Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPTV przez system mesh?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

IPTV przez system mesh?

Witam,

od 2 sierpnia startuje u mnie na wsi internet światłowodowy. Mam już wstępne zgłoszenie u Orange, więc za tydzień+ skontaktuje się ze mną Nexera w sprawie zrobienia przyłącza. Zamówienie jest na internet 600mb/s z Funbox 6 + dwa dekodery. Problem w tym, że mieszkam w domu, który ma trzy kondygnacje. Router chciałbym na poddaszu, gdzie mam komputer + telewizor, natomiast drugi telewizor byłby na parterze. Obecnie mam LTE z plusa z ODU-IDU 200. Router dostarczony przez plusa daje mi zasięg wifi tylko na poddaszu, przez gruby strop piętro niżej nie łapie wcale. Dzisiaj zainstalowałem system mesh Tenda MW5s - trzy jednostki, każda pod sobą na wszystkich piętrach. Dzięki temu mam wifi w całym domu, również w tym miejscu, gdzie jest telewizor na parterze. Sprawdzałem prędkości przez wifi na telefonie i są podobne na poddaszu i parterze. System Mesh ma rożne typy połączenia: PPPoE, DHCP, Statyczny adres IP, Most (Bridge). Obecnie mam wybraną opcję Bridge. Wyczytałem, że to nie tworzy własnej podsieci (dlatego wraz z trybem Bridge odpada wiele opcji tendy, i.e. sieć dla gości albo ochrona rodzicielska), tylko jakby działa w trybie repeatera. Mimo tego na parterze łapie mi tylko taką sieć jaką ustawiłem w aplikacji Tendy (nie mam do wyboru tego wifi, który mam ustawiony w routerze od Plusa). Stąd pytanie, czy takie coś zadziała? 

 

Odpada przeprowadzenie kabla przez stropy, na poddaszu mam ogrzewanie podłogowe, to nie chciałbym ryzykować. 

45 ODPOW. 45

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

IPTV przez system mesh?

@KKKrystian 

 

Z tego co pamiętam istnieje możliwość połączenia dekodera po WI-FI. Będzie działać 👍.

 

Tutaj masz przykładowy film z konfiguracją dekodera z siecią bezprzewodową :

https://www.youtube.com/watch?v=n_JuU-UVMwc

 

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie. Pozdrawiam.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

IPTV przez system mesh?

Tak, zdaję sobie z tego sprawę, że jest możliwe podłączenie dekodera przez wifi przy bezpośrednim połączeniu Funbox - Dekoder. Tylko pytam, czy jest możliwe połączenie Funbox - Mesh w trybie Bridge - Dekoder?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

IPTV przez system mesh?

Wystarczy sieć bezprzewodowa, która końcowo ma adres zewnętrzny należący do OPL.

 

Trybie Bridge w tym momencie nie ma wpływu na całościową konfigurację.

 

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie. Pozdrawiam.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

IPTV przez system mesh?

@KKKrystian zadziała, było o tym na AMA FUNBOX 6, ekspert się wypowiedział że router jak najbardziej będzie współpracował z systemami mesh.


Ekspert AMA
  • 48
  • 223
  • 48

Tak, zgodnie ze specyfikacją Wi-Fi 6. Funbox 6 jest urządzeniem certyfikowanym jeśli chodzi o Wi-Fi, zatem najbardziej kompatybilne będą urządzenia oczywiście również certyfikowane pod tym kątem.

 

____________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

IPTV przez system mesh?

@slav72 

 

Właśnie to przekazuję na podstawie swojego doświadczenia.

 

Znajomy ma identyczny system, całość konfiguracji 🙂.

 

Dzięki za potwierdzenie 👍.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

IPTV przez system mesh?

System MESH - IPTV.png

 

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie. Pozdrawiam.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

IPTV przez system mesh?

Nie o to mi chodzi. Pytam czy telewizja kablowa zadziała przez system Mesh.

Nie pytam czy system Mesh zadziała na Funboxie 6.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

IPTV przez system mesh?

@KKKrystian 

 

Napisałem wcześniej, że (IPTV) TAK 🙂.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13500
  • 55211
  • 659

IPTV przez system mesh?

@slav72  router tak.. Ale czy dekoder? Ja bym jednak nie był tak opty.. Mesh to skomplikowany system analizy sieci i dopasowania się do warunków.. Jak wygląda ssid na MESH?  Tv to specjalne multicasty  i bez, testów bym nie dawał 100% pewności. W końcu logujesz dekoder nie do modemu, a do mesh