Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPTV przez system mesh?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

IPTV przez system mesh?

@Anonim 

Dyskusja zeszła z tematu, to fakt. Ale będę się upierał, że to nie chodzi o VLAN. Mam na to konkretny dowód w postaci pakietów danych przesyłanych między dekoderem a FB. Widzę jednoznacznie że FB i dekoder nie używają żadnego tagowania ruchu, żadnych VLANów.

Na jakiej podstawie zarzucasz mi błąd? Masz jakieś konkretne dowody że jest inaczej i faktycznie VLANy są używane w komunikacji między FB a dekoderem? Intryguje mnie to, że powtarzasz tę tezę przy każdej okazji, może masz po temu jakiś powód. Rad byłbym go poznać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 53
  • 71
  • 0

IPTV przez system mesh?

Po kilku tygodniach testów wybrałem najtańszą opcję (może nie najlepszą z punktu widzenia potencjalnej wydajności choć, w moim odczuciu wcale nie wolną).

Tenda MW12 - odesłana. Transfery osiągane to maksymalnie 300 Mb ani bajta więcej (zarówno do Sieci jak w iperf dla WLAN-LAN).

Kolejny wybór to Linksys Velop 6600, IPTV nie działa, kłopoty z konfiguracją aby adresację narzucał Funbox. Prędkości około 100-150 Mb do Sieci, 220-260 w iperf (WLAN-LAN).

Zamówiłem Mercusys H50G (czyli taki tańszy TP-Link) i.... działa od strzała.

IPTV - działa. Prędkość do Sieci 300-320 Mb (dla łącza 300 Mb), iperf 280-400 Mb, realna prędkość kopiowania plików około 30-40 MB. Jak dla mnie wystarczająco, szczególnie że to wersja DualBand, a same "stacje" obsługują kablowy backhaul, więc jest opcja na przyszłość.

 

Testowane na karcie AX210, Killer AC1550 i LAN 2.5G Realteka.

Anonim

Nie dotyczy

IPTV przez system mesh?

@j131  wcześniej nie zwróciłem uwagi... Jak ty podglądasz ruch pomiędzy FunBox a dekoderem, akcent na VLAN 🤔


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

IPTV przez system mesh?

@Anonim 

Między dekoderem a FB jest komputer z kilkoma kartami sieciowymi, na nim ubuntu. Dekoder i ubuntu są skonfigurowane tak, że IP TV działa normalnie. FB oczywiście nie wie, że pakiety nie trafiają bezpośrednio do dekodera. Na ubuntu mogę dowolnym programem do podglądania ruch śledzić.

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Dzia%C5%82anie-dekodera-IPTV-w-podsieci/m-p/258337#M20182

 

 

Anonim

Nie dotyczy

IPTV przez system mesh?

@j131  trzeba było tak od razu napisać 😉

Nie czytam wszystkiego na forum, bo bum musiał tu siedzieć 12 godzin dziennie 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

IPTV przez system mesh?


@Anonimnapisał(-a)

@j131  trzeba było tak od razu napisać 😉

Nie czytam wszystkiego na forum, bo bum musiał tu siedzieć 12 godzin dziennie 😎


Ostatnio chyba jednak przeczytałeś całe forum od deski do deski...🙂👍