Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Witam
Mam dekoder 4K Premium (ICU 100) i czasami nagrywam programy, głównie popularno-naukowe,
na mój dysk zewnętrzny, podłączony do tego dekodera. Przy poprzednich umowach pożyczałam
dysk PVR od Orange.
Przeważnie, po jakimś czasie, nagrania te usuwam. Jednak czasami zdarzają się pojedyncze
programy, które chciałabym zachować, również do czasu, gdy po następnej zmianie dekodera
nie będę mogła już tego dysku odczytać.
Czy połączenie komputera z telewizorem lub dekoderem przy pomocy kabla HDMI dałoby możliwość
zgrania takiego programu na dysk komputera podczas jego odtwarzania na telewizorze? Nie musi
być specjalnie dobra jakość, chodzi o treść, do mojego własnego użytku.
Jeśli ktoś coś takiego robił z powodzeniem, to proszę o informacje przy pomocy jakiego kabla HDMI
(w sprzedaży są różne), do czego podłączał - do TV czy dekodera i jakiego programu do nagrywania
używał po stronie komputera.
Czy ewentualnie jakaś inna możliwość byłaby w tym temacie?
Pozdrawiam

124 ODPOW. 124

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Mozna kupic karte do przechwytywania obrazu z hdmi. Karta nawet w postaci palucha z gniazdem hdmi i wyjsciem na USB. Z reguly do karty ze sterownikami jest takze oprogramowanie.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Z tego co wiem nagrania na dysku są szyfrowana i nie ma możliwości ich zgrania np. na komputer. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12790
  • 52629
  • 603

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88 Dysk zewnętrzny podłączany do dekodera jest specjalnie formatowany, aby właśnie nie służył za przenośny do odtwarzania programów na innym sprzęcie, nawet na innym dekoderze. paruje się z konkretnym dekoderem i samo odtwarzanie na nim następuje. W przypadku wymiany dekodera dysk trzeba sformatować (sparować) ponownie i nie ma możliwości zachowania zapisanych programów. 

Dysk na sprzęcie zewnętrznym nie jest czytywalny, więc i programy na nim zapisane również.

Można kombinować tak jak podpowiedział @andrzej1441 , ale to będzie wymagało dodatkowego sprzętu, a i tak to co się zapisze na głównym dysku nie będzie osiągalne z poziomu innego niż dekoder, a programy przechwycone trzeba będzie w czasie rzeczywistym trwania programu zapisywać zamiennie na dwa dyski...skórka za wyprawkę. Oczywiście możesz mieć tylko ten jeden, streamujący :), tylko na to trzeba uważać, bo później rozpowszechnianie niektórych programów  jest nielegalne


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Dziękuję za odpowiedź, ale nie chodziło mi o możliwość zgrania z dysku, ale o zapisanie

tego co jest odtwarzane na telewizorze.

O tym, że dysku zapisanego przez dekoder nie da się odczytać na kompie, ani na

innym dekoderze wiem od bardzo dawna i nie o to pytam.

Nie  wiem natomiast jak odpowiadając cytować czyjś fragment, na który odpowiadam.

Czy ktoś może podpowiedzieć? 

 

Dzięki za info o karcie do przechwytywania obrazu, ale czy wiesz, że można przy jej

pomocy zrobić to o co mnie chodzi?

 

Pozdrawiam


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12790
  • 52629
  • 603

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88 Niektóre TV mają opcję nagrywania na dysku tego, co wyświetlają. Z poziomu menu odbiornika...Wiem, że niektóre mają blokadę na transmisję po HDMI, a więc wiele zależy od sprzętu. Ja sam kiedyś nagrywałem z kamery 8mm na dysk za pomoca grabbera video (a było to naście lat temu), a więc i dziś można...warto tylko wybrać naprawdę dobry sprzęt, a samo nagrywanie dla siebie nie jest nielegalne.

To co chcesz zrobić jest wykonalne za pomocą grabbera, zapisując urywek czy całość programu i później obrabiając go wyciąć tylko to, do czego chcesz się odnieść. Tylko to już wchodzi w kwestię praw autorskich na materiał, a więc rozpowszechnianie, co jest nielegalne bez zgody autora czy osoby w materiale. Z tego co wiem, są wysokie kary za takie działania...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Dzięki agat13.

 

Sprawdzę czy w moim telewizorze jest taka możliwość. Ale to musiałoby się zapisywać

na dysku lub pendrive podłączonym do telewizora. OK. Mogłoby tak być.

Przed oddaniem dysku pożyczonego w Orange zapisałam sobie jeden czy dwa programy

przy pomocy kamery na laptopie. Wyszło raczej kiepsko, ale treść mam.

Niczego nie zamierzam przetwarzać, tylko nagrać i potem móc odtworzyć - dla siebie.

 

Pozdrawiam

 

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Tak jak wspomniano wyżej, jest to ograniczenie techniczne z powodu praw do programów stacji telewizyjnych i innych podmiotów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

 agat13, odnośnie mojego telewizora:

 

Przycisk REC z czerwoną kropką jest na pilocie.

 

Podłączyłam do USB na telewizorze pendrive 32 GB sformatowany

na komputerze jako FAT32.

 

Opis:
"REC (Niedostępne we Włoszech)
Nagraj aktualny program za pomocą funkcji nagrywania USB HDD."

 

W Menu z pilota:

 

Przycisk HOME -> Ustawienia -> Ustawienia systemowe ->
Ustawienia -> Ustawienia nagrywania ->
- Rejestrowanie dysku HDD
- Wyrejestrowanie dysku HDD
Po naciśnięciu Rejestrowanie dysku HDD pojawił się napis:
"Nie rozpoznano dysku HDD podłączonego do portu USB.
Potwierdź połączenie"
Nie wiem jak potwierdzić.

 

Przycisk HOME -> Nagrania -> NAGR-program ręczny
Pokazuje się: Ustawienia zdarzenia programatora
na nim m.in. Dysk HDD nie została rozpoznany

 

Po naciśnięciu przycisku REC na pilocie pokazuje się w prawym
dolnym rogu wykrzyknik na tle żółtego trójkąta i napis:
Nagrywanie dostępne tylko dla transmisji cyfrowych.

 

Nie sądzę żeby podłączenie zewn. HDD zamiast pendrive coś
zmieniło, ale może się mylę. Nie mam w tej chwili czystego
dysku HDD. Jeśli to by działało na pendrive, to bym jakiś dysk
oczyściła.

 

Jeszcze dodam, że po podłączeniu do tego samego portu

USB zewnętrznego HDD lub pendrive z jakimś nagraniem

video, na TV odtwarza się bez problemu.

 

Pozdrawiam

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12790
  • 52629
  • 603

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88 Musisz pokombinować, bo może w NTFS będzie rozpoznawalny? Zerknij w specyfikacji TV, podpytaj na infolinii producenta. Ja wiem, że np IPTV jakiś TV nie chciał nagrywać (blokada nagrań z HDMI na TV), a programy z anteny DVBT bez problemu... Cała zabawa po Twojej stronie 🙂