Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPTV przez system mesh?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

IPTV przez system mesh?

No jeżeli chodzi o drugi dekoder, to chcę go mieć na poddaszu. Pomiędzy obecnym dekoderem a PC mam w ścianie puszczony kabel LAN. Zamówiłem Switch TP-LINK TL-SG105, więc chciałbym ten kabel LAN połączyć ze switchem, a potem ze switcha dwa kable - jeden do PC drugi do dekodera. Dekoder będzie za ścianą, w której jest przepust na kable, natomiast switch i PC będą obok siebie po drugiej stronie ściany.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

IPTV przez system mesh?

@KKKrystianTen swich powinien być OK. Cóś mi się zdaje że mam identyczne u siebie. Z tym fragmentem nie będziesz raczej miał problemu, tylko kabelki muszą być odpowiednie. Opłaci się zadbać żeby spinały się na 1Gbps, głównie ze względu na PC, ale nie tylko. Jeśli któryś zepnie się tylko na 100Mbps to będzie konflikt o pasmo między PC a dekoderem i przy intensywniejszym używaniu neta na PC będziesz miał pikselozę na TV.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13744
  • 56525
  • 668

IPTV przez system mesh?

@KKKrystian dla dekodera nie, ale dla wifi, tak. Potrzebuje Gbeth 

Switch będzie ok, a połączenie FB- mesh-mesk odbiornik dekoder po ETH do odbiornika ( jeśli mesh-e nie tworzą własnej adresacji) jest ok

Wtedy most mesh owy jest niewidoczny dla dejodera, a on widzi tylko ETH z DHCP z FB


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19198
  • 55450
  • 750

IPTV przez system mesh?

Muszę stwierdzić, że pojawiały się już na NO tematy, w których dekodery były łączone przez inne urządzenia sieciowe. Najlepszym rozwiązaniem jest bezpośrednie połączenie z routerem FunBox przez kabelek. Jeżeli jeden z dekoderów musi być połączony przez WiFi, to musi odbierać sieć 5G najlepiej na kanale 100. Uważam, że system WiFi, który posiada @KKKrystian może się nadawać, jeśli obsługuje sieć WiFi 5G, ale nie wiem, czy nie trzeba przestawić na Acces Point.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 53
  • 71
  • 0

IPTV przez system mesh?

Dołącze się do tematu - mam zestaw Tenda MW12 (ze względu na trzy pasma) ale niestety dekoder podłączony do portu ethernet "satelity" systemu Mesh nie działa poprawnie (zrywa połączenie, klatkuje, gdy pracuje inne urządzenia podłączone do tego routera nie działają z siecią...).

Głowny router Mesh podłączony do Funboxa do portu ETH1, ustawiony w tryb Bridge. Co więcej można ustawić?

Prędkość WiFi jest zadowalająca (wysyca moje połączenie 300 MB na wybranych urządzeniach).

Anonim

Nie dotyczy

IPTV przez system mesh?

@radekrp90  a wiesz dla czego 😆

Bo ten sprzęt nie jest stworzony do obsługi Orange TV, obsługa vlan blokuje cały ruch i nadmiernie obciąża sprzęt. Nic z tym nie zrobisz, zrezygnuj z IPTV i tyle. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

IPTV przez system mesh?

@Anonim 

Z całym szacunkiem, ale VLANów za FB już nie ma. Tego tagowania używa FB wewnętrznie, nie do komunikacji z dekoderem. Sprzęt zastępujący FB musi sobie z VLANami radzić adekwatnie, co do tego zgoda, ale w tej konkretnie konfiguracji ta Tenda jest już za FB, działa jako trochę bardziej rozbudowany switch/AP. Więc to raczej nie brak obsługi VLANów go blokuje. Wiem o czym piszę, bo mam nieco podobną konfigurację LAN, z tą tylko różnicą że u mnie wszystko działa bardzo dobrze. Mimo iż IP TV działa, to stanowczo nie używa VLANów.

 

Anonim

Nie dotyczy

IPTV przez system mesh?

@j131  jesteś w błędzie, sprzęt za FB zachowuje się jakby chciał zarządzać siecią, ale mu to nie wychodzi, zła konfiguracja, pewnie coś można z tym zrobić, ale tak w ciemno, nie pomogę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

IPTV przez system mesh?


@Anonimnapisał(-a)

@j131  jesteś w błędzie, sprzęt za FB zachowuje się jakby chciał zarządzać siecią, ale mu to nie wychodzi, zła konfiguracja, pewnie coś można z tym zrobić, ale tak w ciemno, nie pomogę.


Czy mógłbyś wskazać w którym miejscu popełniam błąd?

Co do meritum doszliśmy do tych samych wniosków ogólnych: ten sprzęt się do IP TV nie nadaje w tej konfiguracji, żaden z nas nie ma do niego dostępu a na podstawie dostępnej dokumentacji nic rozsądnego nie da się powiedzieć. Tu się chyba nie różnimy?

 

Nie zgadzam się jednak z tym, co napisałeś na temat VLAN: do poprawnego działania IP TV wsparcie dla VLAN w konfiguracji AP za FB (albo kolejny ruter za FB) nie jest potrzebne, jeśli uważasz inaczej to ty jesteś w błędzie a nie ja.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

IPTV przez system mesh?

@j131  cała ta dyskusja, do niczego nie prowadzi, wglądu w ustawienia nie mamy, więc 50/ 50 mamy rację 😎

Jakby to pracowało jako punkt dostępu, to może było by ok, ale to tylko gdybanie 🤔