Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kamery


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Kamery

Witam. Mam kamere overmax oraz dvs. Kamery ladnie sie instaluja i w domu dzialaja. Po wyniesieniu na dwor do miejsca docelowego polaczenia brak.... podobno chcac korzystac z internetu w telefonie orange powinnam zmienic ustawienia apn ale...w moim telefonie samsung galaxy a 51 nie da sie edytowac ustawien i jak klikam dodac tez sie nic nie dodaje pomimo ponownego włączenia tel. Prosze o pomoc bo kupilam kamery i leza. Tylko prosze krok po kroku bo ja slaba w tym jestem 😊

________________
* Przeniesione z działu Modemy i routery – moderator Kinga

 

 

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18796
  • 53862
  • 739

Kamery

@Pat33 jak uruchamiasz kamery w domu, to w jaki sposób łączysz je z internetem, przez WiFi?

Jeżeli przesz WiFi, to jak przenosisz do miejsca docelowego, to jaka odległość jest miedzy routerem, a kamerą, oraz jakie przeszkody po drodze? Podejrzewam, że sygnał WiFi z routera nie dociera do kamer w miejscu docelowym, dlatego nie da się ich skonfigurować.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Kamery

Tak w domu przez wifi. Od routera do miejsca docelowego jest okolo 8 metrow. Kamery maja byc w garazu wiec w zadaszeniu. Raz jedna z overmaxa udalo mi sie tam uruchomic i odziwo dzialala noc. Dzisiaj chcialam podlaczyc nastepna a ta działająca przenieść w inne miejce i teraz zadna nie dziala. Kazano mi zmienic apn ale u mnie sie nie da

SmartSelect_20220328-183121_Settings.jpg

 

Czy jest jakis inny sposob polaczenia?

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik oraz scalono posty – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13501
  • 55216
  • 659

Kamery

@Pat33  jeśli chcesz korzystać z kamer musisz, ustalić źródło sygnału wifi  i po drugie , netu. Jest tak wiele rodzajów kamer, że trudno się odnieść. Jeśli źródłem sygnału jest internet mobilny z telefonu to nie polecam takiego rozwiązania

 Nie ma telefonu w domu,  kamery nie działają. Nie ma zasięgu, bo aie pe,enoeszczasz po okolicy domu, kamery  nie działają. Zasieg wifi z telefonu jako routera jest bardzo ograniczony.

Jeśli router, czyli nadajnik wifi w domu ma zasieg, a kamery na zewnątrz go nie łapią, znaczy, że może mieć ów  zasieg niewystarczający.  Konieczne podłączenie dodatkowych punktów dystrybucyjnych wofi w kilku  miejscach domu. Jak widzisz, to porady w ciemno...

Najlepiej kamery łączyć po kablu ethernet


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18796
  • 53862
  • 739

Kamery

@Pat33 raczej to nie są problemy z ustawieniem APN w telefonie. Tu jest problem zasięgu sygnału WiFi z routera. Przeszkody takie jak ściany, sufit itp tłumią sygnał i kamery nie są w stanie go odebrać. Dlatego masz problem z konfiguracją. Najpierw trzeba by było poprawić sygnał WiFi, np po przez zastosowanie wzmacniaczy lub po prostu podłączyć kamery bezpośrednio ro routera kabelkiem RJ-45. 

Anonim

Nie dotyczy

Kamery

@Pat33  musisz sobie kupić wzmacniacz wi-fi (wzmacniacz-repeater-wifi-300mbps-2-anteny-duza-moc  przykładowo), i tak około 4 metrów od modemu LTE go zainstalować, tam gdzie jeszcze wi-fi z modemu ma dobry sygnał, sprawdzisz to na telefonie, instalujesz aplikację ze sklepu Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=pl&gl=US

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5701
  • 23122
  • 197

Kamery

@Pat33 

Proszę potwierdź jaką masz konfigurację sieci. Do czego się te kamery podłączają: do rutera czy do telefonu? APN kazali ci zmieniać w ruterze czy w  telefonie? Ten ruter (rozumiem że jednak jakiś jest) to jaki model i do czego jest dalej podłączony?

Zgaduję, na podstawie tego co napisałaś dotąd, że masz intrnet LTE z jakimś stacjonarnym modemem (zapewne od operatora) i tenże modem ma zbyt słaby nadajnik WiFi żeby kamery w miejscu docelowym się mogły z nim połączyć. Koledzy @ketrasaArtur i @Anonim są ewidentnie tego samego zdania. Jeśli tak jest rzeczywiście, to jedyną radą jest doprowadzenie internetu z rutera bliżej kamer: czy to poprzez dodatkowe urządzenie WiFi czy to poprzez kabelek, czy też jedno i drugie. Jeśli kabelek na całej długości (to byłoby najlepsze) nie wchodzi w grę, to zasięg WiFi w miejscu docelowym możesz sprawdzić aplikacją w telefonie (WiFiAnalyser), musisz w niej widzieć tą samą sieć do której kamery podłączyły się w domu, jeśli tej sieci w miejscu docelowym nie ma to oczywiście kamery się nie połączą bo nie mają do czego.

 

Możliwe jednak że próbujesz czegoś zupełnie innego, np. podłączasz kamery do internetu za pośrednictwem swojego telefonu - wyjaśnij proszę czy tak czasem nie jest. Gdyby tak było to jedyną rozsądną radą (za @agat13 ) musiało by być: nie idź tą drogą, ma zero zalet i same wady. Gdyby jednak tak było to powodem problemów w tym wypadku byłby słaby zasięg GSM w miejscu docelowym, na co absolutnie nic i tak nie poradzisz.

 

Jeśli zależy Ci na sensowych radach, podaj więcej szczegółów, w tym nazwy modeli podłączonego sprzętu.

 

Anonim

Nie dotyczy

Kamery

@Pat33  jak chcesz monitoring w kilka kamer uzbroić, to może być potrzeba 2 takich wzmacniaczy wi-fi, porobić pomiary przed zakupem aplikacją ze sklepu Google Play, w miejscu gdzie zamontujesz kamery, będzie obraz sytuacji, myślę że sobie poradzisz wspomagając się aplikacją w telefonie 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13501
  • 55216
  • 659

Kamery

@Pat33  polecam Wifianalyzer  do testów. Jest w miarę  rzetelny i prosty w interpretacji. Pomiary graficzne. Kwestia znać odniesienie pomiarów do rzeczywistego umieszczenia telefonu od routera...