Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22233
  • 183

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@kris68 

Cytat z opisu:

"Obsługa formatu audio L-PCM: tak"

Czyli dźwięk, podobnie jak obraz, też najpierw dekoduje, a następnie koduje ponownie. Nagrywa go zapewne co najwyżej w stereo (czy może mono)? Pytam, bo na wszystkich kanałach o których piszesz jest nadawany dźwięk wielokanałowy i na tym najwięcej się traci nagrywając w ten sposób.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@kris68 czy mógłbyś napisać jaka to nagrywarka (firma, symbol), bo ta oferta na Allegro

już nie istnieje. Napisz także proszę ile kosztowała 5 miesięcy temu.

Mnie zależałoby najbardziej na skopiowaniu  z PVR i nagrywaniu dalej na bieżąco

niektórych ciekawych programów z History HD i różnych Discovery.

 

Pozdrawiam


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22233
  • 183

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@kris68napisał(-a)

Cóż znalazłem wreszcie , ja mam ten model grabbera: https://allegro.pl/oferta/grabber-nagrywarka-obrazu-usb-3-0-pc-hdmi-4k-obs-11749707615

Udało mi się nim około 5 miesięcy temu zrzucać normalnie z dźwiękiem: HBO, Canal + i w sumie wszystkie programy, jakie próbowałem. Nie wiem jak teraz. Model ten sam, z tym że ja wtedy zapłaciłem mniej.

 


@Time88spróbuj teraz, z tego linku


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@j131 udało się. Dziękuję.

 

Ta nagrywarka jest jedną z droższych. Na Allegro można w ciągu 2 tygodni towar zwrócić,

ale jeśli coś robić na próbę, to raczej  z taką za ok. 40 zł. Szkoda, że tak mało wiem o tym

wszystkim, więc trudno mi będzie porównać poszczególne modele.☹️

 

Pozdrawiam


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 267
  • 1664
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

My też mało wiemy, bo producenci dekoderów nie chwalą się tym, jakie zabezpieczenia stosują, jak szyfrują 😉Tutaj😉‌Tutaj jest chyba to samo dużo taniej: https://allegro.pl/oferta/grabber-hdmi-2-0-pc-usb-streaming-4k60hz-hdcp-2-2-9800034769?reco_id=6fc95...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@bluesmanniakinapisał(-a)

My też mało wiemy, bo producenci dekoderów nie chwalą się tym, jakie zabezpieczenia stosują, jak szyfrują 😉Tutaj😉‌Tutaj jest chyba to samo dużo taniej: https://allegro.pl/oferta/grabber-hdmi-2-0-pc-usb-streaming-4k60hz-hdcp-2-2-9800034769?reco_id=6fc95...


Dzięki za link.

Mój problem polega nie tyle na tym, że producenci podają za mało informacji. Dla mnie raczej za dużo, jeśli wiesz co mam na myśli. 😀

 

Pozdrawiam


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 267
  • 1664
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88nie, nie, to producenci dekoderów ukrywają metody szyfrowania i dlatego nie wiadomo, jaki grabber jest potrzebny aby przechwycić nagranie z danego urządzenia 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1621
  • 5581
  • 61

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@bluesmanniakiinaczej to rozumiem.

Nie techniczne tłumaczenie dla laików.

Producenci szyfrują dysk na którym nagrywają oraz wysyłają sygnał HDMI z zakłóceniem, które nie przeszkadza w odbierze na TV ale utrudnia nagrywanie strumieniowe sygnału hdmi.

Grabery potrafią częściowo odfiltrować z śmieci sygnał HDMI. Odfiltrowanie może być czasochłonne i dlatego maksymalna rozdzielczość to fullHD a czasami to HD Ready.

Ja da radę to nawet jak program jest w 4K to wysyła się  z dekodera sygnał HDMI maksymalnie w Full HD, w zasadzie to jest robione z automatu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@bluesmanniakinapisał(-a)

@Time88nie, nie, to producenci dekoderów ukrywają metody szyfrowania i dlatego nie wiadomo, jaki grabber jest potrzebny aby przechwycić nagranie z danego urządzenia 🙂


Zatem odwołam się do Waszego doświadczenia, którego mnie z pewnością brak.

Jaką nagrywarkę (grabber) kupić (na Allegro żeby w razie niepowodzenia oddać),

która pozwoliłaby mi przekopiować niektóre nagrania zapisane na moim dysku

(jako PVR) przy pomocy dekodera 4K Premium (ICU 100) ?

Co do jakości mam tylko takie wymaganie żeby treść (obraz i dźwięk) były dostępne.

 

Przeważnie przy odtwarzaniu nagranego materiały mogę przy pomocy pilota dekodera wybrać język w jakim ma być odtwarzany. Nie wiem czy byłaby możliwość przekopiowania

przy konkretnym ustawieniu języka. Jeśli tak, to najważniejszy materiał nagrałabym sobie

dwukrotnie: po polsku i po angielsku.

 

Oczywiście jeśli kupię zasugerowaną tutaj nagrywarkę, to będzie to moja i tylko moja

decyzja.

 

Pozdrawiam

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1621
  • 5581
  • 61

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88  po taniości promowałem Palucha za  około 40 zł. Na komputrze instaluje się darmowe oprogramowanie. Sterownik nawet system prawie automatycznie zainstaluje. W necie są instrukcje instalacji palucha i konfiguracji programu nawet na YouTube i to w języku polskim. Ogląda się nagrany program z dekodera na monitorze w okienku zainstalowanego programu. Rozdzielacz HDMI zbyteczny, bo mogą być dodatkowe problemy.

 

Jak paluch będzie miał kłopoty z nagrywaniem niektórych zakodowanych audycji to do innych celów też go można wykorzystać.

Np. aby nie płacić abonamentu telewizyjnego - oglądania TV ma monitorze. Tani tuner TV bez USB + Paluch + Monitor (może być laptop z oprogramowanie i sterownikami).

Tunery dedykowane do komputera i laptopa z DVB zT2 są na razie stosunkowo drogie.