabryczne auta, dodałem funkcję telefonu, BT, nawigacji i zaintrygowała mnie kwestia przeglądarki. Nikt tego tematu nie ruszył na żadnym ze znanych mi portali właścicieli SAAB-a...

Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

@HeniekL  jakby by było łatwo, to pewnie poradnik by się znalazł 😉

Tak poza tym, to gro wkłada nowe radia na Android, nowa technologia i kamerkę cofania można podpiąć czy dodatkowy ekran Video, XXI wiek masz wtedy w aucie 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

Zgodnie z sugestiami zmieniłem  DNS na 194.204.152.34, wpisałem adres strony startowej bez przedrostka http, zresetowałem sprzęt. Wyświetlacz pokazuje, że zostało nawiązane połączenie GPRS (od poczatku), świeci się też wskaźnik przepływu danych- zdjęcie poniżej.

IMG_20220206_144644_resized_20220206_034545024.jpg

Dalej komunikat poniżej- także po wpisaniu adresu z przedrostkiem wap.

IMG_20220206_150831_resized_20220206_034544709.jpg

Data Type:

IMG_20220206_151014_resized_20220206_034544380.jpg

Przez moment miałem wrażenie, że strona załaduje się, bo długo "kręcił się" wskaźnik pobierania danych na dole ekranu, ale w konsekwencji wyświetlił się komunikat o błedzie.

   


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

Zgadza się, większość osób korzysta z nowych technologii. Niestety w SAAB-ie zastosowano nietypowe rozwiązanie. Cały układ zbudowany jest na światłowodach, panel sterowania radiem z wyświetlaczem pełni też funkcje związane z sygnalizacją ustrerek auta, etc... Jest integralną częścią samochodu. Wszystkie urządzenia peryferyjne są ze sobą powiązane... Brak obecności jednego powoduje nie działanie całego układu.

Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

@HeniekL  to nagroda za wytrwałość, dane działają 😉

To pozostaje tylko obecne radyjko, choć nie jest takie złe 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

Sam system nagłośnienia jest do zaakceptowania. Składa się z 13 głośników i trzech osobnych wzmacniaczy połączonych światłowodem. także z telefonu można korzystać, da się także wysyłać sms, choć jest to dosyć uciązliwe..., a jakośc dzwięku z wbudowanego zestawu głośnomówiącego pozostawia wiele do życzenia. Poniżej widok modułu teleinformatycznego wraz z tabliczką znamionową.

Moduł 1.JPG

Moduł 2.JPG

Moduł 4.JPG


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

Konfiguracja przeglądarki WAP i Internetu w samochodzie

@HeniekL A czy na ustawieniach z pierwszego postu była ta kontrolka świadcząca o nawiązaniu polaczenia gprs?