Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Grabber do komputera podłączasz przez USB 🙂

Sygnał ze źródła, np. dekodera wchodzi do grabbera po HDMI a wychodzi (nie wiem w jakim formacie) po USB do kompa w którym odpowiednie oprogramowanie go przechwytuje i zamienia np, w plik *.mp4


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@bluesmanniaki , dzięki.

 

Rozumiem że HDMI na dekoderze z HDMI na Grabberze łączę kablem HDMI.

Jakim?

 

Poza tym, telewizor łączy się z dekoderem przy pomocy kabla HDMI, a port

HDMI na dekoderze mam tylko jeden. Chyba więc będę musiała kupić jeszcze

jakiś rozgałęziacz HDMI. Jaki?

 

Jakie to jest to odpowiednie oprogramowanie przechwytujące z USB

i zamieniające na np. *.mp4?

 

Pozdrawiam

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88 

To jest generalnie temat rzeka. Przeczytałaś wątek który podlinkowałem wcześniej? Tam są konkrety. Jednak każda z tych nagrywarek jest trochę inna i innych programów trzeba użyć. Są też takie, które niczego nie potrzebują poza pamięcią (dysk lub pendrive). Musisz się rozejrzeć i zdecydować. Konfiguracja okablowania też zależy od tego co kupisz. W najprostszym przypadku podpinasz do portu USB laptopa frame grabber, do HDMI tego urządzenia podpinasz ten kabelek który normalnie idzie do TV (TV zostawiasz wyłączony), na laptopie uruchamiasz odpowiednie dla danego urządzenia oprogramowanie i dalej już zależnie od jego możliwości. Generalnie wszystko w takiej konfiguracji robisz z poziomu laptopa, wykorzystując do podglądu jego ekran. Telewizor zupełnie nie jest potrzebny. Oczywiście można sobie też skonfigurować bardziej rozbudowany zestaw, z rozdzielaczami, podglądem na TV itd. Przejrzyj więcej ofert, w opisach sporo jest na temat możliwości konfiguracji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Mam nadzieję, że rozdzielacz jest zbędny, bo program nagrywający powinien dawać podgląd. Są też grabbery z rozdzielaczem ale podobno mogą degradować jakość obrazu i dźwięku...

Osobiście nigdy tego nie robiłem, jestem teoretykiem:) Sterowniki powinny być dostarczone z urządzeniem albo powinno być wskazane skąd pobrać albo sam komp pobierze z sieci. A co do programów to polecają albo OBS Studio albo VLC, oba bezpłatne, poczytaj opisy i komentarze przy aukcjach.

Ale najważniejsze to... HDCP:

https://pl.wikipedia.org/wiki/HDCP

Jeśli twój dekoder to stosuje, to większość tych grabberów możesz wyrzucić do kosza, bo one działają tylko na sygnale niezakodowanym. Ale są też takie, oczywiście droższe, które podobno łamią te zabezpieczenie, np.
https://allegro.pl/oferta/grabber-hdmi-2-0-pc-usb-streaming-4k60hz-hdcp-2-2-9800034769 , podobno...

Więcej to mogą napisać już chyba tylko praktycy 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5385
  • 57

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88 

Poczytaj opisy aukcji. 40 zł + koszty wysyłki to można zaryzykować i sprawdzić prawdziwość opisu.

EA-HVGO4

......

To doskonałe narzędzie dla użytkowników dekoderów płatnych platform wyposażonych w twardy dysk. Dzięki nagrywarce nagrania z twardego dysku takiego dekodera można w formie nieszyfrowanej (czysty MPEG4, format .flv). Nagrywany materiał zapisywany jest na dysku twardym komputera PC w domyślnym folderze Wideo. Nagrywanie rozpoczynamy i kończymy w programie OBS Studio.

.....

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88 Temat na wielu forach szeroko omawiany. Też musiałem wymienić dekoder który się zepsuł i straciłem 1 TB nagrań z popularnych kanałów przyrodniczo-naukowych. Kombinowałem przez ponad miesiąc jak to zrobić oraz szukałem rozwiązań na wielu zagranicznych forach. Nie można tego zrobić w żaden prosty czy legalny sposób. Po krótce sprawa wygląda następująco:

1. Dysk używany w jednym dekoderze nie zadziała w innym ponieważ jest szyfrowany losowo wygenerowanym kluczem. I na dzień dzisiejszy nikomu jeszcze nie udało się odszyfrować zawartości i skopiować na PC. Oprogramowanie w dekoderze jest napisane na bazie Linuxa który doskonale obsługuje systemy plików z Windowsa jak NTFS, exFAT. Taki dysk jest widoczny na PC, można nawet podejrzeć zawartość ale to na razie tyle.

2. Nie można nagrać na dysk w telewizorze. Telewizory mają zabezpieczenia na poziomie firmware.  Nagrywanie jest możliwe tylko materiałów audio / video z gniazda antenowego RF. I tutaj podobna sytuacja jak powyżej. Materiały nagrane na dysk są szyfrowane. Dodatkowo hdmi też jest zabezpieczone protokołem HDCP, co także uniemożliwia nagrywanie z innych źródeł jak wspomniany dekoder. 

 

To w zasadzie wyczerpuje wszelkie "legalne" możliwości pozyskania takiego materiału do użytku własnego bo o takim tutaj mowa. Pozostają tylko te "półlegalne". I tutaj mamy w zasadzie dwie możliwości:

1. Zastosowanie grabbera o którym mowa w postach powyżej. Jeśli mamy dużo materiałów jest to czasochłonne i kosztowne. Zgrywanie materiału w czasie rzeczywistym 1:1. Te tanie obsługują jedynie niskie rozdzielczości max 720p i / lub interpolują do 1080i. I w większości przypadków jedynie to kodeki typu mpeg które potrafią zmulić PC. Grabber najlepiej aby "obsługiwał" HDCP 2.2. Te tanie nie zawsze działają poprawnie, zdarza się że nawet te droższe mają z tym problemy. Kolejnym minusem jest desynchronizacja obraz / dźwięk. To częsty problem w tej metodzie. I oczywiście trzeba ogarniać sam temat i wiedzieć jak ustawić parametry w oprogramowaniu. Metoda "prób i błędów", kilkukrotne nagrywanie i porównywanie jakości nagrania: nasycenie barw, lagi itd. 

2. Znacznie prostsza metoda ponieważ pomijamy całkowicie punkt 1. Krótko mówiąc znalezienie posiadanych materiałów w internecie i pobranie. Jest bardzo dużo stron / forów gdzie osoby obeznane w temacie "nagrywania" udostępniają takie materiały. Teraz można znaleźć dosłownie wszystko. Jest wiele stron.

 

Takie czasy, aby legalnie korzystać najpierw trzeba nielegalnie pozyskać...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Panowie, bardzo dziękuję za tak obszerne odpowiedzi i linki.

 

Muszę teraz poczytać i to wszystko sobie poukładać w głowie. Pewnie zajmie

mi to trochę czasu.

Pozytywne w tym wszystkim jest to, że jeśli kupię taką nagrywarkę na Allegro,

to w razie niepowodzenia będę mogła ją zwrócić w ciągu 2 tygodni.

 

Ponadto zawsze pozostaje nagranie na kamerze, może lepszej niż niż ta

w laptopie lub rejestratorze z samochodu. Nie zamierzam nagranego

materiału nigdzie publikować, ani nikomu udostępniać, więc jeśli jakość

będzie dla mnie do przyjęcia, to wystarczy. W końcu chodzi tylko o informację.

Przypuszczam także, że nagranie na kamerze tego co zostało zapisane przy

pomocy dekodera powinno być "najbardziej" legalne.

 

Zabieram się do roboty. Mam nadzieję, że teraz nie będę ciągle upominana

o zaznaczenie rozwiązania.

 

Pozdrawiam

 

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

bardzo prawdopodobne, że wiele z tych filmów jest już na YT, a stamtąd można zgrać znacznie sprawniej, bez blokowania dekodera na długie godziny. Sprawdź, zanim wytracisz czas na łapanie zawartości 1:1.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Zawsze sprawdzam. Niektóre były, niektóre nie. Czasem pojawiają sią po jakimś czasie,

ale nigdy nie wiadomo które i kiedy.

Pozdrawiam

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@Time88napisał(-a)

Zawsze sprawdzam. Niektóre były

to trzeba było ściągać!

 


@Time88napisał(-a)

Czasem pojawiają sią po jakimś czasie,

ale nigdy nie wiadomo które i kiedy.


tak samo jak nie wiadomo czy i kiedy zdecydujesz się wrzucać to co sama przechwycisz